Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bana verilen heyet kağıdında hastalığımla alakası olmayan ,göz ve psikoloji kiliniğine gitmek zorunda kaldım.Göz doktoruna şikayetim yok dedim sağlam yazdı, psikolojiye gittim psikoloji doktoru morg görevlisi gibi adam, klasik şeyleri anlatayım dedim coğu engellinin sorunu olan kalabalıktan kaçma, sinirlilik, işe girememe den dolayı huzursuzluk doktor başta yemedi bu herkezde var dedi ,zayıf olduğum için bende dedim bu sıkıntılardan dolayı yemek yeme problemi başladı kilo kaybettim dedim son zamanlarda 20 kilo verdim değince karalılıkla, doktor anladı baş edemeyeceğini beni 550 soruluk test kitapcığı verdi başka bir odada , cevap anahtarına kodladım cevapları tam üç saatimi aldı,bu 550 sorunun içinde yirmiden fazla soru 3-4 kez sorulmuştu hepsine kararlılıkla aynı şekilde cevap verdim girenler bilir soruların içeriği öyle bir secilmişki bazılarını cevaplamakla utandım neyse bir hafta sonra gel dediler sarı zarfın içine raporu koymuşlar, bunu açma doktoruna ver dediler doktor açtı okudu raporu bana sonuç %10 kronik deprasyon.Doktora bağlı herşey ,doktor kıl biriyse ne yaparsanız yapın işiniz zor.

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnm raporum 1oode 40 aynı rapor ankaraya gitti wergi için yine 100de 4o geldi bnde tip 1 diyabet war bnmi sanslıyım yoksa hakkımmi?

iide bnm rapor neden giç düsmedi 100 de 40 raporum wardı 2008de aldım wergi dairesi aynı raporu yolladi ankaraya sonuc aynı editörümüze de sordm 3.dereceden aldım wergi indirimini????

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın istikbal kardeşim:
    aslında benim de içimden gecti amacım vergi indiri için %13 oran alamak demek ...(gerci gercektende ilac kullanlıom gercekten depresyon ve panık atagım mevcut tam 10 senedir boyle)
    ama korktum bunu doktora soylersem vay uyanık amacı demek sadece vergi indiriymiş diyerek benı terslemesındenn...
    desemmi demesemmı ıkılemde kaldım..eskı raporummu gosterıp o nu baz almasını ıstedımm..kadın tedevı etmeye basladı benıı..bu aslında bana ınan mayıp sankı beni kotrol edıyomus hıssı uyandırdı...
    asıl sorun yahu madem sen calısamayacak kadar hasta dıyon bana..o zaman raporu dırek verıp benı oyle tedavi etmesi gerekmezmi..
    yanı hastalıgımı kendısı kabul etmiş olmuyomu ki bu durumda..ne zulum dur kardeşim..of ki ne offff...
    sen diyosun o genc bayan doktora deki benim hastalığım var ama ben yılların verdıgı alışkanlıkla bas edıyom.bana vergi indirim için yardımcı olun...
    diyiçem ınşallah senın tecruben haklı cıkarda beni tersleyıp ışı yokuşa surmez...
    diyelim surdü..eski raporumda aynı hastane oldugundan şikayet itiraz.vs.ıle bır hak idaa edebilirmiyimm..??

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadsim senn dedigin hastalıklardan arkadsımın raraporu 100 de46 dı wergide 100de 30 a düsürüler daha yenii niyene sansın bol olsun

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

taxin ..kardeş..
    ben de surekli okuyorum rapor oranı düştü diye..ama anlam veremiyorum..
    şimdi ben mayıs 2011 tarihli vergi indiriminin gönderdiği şişli etfal hastanesinden balhazarda göre %46 rapor alacağım ve o rapor ankaradan rapor düşecek sen özürlü eğilsin mi denecek....şişli etfal sağlık kurulu raporunu tüm kurallarına uygun yapsada genede düşecekmi ..
    sen kuralara uygun olsada rapor düşecek diyiyorsun yani
    .
    tek göz monokuler kronık asosyal ve depresyon ayda bır panık atak gecıren ben..benim raporum ankara için yeterli olmayacak.arkadşinda aynı mı rapor tarihi ve özür durumu??

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

göz haric dgerlerii arti olarak bi ayagı sekiyor arkadsim kronık asosyal ve depresyonu pek önemsemiyorlar wergi indirimi için buna cok sahit oldum bildigim için yazdım buraya arkadsim cok ii bi doktora denk gelmen lasim ankarada ..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayda..buyur burdan yak..
    şişli etfal sağlık kurulu raporunu tüm kurallarına uygun yapsada genede düşecekmi ..
    sen kuralara uygun olsada rapor düşecek diyiyorsun yani..
    yani diyon göz%32 kesin..ama piskolaji asla gecmez.ankaradan döner öylemi..
    yani balhazart felen hikaye hastalık adı tanısıda onemli...piskolojiyse asla gecmez...
    ama bu mantıklı değil ozaman 3 derec -2 derec-1 derec sakatlık oaranlarının anlamı kalmıyor..
    biz özürlülerin asıl sorunı bir uzuf kaybından daha cok sosyal hayata uyum saglayamamaktan iş bulamamaktan gecim derdinden piskolajimizin bozulması değilmi.
    bir uzuf u olmaya biriyle olanın pıskolajisi nasıl aynı olur..

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek bise dicem abimim raporu 100de 77 pisikolojikten 100de 36 geldi ankaradan.wergi indirimi için artık hesapla ...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor tarihi 2011 mi?

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2010 tarihli arkadasim

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol..tecrubelerını paylastıgın ıcın..
    ama içim karardı..ozman bıze mahkem yolu gorundü..

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Özetliyelim o zaman:

Türkiye de çalışan doktorlar ve Ankara'da heyet'de bulunan görevliler veya maliyedeki memurlar nazarında ve en önemlisi bu ülkenin sözde yöneticileri gözünde bir sivrisinek kadar değerimiz yok! Senin gözün yokmuş, benim elim yokmuş ötekinin ayağı yokmuş, diğerinde depresyon, berikinde sara varmış. Kim ne! Almış önüne yalandan icat edilmiş balthazar diye ilk okul çocuklarına bile verilemeyecek kadar saçma bir şekilde hazırlanmış cetveli kesip biçiyorlar. Kardeşim benim senden fiziksel olarak eksiğim var ben hayatta ölene dek senden hep 5-0 geriden geleceğim . Bana yol aç! Benim önümdeki engelleri kaldır! Bana o çok girmek istediğin Avrupa'da ki standartları uygula! Kısa kesicem çünkü ne kadar debelensekte boşuna. Ben 01.01.1981 Almanya Bonn Recklinphausen doğumluyum 30 sene önce engelli doğdum diye heriflerin yapmadıkları test ve tedavi, vermedikleri extra bakım ücreti, uygulamadıkları öncelik kalmamıştı. Tam 30 sene önce dile kolay! İşte Türkiye İşte Almanya. Halep orda ise arşın burada .

O yüzden rusa kardeşim yılma onlar çok bilmişlikmi yapıyor, sende yap! onlar seni umursamıyormu, sende umursama inatla git. Şişli olmadımı , bakırköye o da mı olmadı kartal'a ben 17 yaşımdan beri kompedanı oldum . Bu heriflere insan değil çakal lazım. Boynumuzu büktük de noldu , daha önceden 2 hafta da alamadığım raporları artık 2 günde alıyorum. Niye mi? Artık sağolsunlar sayelerinde girişken olduk,atik olduk hak arar olduk.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istikbal kardeşim..;
    yazıyı takip ettiysen ..taxin arkadaş...şişli etfalden gözden ve piskolajiden alsan da ankaradan döner diyor..
    anladığim tek göz olamamsı %40 altında tutmak için %32 sabitlemişler..
    ısrarla piskolajıden gelecek oranın ankarada n düşecegini yaşanmış öenekle anlatıyor...
    yani boşuna debeleniyom ben..
    tek göz %32alsamada...piskolajık rahatsızlıklarım emeklı olamayayım diye gozardı edılecek....
    vay halime ki ne vay..
    işyerinde gözun yok diye calıştırmazlar ...askere alamzlar....kız vermezler...
    emeklılıge gelınce sen saglamsın.....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: istikbal Mesajı Gör
    Ben 01.01.1981 Almanya Bonn Recklinphausen doğumluyum 30 sene önce engelli doğdum diye heriflerin yapmadıkları test ve tedavi, vermedikleri extra bakım ücreti, uygulamadıkları öncelik kalmamıştı. Tam 30 sene önce dile kolay! İşte Türkiye İşte Almanya. Halep orda ise arşın burada .

.
    Ağzına sağlık bende turnikesiz bahnoff (tren istasyonu) ları görünce şaşırdım! Meğer çözüm bu kadar basit imişşş.
    Turnike yok ama bir tane vatandaşı biletini almadan trene binmez!!!
    Kazığı yiyen vatandaşta mı suç yoksa kazık atandamı?
    Bir malı 2-3 kalem vergi koyup vatandaşına giydiren başka devlet varmıdır aceppp
    Forumda bir arkadaş Dünyadaki bürokrat maaşlarını ve emeklilik şartlarını yazmışşş!
    Bilmiyorduk öğrenmiş olduk ne kadar enayi olduğumuzuuu Öyle 2 senede hiç bir yerde emekllilik yokmuş! Bu kadar maaş da yokmuşşş
    AZZZiZ NNNESİN haklımı acaba

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hakllı..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri