Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Odyo ile bera testi arasındaki sapma en fazla nekadardır? Bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

odyo testim ileri derecede miks tipi işitme kaybı kayıp diye verildi.bana oran verdiler tekrar vaz geçip benden insert lerle odyo tekik artı ABR testi istenmiş.bunlar ne demektir.neden istendi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşitme kaybının düzeyi ABR (BERA) testi ile belirlenebilir. Odyometri testinizde bir nedenle şüphe oluşmuşsa ABR isterler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

world56;

bu subjektif bir soru... odyo testinin doğruluğu odyometristin tecrübesinden, test yapılan kişinin doğru anda butona basmasına kadar faktörleri içerir... tecrübeli bir odyometrist ve doğrucu bir hasta ile bera testindekine değere ulaşılması muhtemeldir.. bera testi ile odyo testi arasında bilimsel olarak kanıtlanmış bir "en yüksek (ya da en düşük) fark" yok... bu anlamda sorunuzun net bir yanıtı yok....

doğru yapılmış bir odyo testi ile bera testi arasında fark olmaması lazım... ama odyo testinde hastanın az da olsa gecikmeli olarak butona bastığını düşünürsek 5-10 dB bir fark olması beklenebilir...

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bera testi daha doğru ise neden odyo testine gerek duyuloyor.yanılmıyorsam bera testi hasta her hangi bir şey yapmıyacak yanı botun falan basmak yok.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bera testi ile odyo tesleri birbirlerini tamamlayıcı olarak kullanılıyor... bera'da uyumanız zorunlu, odyo testinde de doğru zamanda butona basmalısınız... sanırım karşılaştırmalı sonuç alınması için birlikte uygulanıyorlar....

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bana hiç uykusuz gelin demedi.sadece p.tesi öğleden sonra gelin dedi

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

o halde sizi ilaçla uyutacaklar.... çünkü bera testinde uyumazsanız sağlıklı sonuç alınmaz...

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba anti oksidan abi ben işitme abr(bera) testi sol kulak : 70 db ve sağ kulak : 100 db ile askerlikten muaf tutuldum. odyo işitme testleri ise sol kulak : 60/53 ve sağ kulak : 68/60 dır. peki devlet hastanelerinde neden % 40 ın altında rapor veriyorlar. devlet hastanelerinde odyo testi yapıyorlar fakat neden bera(abr) testi yapmıyorlar, devlet hastanesinde bera(abr) testi yapılmamasının sebebi nedir? ben askerlikten muaf olmama bu kulak verilerine göre % 40 üstünde rapor verebilirler mi? peki devlet hastanesinde özürlü raporu çıkartmak için bera(abr testi) hangi devlet hastanesi yada üniversite hastanelerine gitmeliyim?

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bugün abr testi için hastaneye gittim.bana gerek olmadığını ve 27/01/2010 tarihinde hastanemizde almış olduğun %64 raporun mevcut ve rapor süreklidir.bu raporla vergi indirimi için başvurabilirsin dedilir.vergi dairesinin sevk kağıdıyla birlikte almış olduğum 2010 tarihli raporumla birlikte vergi dairesine gitim.vergi indirimi için başvurum kabul edildi.sormak istediğim maliye raporumu kabul edermi.çünkü hastane bana yeniden rapor alman için il sağlık müdürlüğüne başvurman gerekir diye söyledi.birde vergi indirim başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

world56;
    hastanede ABR testi için cihaz ve ekipman yoksa yapamazlar tabiki... ABR hangi devlet hastanlerinde var bilmiyorum ama tam teşekküllü devlet hastanelerinde olması gerek... bulunduğunuz ildeki devlet hastanelerinin telefonlarını google'dan bulup ABR testi yapıp yapmadıklarını telefonla sorabilirsiniz... rapor oranına gelince, bu oranın hesaplanabilmesi için ABR testine değil odyo testine ihtiyaç var... çünkü o grafikte hangi frekanslarda ne kadar duyduğunuz görünüyor... % kaç rapor aldınız bilmiyorum ama sınırda bir rapor aldığınızı düşünüyorum çünkü bu kayıplara göre %35'in üzerinde vermeleri gerek, diye düşünüyorum...

haydar dilla;
    2010 tarihli %64 raporunuzu vargi dairesi kabul ettikten sonra maliye neden kabul etmesin ki.. yeniden rapor almak için siz mi başvurdunuz yoksa vergi indirimi için hastane mi sizi yönlendirdi... yeni yönetmeliğe göre geçen yıl hem de %64 almışsınız... yeni rapor nerden çıktı? maliye kabul eder endişe etmeyin...

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

anti oksiden çok teşekkür ederim.evet ben bilmeden yeni rapor için baş vurdum.abr testine gittim herhalde dosyama bakım öğrenmişler ve yeniden rapor almama gerek olmadığını söylediler.ve abr testinede gerek olmadığını söylediler.2010 da aldığım raporun geçerli olduğunu söylediler.bende o raporla vergi dairesine verdim.artık sonucunu bekliyorum.sizede teşekkür ederim

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eğer odyo testinde hile yapmışsan bera testinde ortaya çıkar.her halde odyo testinde senden şüphelemişler ondan senden bra testi istemişler.işitme oranını bra testinde tespit edecekler

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bera testine bu zamana kadar hiç tabii tutulmadım..demek ki harbiden sağırım

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    odyoloji testinde her iki kulak ortalama 60 db 68 db dir.. fakat askeri devlet hastanesine gelince işitme testleri 68 db ve 60 db dir, bera testi sol kulak 70 db ve sağ kulak: 100 db olarak alındı ve askerlikten muaf tutuldum. bu bera testini devlet hastanesinde yapsalar % 40 üzerinde çıkar. odyoloji çok karışık bir iş. ama bera(abr) testinde herşeyin cevabını buluyor. ama rapor çıkartırken bu bera testi devlet hastanelerinde uygulanması lazım.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon