Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aytaş Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim aytaş
    Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaklaşık 6 sene önce ellerimde ve tabanlarımda çıkan yaralar sonucu tıp fakültesi hastanesine gittim ve biopsi yapıldı sonuç olarak sedef hastalığı dendi bunun üzerine %40 rapor alabilirmiyim ne yapmam gerekir

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%15 den fazla alamassınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

A- Psoriasis (Sedef)

1- hafif:Vücudun %0-19’unu kaplayan %5
    2- Orta:Vücudun %20-49’unu kaplayan %15
    3- Şiddetli:Vücudun %50-79’unu kaplayan %30
    4- Çokşiddetli: Vücudun %80-100’unu kaplayan psöriasis vulgaris ve generalizepüstüler psöriasis %40
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aytaş ben 14 yıldır sedef hastasıyım ben 2002 de aldım sol kulakta işitme kaybı ve sedeften dolayı %40 aldım. bülent abi şablonları vermiş tam doğrudur.

Üye
    aytaş Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim aytaş
    Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim hepinize bilgi verdiğiniz için

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    08:54
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    öncelikle belirteyim kendim sedef hastasıyım.yaklaşık5 yıldır
    Bir incir ağacının yanına gidin .inciri dalından kopartığınızda veya incirin yapragını dalından kopardıgınızda çıkan sütü direk sedef olan yerinize sürün 3 gün yapın 4 . gün sedef medef kalmayacaktır.
    Not vücuttaki sedef bölgelerini kaybeder acayip yakar ama sedef iç hastalık oldugu için karaciğerden geldiği için kaşıntı durumu devam edecektir.fakat sütü sürdüğünüz yer tamamıyla kaybolacaktır.karaciğer için ise bol bol enginar yiyin.ben enginarı denemedim ama incir sütünü denedim neremi sürdüysem kayboldu.tek tük bi kac yer kaldı..LÜTFEN BU BİLGİYİ PAYLAŞIN.SEDEF HASTALIGININ YOK OLMASI ÜMÜDİYLE.HOŞÇAKALINIZ

dipnot: vücudun yüzde doksanı sedef olsa %30 rapor alırsın .bu rapor derecesi vergi indirimi gibi durumlarda bu şekilde.sağlık raporunu aldıgın işe göre oran yukselebılıyor.böyle saçma bir sistem ...

Üye
    aytaş Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim aytaş
    Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze mrb. bundan iki ay önce sedef hastası olduğumu özürlü raporu alıp alamıyacağımı sormuştum şimdi ise açlık 170-225 şeker ve koah hastası olduğumu öğrendim ama hiç biri için özürlü raporu almaya çalışmadım şu anda işsizim ve işkurdan işsizlik maaşı alıyorum özürlü raporu ve vergi indirim için rapor almak istiyorum ne yapmam gerekir hastane herhangi bi ücret alıyormu %?kaç özürlü raporu alabilirim lütfen bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yazarmısınız şimdiden tşk. herkeze

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

imkansız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Sedef için oranları yukarıda yazdık zaten.

Tüm oranlar Balthazard Formülü ile toplanacak ve toplam oran bulunacak. Bence işe girdiğinizde vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun, onlar sizi hastaneye sevk eder... Bu durumda hiç bir ücret ödemezsiniz.
    Eğer kendi isteiğinizle hastaneye giderseniz, rapor için sizden ücret alınır.

Diabet için:
    G-Pankreasın endokrin fonksiyon bozuklukları
    Tip II Diabetes mellitus: % 20
    b-Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen,
    ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus: %30
    c-Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan,komplikasyon yapmış
    ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus: %40

NOT: Komplikasyonlar Balthazard Formülü ile eklenir

Koah için verilecek rapor oranı: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post123905
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    PİSİ Avatarı

Gerçek Adı
    selin harputlu
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aytaş;

evet alan arkadaşlarımız var. eğer eklemlerinizdede sorun yaratıyorsa romatoloji bölümünede görünün.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Yakın tarihte sedef için rapor alan arkadaşlarımız olursa, lütfen verilen oranı burada paylaşsın.

Üye
    okyar Avatarı

Gerçek Adı
    okuyar
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa ben sedef den dolayı % 40 rapor aldım vucudumun %90 sedef ancak vergi indirimine baş vurdum ankara tekrardan cildiyeye yolladı başka hastaneye orasıda %40 verdi bakalım hayırlısı bekliyorum

Üye
    Oktaybasak66 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm benim Size sorum olacak sedef hastasiyim yaklaşık 18 yıl oldu devlet kurumunda şoförlük yapıyorum gündüz personel olarak görevliyim uzun yol gidiyorum ilaçlarımı düzenli kullanamıyorum biraz işler stresli olunca vardiya usulü çalışma sistemi burda biraz daha az stres yasiyorsun sedef daha da artıyor alevleniuor hastaneden rapor alabilir miyim vardiya görevine geçmek istiyorum

Üye
    Harun kvbdn Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    HARUN KEVİBEDEN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben şimdi Sedef hastasıyım vücudumun her yerinde çıkmış şimdi başımda bile artık yavaş yavaş yüzümde de çıkıyor Askerde ne gibi etkisi olur yada çürük verirlermi yardımcı olurmusunuz ???