Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yapacan ne var her seferinde kırpılıyor..bacak aynı bacak fakat raporlar farklı...1999 haziran iş girişim ne zaman emekli olabilirim

1. Rapor %20
    2. Rapor% 20
    3. Rapor %36 yapacak ne var

Üye
    kudret-x Avatarı

Gerçek Adı
    Kudret YÜKSEKŞEREFLİ
    Son Giriş
    05.11-2011
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim bir tek bacakla uğraşıp durma.Yeniden heyete Psikiyatrı yi ilave ederek gir.Depresyon,anksiyete gibi rahatsızlıklardan yıllardır tedavi gördüğünü söyle.Ozaman %40 alırsın.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Saol kardeş ne bilim 3 raporda olmadı..son şansımı deneyecem..yaw yaşlanınca bizi işede almazlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

sakatlık oranı cetveli'nde ilgili bölüm:

Tablo 3.4 - Rapor oranım her defasında düşülüyor. Emekli olabilecek oranda raporu nasıl alırım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba..bülenbey ben şişli etfal hastanesinde balthazar,a göre %52 aldım 2006 yılında ankaraya gönderdiler maliye deftardarlık ankaradan %36 geldi..iş yerinde izin al röntgen çek heyete gir sağlık kurulunda görevli memura yemek parası ver erken olsun diye bıktım valla bu raporla dava açsam olamazmı?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şişli etval allah kolaylık versin.

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne işle meşgülsünüz acaba?

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kudret-x Mesajı Gör
    Kardeşim bir tek bacakla uğraşıp durma.Yeniden heyete Psikiyatrı yi ilave ederek gir.Depresyon,anksiyete gibi rahatsızlıklardan yıllardır tedavi gördüğünü söyle.Ozaman %40 alırsın.
    Bu depresyon toplumun herkesiminde..(konuyu açan arkadaş a yazmıyorum zira engel hak sahibimidir değilmidiri ben bilemem...)
    70 milyon kestirmeden emekli olur. Öyle ya millet alışmış 35-40 yaş emekliliğe..
    Kesin kolunuzu bacağınız sizde emekli olun 18 senede!!! Bu kadar basit.( psikiyatrik bir çok hastalık tansiyon hastalığı gibidir. İlaçla kontrol altına alınabilir.)

Bu akıl veren arkadaş bravo sana... Emekli ol kestirmeden, bide git emekliyken özürlü kontenjanından işe gir ne güzel memlekettt...
    Sıra çakma engelli raporu alanlarada gelicekkk...
    Gerçek hak sahibinin hakkına tecavüz edenlere bi yaptırım bir cezai müeyyide gelmeden bu milletin akıllanıcağı yokkk...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

TESLİM, en son 2006'da işlem yapmışsın. Onun için dava açman mümkün değil. Şimdi sakatlık oranı cetveli yenilendi, malum. Bu cetvele göre %40 ve üzeri rapor alabileceğini düşünüyorsan, bence yeni baştan vergi indirimi için defterdarlığa başvurup yeni bir rapor al... Ancak o zaman hastane %40 üzeri rapor verir ve Ankara bu oranı düşürürse konuyu mahkemeyye taşıma hakkın doğar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kudret-x Avatarı

Gerçek Adı
    Kudret YÜKSEKŞEREFLİ
    Son Giriş
    05.11-2011
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kudret-x isimli rumuzdan OnurcanG rumuzlu kardeşimize:benim ne işle meşgul olduğumu soruyorsanız,
    bir kamu kurluşunda müdür yardımcısı olarak gödev yapmaktayım.Erken emeklilik gibi bir sorunum yok.Çünki,
    31 yıllık memuriyetim ve toplam 35 yıllık çalışmış hizmetim mevcut.

kudret-x den saww rumuzlu arkadaşa:bir tek bacakla uğraşma,psikiyatriyi de ilave ederek tekrar rapor alınması tavsiyeme tepkide bulunmasına cevap vermek zorundayım.Çünki;bendeniz,sağ femur opere kırığına bağlı sağ ayak(10) cm.kısa.kaslarda güç kaybı ve operasyan hatasından sağ kalça kemiğinde açı değişikliği ve
    defermasyonla birlikte sağ diz hareket kısıtlılığı mevcut.1985 yılında aldığım hakem hastane raporu %44.9 iken
    2002 yılında dördüncü kez aynı kemiğin aynı yerinden kırığı ve koltuk değneği kullandığım andaki rapor oranı %40,2009 da %20,son olarak 28 mart.2011 deki rapor oranım yalnız ortopediden %13 verildi.Sanırım anlatabilmi-
    şimdir.Yani öyle engelli raporu almak o kadar kolay bir iş değil.Bendeniz yalnız ortopediden %40,%44.9 raporum
    varken,şimdi;ortopedi,psikiyatri,tip 2 diyabet mellitus,koroner arter hastalığı,Hipotroidi,Hipertansiyon hastalıkla-
    rının toplamından ancak %61 rapor alabildim.Psikiyatrik rahatsızlık öyle sizin dediğiniz gibi tansiyon hastalığı gibi
    tedavisi mümkün olan bir hastalık olmadığı gibi tansiyon hastalığı da tedavisi mümkün bir hastalık değil.Benim hi-
    pertansiyon hastalığımın ilaç heyet raporunda ömür boyu bu ilaçları kullanacaktır ibaresi mevcuttur.Anlatabilmiş isem ne mutlu bana.Her şeyin gönlünce olması dileğimle,selamlarımı iletiyorum.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

şişli etfal hastanesinden aldığım rapor
    sağ dizde uygun olmayan pozisyonda ankiloz % 40 sağ ayak bileğinde hareket kısıtlılığı % 20 balthazar.a göre çalışma gücü kaybı % 52 aldım rapor ankaraya gitti % 36 olarak düşürüldü..neden haksızlık yapıldı anlamadım..her yerin farklı bi cetvelimi var

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kardeşimm;
    her tarafta ayrı tablo yok...
    her tarafta aynı hain iş bilmez,ceberut,taraflı hizibci,haldan anlamaz,vudum duymaz bu işe sadece para kaptırmamak amaclı bakan sacma sapan zihniyetvar...
    amac seni yıldırmak..
    devlet özürlü raporları için tüm evrek lar tamam hakem hasatane tamam olsada..
    muhakkak bir eksık yada yeniden değerlendirme isteyerek..
    yokuşa sürüp hem hastanelerdeki doktorları hem vatandaşi bıktırarak yıldırarak baskı altına alıp zamankazanmak,mahkeme sürecine taşıyarak..
    özürlü emekliliği kazanacaksan anacak mahkeme kararıyla olur a getirme yolunda büyük emin adımlarla yürümkete...
    ..
    hastalığın nedir bile sormadan şişli etvalhakam hastane bu işi bilen kurum otarite sahibi bir kurum a bunu defalarca yok şu eksık yok şuma göre tekrar değerlendir deme keyfiyetini gösteriyorlar...ise
    bundan cıkan tek sonuç...;
    özürlüye emeklilik yolu mahkame de hak kazanacan demek..
    ben bunu anladım...
    not :
    siz ayrıca şu iş yerinde maaş ayrımı yapıyorlar diye yazı yazıp benimde uzun unun anlatıp hiç bkonuyla lakalı sonuç cıkarmayan arakadaşsınız....genede ben manavi destek vermek için yazmış bulundum size..ANLARSANIZ NE ALA.ANLAMAZSANIZ mualla

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

anladım çok saol kardeş..ne yapalım 3 defa aldım olmadı 4.raporu almaya çalışacam tüm senelik izinlerim bu sayede gitti..bakalım farklı bi hastane deniyecem

tşk ederim bülent bey..peki hangi hastane istanbulda daha hızlı seri rapor veriyor.tüm yıllık izinlerim rapor peşinde koşmakla geçti

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba berkemeteatasoy. 3 defa aldığınız raporlar kaç yılda aldınız yada kaç ayda aldınız raporları. açık bir şekilde yazabilir misiniz. cevaplayacağınız için şimdiden teşekkürler...

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    günaydın..1998 yılında....%40 2000 yılında %40...2006 yılında % 52.....40 olanlar ankaradan %20 olarak geldi 2006 yılında aldığım rapor 36 olarak geldi..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon