Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gocmen99 Avatarı

Gerçek Adı
    SLOBADAN
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BENİM BİR ARKADAŞIMIN KIZI AKDENİZ ATEŞİ hastalığına yakalandı şu anda bir hastanede tedavi görüyor. hastalığın sürekli ve ilaca bağımlı olduğunu öğrendim. Sizlerden rica bişet öğrenmek istiyorum. Arkadaşım şu anda çalışıyor kızının yaşı 11 arkadaşım kızı üzerinden vergi indirimi alabilir mi ? Vergi indirimi alması ona ne gibi fayda sağlar erken emeklilik yada kızı üzerinden maaş bağlanabilirmi ? Bu hastalığa % kaç rapor veriliyor ? bilgisi olan yazarsa sevinirim.
    Aynı zamanda arkadaşım bu işlemleri başlatabilmesi için aynı prosödürde uygulama yapacak yani işyerinden yazı alıp çalıştığına dair onunla topkapıdaki vergi dairesinemi gidecek nasıl bir yol izlemesi lazım şimdiden tşekkürler cevaplarınız için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

FMF'den bahsediyoruz sanırım? Eğer Ailevi Akdeniz Ateşi organlarda bir soruna yol açmışsa, o bağlamda oran veriliyor. Ama tek başına FMF için bir oran verilmiyor. Ben böyle biliyorum.

Ve, eğer %40 ve üzeri rapor olmazsa, sakat statüsünde sayılmaz ve haklardan yararlanılamaz.

Bir arkadaşımız şöyle bir konu açmış mesela: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-verilir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arif35 Avatarı

Gerçek Adı
    arif
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

AAA hastalığı ile ilgili % 40 rapor alamazsınız ama amiloidoz ( yani protein çökmesi ) sonucunda karaciğer, kalp, böbrek yetmezlikleri oluşmuşsa rapor alabilirsiniz yoksa boşuna uğraşmayın.geçmiş olsun

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arif35;

doğrudur, kardeşim Ailevi Akdeniz Ateşi böbrek sorunları oluşursa rapor verilebilir aynı şekilde hastalık ilerlemesi sonucu (ilacını kullanmayanların) yürüme problemlerinde sakatlık oluştuğu için verilir. ömür boyu colsin ilacını hiç bırakmayacak, verilen dozu artırabilirler de.. geçmiş olsun küçük hastamıza..

Üye
    gocmen99 Avatarı

Gerçek Adı
    SLOBADAN
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk bilgi verdiğiniz için çünkü arkadaşı gönderecektim hastaneye vergi indirimi için demekki bişey elde edemeyecek. Kızımızın herhangi bir organında hasar yok sağdece arada bir böbrekleri ağrıyor hastanede yatıyor ve ilaç kullanıyor devam lı

Üye
    ela naz Avatarı

Gerçek Adı
    filiz
    Son Giriş
    14.07-2013
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben fmf ve amiloidoz hastasıyım,

özürlü raporu almak istiyorum ama yararlana bilirmiyim bilmiyorum,amiloidoz %85 yemek borusundan akcigerlerin girşine kadar kapatmış durumda,böbrek üstünde de var fakat protein kaçagım şimdilik yok çok şükür,karın içimde degişik bölgelerde amiloid tutulmalarım mevcut,bir kaza sonucu dalagımda alındı,defterdarlıga gittim sosyal güvenlik kurumuna yolladı oradan da bana 2022 kanun için bir kagıt verdiler ben maaş istemiyorum,işe girmek özürlü kartı çıkarmak ve ötv den yararlana bilmek için istiyorum, elimdeki dilekçe maaş için, nasıl bir yol izlemeliyim acaba,

birde sizce %kaç oran alabilirim ugraşmama deger mi acaba?şimdiden çoook teşekkür ederim.

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar akdeniz etesi tessisine avrupada birakin % kac oran vermeyi hemen emekli yapiyorlar

Üye
    melaaike Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) rahatsızlığım var. Bunun için heyete girdim ancak hem romotologum hemde heyetteki doktorlar oran bile belirtmediler. Romotologum Fmf hastaliginin bir engel durumu olmadığını soylemisti. Bilgilendirme amacli yazmak istedim.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende f mf hastasıyım. Oran sıfır verdiler.