Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sabri02 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri durak
    Son Giriş
    21.09-2012
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar

ben bu siteye yeni üye oldum ve çok beğendim. benim de herkes gibi sorunum var bilmem bana yardımcı ourmusunuz...

ben morbus kron hastasıyım dahası ben sağ taraf kalın bağırsakta ameliyat oldum polip vardı ve sağ tarafım komple alındı.
    şimdi devamlı ilaç kullanıyorum ve ilaçları hep para ile aldım.

1994 yılında 109 gün sigortam var 2007 den beri bağkurum var 4 yıldır yatırıyorum ve oto yıkama işi yapıyorum
    rahatsızlığımdan dolayı iş gücüm baya azaldı her gün karın ağrısı ve çalışma şartlarım gün geçtikçe zorlaşıyor.

03.03.1976 doğumluyum..

şimdi ilaçları almam için üniversite hastanesine gidip rapor almam gerekmiş daha hiç rapor alamamıştım çünkü bağkura borçluydum yarın hastaneye gidecem ve rapor alacağım

benim sorum şu acaba bana yüzde kaç özürlülük verebilirler acaba ben malulen emekli olabilir miyim.

ilgilenen herkese teşekkür ederim ve sitedeki tüm arkadaşlara ve site sahiplerine saygılarımı sunarım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Sabri, sakatlık oranı cetveli'nde konuya dair bir şey göremedim. Bence hangi oranda rapor alabileceğini, malulen emekli olabilecek oranda işgücünün var olup olmadığını en net doktorun söyleyebilir...

Arkadaşlar, konuya dair fikri olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    korkusuz Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

krohn değil crohn hastalığı.
    operasyonda geçirdiğin için %40 ve üzeri mutlaka alabilrisin ve erken emeklilik yada malulen yararlanabilrsin büyük ihtimal % 50 den fazla vermezler . İlaçları gerçekten pahalı bi hastalık bi kaç sitede bu hastaların olduğu bölüm var oradan yardım alabilir boşuna para vermessin ilaçlara .
    bı sıkıntı olursa bana burdan yaz.

Üye
    sabri02 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri durak
    Son Giriş
    21.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar oturan boğa ve korkusuz arkadaşım bana yazdığınız için teşekkür ederim. benim 17.05.2011 günü patoloji sonuçlarım gelecek yaklaşık 2 hafta önce endoskopi ve koloskopi muanesi oldum ve parça aldılar benden sonuçlar nasıl olur bilmem kansere çevirme riskide varmış şansıma artık...bilmiyorum bundan sonra ne yapabilrim g antep üniversite hastanesine gitmiştim.

arkadaşlar ben 03.03.1976 doğumluyum 1994 yılında 106 gün sigortam var askere 1996 yılında gittim. ve şimdi 4 yıldır esnaf bağkur yatırıyorum şartlarım biraz zor ben oto yıkamama işi yapıyorum yüksek derecede romatizmada var ya bu chron hastalığı gerçekten de zor insanı gerçekten zorluyor bilmiyorum
    bu şartlarda ne yapabilirim 35 yaşındayım birkaç yıl sonra hiç çalışamayada bilirim budurumda ne yapmam lazım malulen emekli olabilrmiyim olabilirsem nasıl olurum bu sigortalılık süresi acaba yeterlimir. arkadaşlar herkese saygılarımı sunarım daha sağlıklı günler dileğiyle şimdilik....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Hangi oranda rapor verileceğini bilemediğim için dumrunuzun maluliyeti gerektirip gerektirmediğine dair bir şey de söyleyemem. Ama, -10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 günle- malulen emekli olabileceğiniz sanmıyorum...

Belki kamuda sakat statüsünde çalışmak için sınavları kollamak sizin için bir seçenek olabilir... Kamuda sağlığınızı zorlamayacak bir kurumda görevlendirilebilirsiniz...

Şu foruma bakar olun kamuda yapılacak merkezi sınav için: Kamu Kurumları Sakat Personel Alımları
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sabri02 Avatarı

Gerçek Adı
    sabri durak
    Son Giriş
    21.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar oturan boğa kardeşim daha öncede sizlerle yazışmıştık.ben chron hastasıyım ve heyet raporu sonucu geldi oran % 50.