Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SinsiMisTiK Avatarı

Son Giriş
    18.10-2010
    Saat
    23:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhba bende 14 yıldır behçet hastasıyım hemen hemen hastalıgın butun belırtılerını yasadım ve yasıyorum gozde uveit (sol goz 10da 6 goruyorum ) ,agızda ve cınsel bolgede yaralar, bacakta toplar damar tıkanıklıgı , eklem romatızması , halsızlık cabuk yorulma kendını gucsuz hıssetme , kramp gırmesı dıye malesef uzayıp gıdıyor.
    bunun yanı sıra apandısıt amalıyatı oldum nısan ayında .

unıversıte son sınıf ogrencısıyım aynı zamanda iş arıyorum nereye hangı ıfade ıle basvurmalıyım ?
    direk iş kura mı yoksa tedavı gordugum cukurova unıv hastanesıne mı gıtmelıyım rapor almak ıcın ?
    eğer iş kura basvurmam gerekıyorsa hastaneyı onlarmı belırlıyor ?

hepimize gecmıs olsun saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

SinsiMisTik, evet, İşkur'a başvurursan onlar seni sevk der hastaneye... Etmezlerse, o zaman sosyal hizmetler müdürlüğüne gidip Özürlü Kimlik Kartı için başvur. Onlar hastaneye sevk eder. O sevkle alacağın raporu iş için de kullanabilirsin.

Not: Kurum sevki olursa hastanede ücret konusunda saçmalık yapma olasılıkları da ortadan kalkar. Onun için sevk al diyorum. Yoksa teorik olarak sen de başvurabilir ve rapor talep edebilirsin hasteneden.

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende noro behcet hastasıyım..yatağa bağımlıyım.transvers miyelid dediler..4 aydan beri yazışmalrım sürüyor.bakalım daha ne isteyecekler..

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    18:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özellikle sum1971 ve venöz yetmezlikleri olan behçet hastaları kalpinize eko çektirin ve pulmoner hipertansiyon unuzu ölçtürün çoğu zaman doktorların gözünden kaçıyor. çok önemli..

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende noro behçet hastasıyım.gectiğimiz ay malılen emekli oldum..raporumda oran belirten bir ibare bulunmuyor...

Üye
    engin1960 Avatarı

Gerçek Adı
    ENGİN ÇETİNKAYA
    Son Giriş
    15.12-2011
    Saat
    06:01
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2002 yılından beri behcet hastasıyım cildiye,romtoloji,kalp-damar,fizik,göz,nefroloji,nöroloji,dahiliye(gastro ),psikiyatr tedavileri sonucunda bende damar tutulumu ile eklem tutulumu gözlendi.Yapılan göz kontrollerinde üveite rastlanmadı ancak gözümün biri zaten eks diğeride yüzde 30 görüyor bu behcete bağlanmamıştı şuan emekliyim eğer ben rapor alsam bana faydası olurmu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Engin bey, zaten emeklisiniz anladığım kadarıyla. Öyle ise, alacağınız olası bir raporun emekli maaşınıza bir etkisi olmaz.

Ama alacağınız % 40 ve üzeri orana sahip bir rapor diğer haklar için faydalı olacaktır: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    behcet Avatarı

Son Giriş
    05.10-2012
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21.9.2012 kayseriden 3 imzalı bir rapor aldım raporda aynen sunlar yazıyor

romatoloji bolumu eklem agrısı behcet uveyt tanısı behcet hastalıgına daır oral aft genıtal ure sınus tromboz storoıt kullanımına dayalı dıyabet adrenal yetmezlık ve ileri derecede kemık erımesı durum bıldırır rapordur (hastaya gereklı tavsıyelerde bulunuldu)
    tavsıye su ıs gucu kaybın % 60 ın uzererınde malulen emeklı olabılır veya vergı ındırımınden faydalanarak erken emeklı olabılırsın bu hastalık omur boyu var olan tadavısı ancak ılacle kontrol altına alınan bır hastalıktır ılerledıkce guc kaybı yuksek sınırlara cıka bılmektedır gerıleme yerıne genelde ılerleme gozlemlenır hastalık sevyesı genelde artış gosterır şartların ımkanın varsa emeklı ol dedıler
    bas vurmadım henuz bakalım burapor kendım aldıgımdan bır ış gorecekmı gormez sanırım ama hastaneye sevkım yapıldıgında alacagım sonucu merakla beklıyorum umarım olumsuzluk olmaz hayalm kırıklıgına ugramam

Üye
    ddmddm Avatarı

Son Giriş
    15.01-2014
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    eylül ayında bacaklarımda çıkan eritema noduzumlar sonrası behçet hastalığı tanısı kesinleştirildi. yaklaşık 8 yıldır dönem dönem sıkıntılar yaşıyordum ağızda aft(geçmeyen),eklem tutulumları(bel,boyun,çene,ayak bilekleri,kollarda uyuşma,ensede karıncalanma),kanamalı idrar,bulanık görme.Birçok doktora gittim çünkü bunlar hep birbirinden bağımsız zamanlarda oluyordu. fizik tedaviden gözde allerji tedavisine kadar birçok tedaviye rağmen şikayetlerimde düzelme olmadı,zaman zaman çok şiddetlendi.

unutkanlık,dengesizlik,başdönmesi,şiddetli başağrısı ve bulantı uzun zamandır artarak devam ediyor.mesela tabak bardak çok kırıyorum elimden birşeyi mutlaka düşürüyorum,yolda yürürken biranda başım dönüyor,kendimi aptallaşmış gibi hissediyorum.
    Ayrıca 5 yıldır kanamalı idrar ve böbrek ağrılarımda oluyordu.
    son 6 aydır bu şikayetlerim şiddetlendi. önce gözümde birden perdeleşme şeklinde bulanıklıkoldu sanki kristal gibi değişik birşeydi geçer dedim.
    Ardından şiddetli astım atağı geçirdim
    üzerine şiddetli baş ağrısı ve böbrek ağrısı ile acillerde geçirdim. yine idrarda kan gördüler taş veya kum döküyorsun dediler ancak bu nedenle daha önce birçok ileri tetkik yaptırmama rağmen taş kum bulunamadı.
    hemen üzerine şiddetli boğaz enfeksiyonu geçirdim. tedavi oldum.baş ve böbrek ağrılarımı boğaz enfeksiyonuna yordular. Kesilmesini isteyecek kadar şiddetli ağrılardı bunlar.
    üzerinden bir ay geçmeden eritema noduzumlar çıkınca behçet hastalığı teşhisi konuldu.
    tedavi oluyorum ancak başımı bir garip hissediyorum,7/24 agrıyor zaman zaman başımın damarları şişmiş patlayacak gibi hissediyorum,bulanık görmelerim arttı.algılamada ve anlatmamda bozukluk olduğunu görüyorum.İlaçlarımı içeyim diye çıkarıp içmeden olduğu yerde bırakacak kadar unutkanlığım var. Cuma günü nörolojiye ve nefrolojiye başvurdum.beyin mr,bilimum kan idrar tahlilleri,üriner usg istediler.
    Bu arada eklem tutulumu,eritema noduzum,aft nedeni ile %15 rapor alabildim.
    Hla ve paterji negatif.
    Gözlerim 2-3 kere atak geçirmiş olmasına rağmen ileri tetkiklerle kontrol edildi üveit bulunmuyor(çok şükür) 3 ayda bir kontrol dedi drum.

Nöro behçet çıkarsa özür oranım artarmı?
    Ayrıca nörobehçet hastalarından yaşadıkları hk paylaşımda bulunmasını rica ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Nöro behçet hastalığına dair bilgisi olan var mı? Nöro behçet olup yakın zamanda rapor alan arkadaşlar varsa, deneyimlerini paylaşmalarını bekliyoruz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fatihbozkirli Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet genel olarak çok takip edilmiyor galiba bende behçet hastasıyım, rapor durumu haricinde yeni gelişmeler varmı paylaşırsanız sevinirim herkeze geçmiş olsun

Üye
    omega0675 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    antalya finike
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2000 yılından beri ms hastası olarak tedavi görüyordum. 2011 de genital bölgede yaralar çıktı. çocukluğumdan bu yana ağızda aftlar zaten vardı. plaklarım ms e uyumlu olanların dışında behçetle uyumlu olanlarıda var. bu yüzdem ms + nörobehçet dediler.

ms ten dolayı işitme kaybı vs. vardı % 60 raporum var,
    şimdi sol gözüm görmüyor onu da behçete bağladılar acaba rapor alsam % 80 in üzerine çıkar mı

Üye
    fatihbozkirli Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun www.change.org/behcethastaligi adresinde bir imza kampanyası başlattım desteklerinizi beklerim bende bir behçet hastasıyım ve sanal ortamda bir çok kampanya yürütüyorum aynı dili konuşanlar degil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir diyerek saygılar sunuyorum BEHÇET HASTALIĞI - behcet's sendromu web sayfam ve facebook da BEHÇET HASTALARI GRUBU benim gruplarım desteginizi beklerim

Üye
    Murat0606 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    24.06-2013
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle mesajlarıyla bizlere yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim benim gibi Behçet hastası olan larada acil şifalar diliyorum . Evet ben 8 yıldır BH hastasıyım şikayetlerim ağız içi aftlar, genital bölgede aftlar, eklem tutulumu,bacaklarımda zaman zaman yaralar,halsizlik,baş ve ense ağrılarım var ben vergi indirimine başvursam sizce yüzde kaç rapor alırım yardımcı olursanız sevinirim tşk.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Murat0606;

Behçet hastalığından yeterli oranda rapor alamazsınız. Başka rahatsızlıklarınız var ise onlarıda belirtirseniz belki % 40 olabilir.
    ________
    Behçet hastalığı için alınabilecek oranlar;

1-Tedavi altında hafif ve orta derecede mukokutanöz Behçet hastalığı:%10

2-Tedaviye dirençli şiddetli mukokutanöz Behçet hastalığı:% 20

Benzer bir konu: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post991194

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon