Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nasıl yani binlerce kişi abr testinden geçmeden sadece odyo testiyle rapor alıyorlar.o zaman onların hile yapmadığı ne malum.onlarada abr testi yapması gerekmezmi

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama odyoloji ile abr(bera) testi arasında birçok fark var. beni askerlikten muaf tutan makina abr testidir. peki bu abr testi uygulamasını yapsalar odyoloji bölümüne gerek kalmaz. neden odyoloji bölümüne ihtiyaç olur çünkü odyoloji 5 ile 10 dk arasında belirleniyor. abr testine gelince 45 dk yada 1 saate yakın belirleniyor bu makina kendi kendine sonucu buluyor. o yüzden odyoloji bölümüne ihtiyaç duyuyorlar. dolayısıyla abr testinin yapılması uzun sürdüğünden dolayı ihtiyaç duymuyorlar. ama abr testini yapsalar herşeyin doğru cevabını verir.

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama en doğru şekli abr testidir. benim abr testine göre % 43 rapor çıkıyor. fakat odyo testinde % 35 civarında çıkıyor.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman itiraz edebilirsiniz

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

itiraz etmeyeceğim çünkü manisada okuyordum oradan almıştım raporumu şimdi mezunum. istanbulda oturuyorum istanbuldan farklı bir devlet hastanesinden yani askeri devlet hastanesi yada üniversite devlet hastanelerinden alacağım.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

maliyeden bana gelen yazı şöyle.hacetepe üni.erişkin hastanesi sağlık kurulu tarafından düzenlenen27/10/2010 tarih ve 61 sayılı rapor incelelenmiş;ancak raporda sakaatlıkla ilgili bulgular tam ve ayrıntılı olarak belirtilmediğinden herhangi bir karara varılmamıştır.Adı geçen hakında karar verilebilmesi içi klinik muayene bulguları ile aşağıdakı açıklanması istenilen hususların tam ve açık bir şekilde belirtilecek şekilde rapor almasına 16/12/2010 tarih ve mükerrer 27787 sayılı resmi gazete de yayımlanan özürlülük ölçütü sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakında yönetmeliğe uygun yeniden düzenlenecek bu raporun kurulumuz tarafından incelenmek üzere gelir idaresi başkanlığına gönderilmesine karar verildi.21716/2011.

HER İKİ KULAĞIN 500-1000-2000-4000 HZ DEKİ İŞİTMESEVİYELERİNİN BİLDİRİLMESİ.
    UYUMLU VOLUME DUYARLI SPİROMETRİK SOLUNUM FONKSİYON TESTİNİN GÖNDERİLMESİ.

bana gelen yukardakı yazıyı hastaneye gitim bana solunum testi ve işitme testi yaptım.bunları götür vergi dairesine ver dediler.saat geç olduğu için vergi dairesine yetiştiremedim.öğrenmek istediğim yazıda bulgular falan diyor.hacetepe yok dedi.sadece bu iki test yeterli dediler.sizden ricam sizde yazıyı inceleyip neler istediklerini bana yazarsanız çok minettar olurum

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

korma nederlerse yaptır ver bendede aynısı olmuştu yaptırdım verdim %41 olarak onay ladılar

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben yaptırmam demem.ben bugün işitme testi ve solunum testi yaptırdım.bana gelen yazıda başka bulgulardamı var diye içinde çıkamadım

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: world56 Mesajı Gör
    ama en doğru şekli abr testidir. benim abr testine göre % 43 rapor çıkıyor. fakat odyo testinde % 35 civarında çıkıyor.
    Kişiden kişiye değişir.
    Bende ise odyo testlerinde %85-90 arası çıkıyor. Bera testinde odyometrist işi gücü bir tarafa bırakıp ortağı olduğu firmadan işitme cihazı satmak istedi.
    Şimdilik cihaz almayı düşünmediğimi söyledim ve Bera testi sonucu 60 Db kayıp, yani orta derecede kayıp çıktı. Odyo ile çok ileri derecede olan kayıp bir anda orta seviyeye düştü.

İtirazlarım fayda etmedi mahkemeyi adres gösterdiler. İşitme kaybımın sandığımın aksine çok daha az (!) olduğuna mı sevineyim, hakkım olan raporu alamadığıma mı üzüleyim anlayamadım...

Demem o ki ABR de hikaye isterseler onda da oynama yapıyorlar ve makinenin bağlı olduğu bilgisayarda gayet güzel istedikleri sonucu elde edebiliyorlar.

Üniversite ve Araştırma hastanesi olduğundan çok güvenmiştim heyhat bu ülkede güvenilecek hiçbir kurum yokmuş.

Bu ülkenin çivisi çıkmış ve işimiz Allah'a kalmıştır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: baho65 Mesajı Gör
    nasıl yani binlerce kişi abr testinden geçmeden sadece odyo testiyle rapor alıyorlar.o zaman onların hile yapmadığı ne malum.onlarada abr testi yapması gerekmezmi
    Odyo testinde de kolay kolay hile yapamazsınız. Çünkü odyometristler defalarca aldatma amaçlı olarak sesi yükseltip yükseltip birden düşürerek vermekteler. Ses kombinasyonu o kadar çok ki basit hafızayla bunun simülasyonunu yapabilmek çok zor hatta imkansızdır.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benden sft testi ile odyo testı istemişti.ikisinide yaptırdım vergi dairesine götürdüm.memur eskileride varsa yanında onlarıda ver dedi.bende akciger tomogrofisi kontrol için yaptırdığım 6 tane sft testi kulak ameliyatından önce ve sonra yaptırdığım odyo testlerini hepsini verdim.memur bana bir daha maliye sağlık kurulu bir şey istemesin diye onlarıda ekledim gönderecem dedi.inşallah bu sefer kabul ederler

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yanlız ben vergi dairesine teslim ettiğim sft testi ile odyo testi ile daha önce almış olduğum rapora göre hesaplarsak rapor oranım %70 üzerinde çıkıyor.çünkü ben kulaktan ameliyat olduktan sonra işitme kaybım ilerledi ayreten akciğer hastalığımda ilerledi.maliye buna göre tekrar rapor oranımı düşürebilirmi

Üye
    BERA İŞİTME CİHAZLAR Avatarı

Gerçek Adı
    YASİN YURDAKUL
    Son Giriş
    20.08-2011
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar
    odyo ve bera
    biri objektif biri subjektif bir testir
    bera testi yanlızca işitme kaybı için değil aynı zaman da kitle tespiti içinde istene bilir
    hatanın uyutulmasına gerek yoktur hareketsiz durması yeterlidir
    bebek yada çocuk hastalarda hareketsiz duramayacağı için uyutulur.
    ayrıca işitme testi için en güvenilir test odyodur
    çok ileri derece kayıplarda sinyaller yanıtlanmamışsa Bera istene bilir
    mixtipi işitme kaybında bera isteyen doktor başka bişey düşünüyordur bir kitleden şüpelenmiş olabilir.

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki ülkemizin saygın bir üniversitesinin Araştırma Hastanesi hiç odyo testine gerek görmeden yalnızca bera testi isteyebilir mi? Bu doğru bir karar mı?
    Ya da daha geniş anlamı ile söyleyeyim Bera testi ile bir hastanın tam olarak işitme kaybının miktarı, niteliği, frekansı vs. gibi ölçülebilir mi,
    elde edilen sonuçlar tartışmasız kabul edilebilir mi? Tıbbi yönden bu uygulamanın sonucu nedir.

Şu anda o kadar kırgın ve üzgünüm ki kelimeler yetersiz kalıyor içimdeki öfkeyi anlatmaya...

İnsanın yapmadığı bir şeyle suçlanması kadar yıkıcı olan ne vardır acaba?

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en doğru şekli bera(ABR) testidir.

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En doğru şekli olduğuna nasıl karar verdiniz bera testinin? Herhangi bir bilimsel dayanağınız veya kaynağınız varsa sunabilir misiniz?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon