Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tsangpo Avatarı

Son Giriş
    15.04-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliğimin vergi indiriminden yararlnma kapsamına girip girmediği hakkında tecrübelerinizi benimle paylaşabilirmisiniz ?

Ayrıca bu rahatsızlığım doğuştan mevcut bir rahatsızlıkmış. ve askerlikten muaf olmamı gerektiriyormuş.Oysa ki ben 1997 yılında hiç yapmamam gereken bir şekilde komando olarak güneydoğuda askerlik yaptım. Malesef bu rahatsızlığım 2010 yılına kadar bir şikayet vemedi.yani ben de yeni öğrenmiş durumdayım. Sizce bu konuda yasal yollara başvurmalımı yım.bilemiyorum sonuçta bir tarafta sağlığım diğer tarafta da çok sevdiğim silahlı kuvvetler var.

Teşekkür ederim..

Üye
    nafizx Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

usta bendede 3 derece aort yetmezligi var ve askerlikten muaf oldum eger askerlik yaparken bu rahatsızlıgın olsaydı zaten askerlik yapamazdın ve bi kosuda ani harekette tıkanır kalırdın eger askerlik yaptıktan sonra bir bogaz enfeksiyonu veya romatizmal bir rahatsızlık gecirmissen bunlara baglı yetmezlik gelisebilir benim ögrendigime göre 1 derece hafif 2. - 3.derece orta 4.derece ileri yani senin 4 derece rahatsızlık oldugu icin %50 gibi bi rapoor alırsın tabi efor testi de önemli

Üye
    tsangpo Avatarı

Son Giriş
    15.04-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[Teşekkür ederim şöyle bir durum var yalnız. Rahatsızlığım doğuştan kaynaklanıyor. Aort kapağı 2 yaprakçıktan oluşuyor yani biküspit aort kapağına sahibim.Askerlik yaptığım dönmelerde de muhtemelen 1 veya 2. derece olması kuvvetli ihtimal. Eğitim ve operasyonel koşulların ağırlığı bu rahatsızlığın normalde ilerlemesi gereken ( 50 yaşından sonra ) hızını artırarak 35 yaşında bu dereceye dönüşmesi.Ayrıca rahatsızlığın semptomları da oldukça tolere edilebilen türde. Eğer ekoya girmemiş olsaydım belki bende bunu anlamayacak ve kalp yetmezliği ile karşılaşacaktım.Şimdi düzenli olarak adalat crono kullanıyor ve her türlü fiziksel aktiviteden uzak durmaya çalışıyorum. Önümüzdeki hafta heyete gireceğim.Bakalım ne olacak.

% sonucu aslında çok önemli değil.Evet erken emekli olmak kısmi avantaj sağlayabilir ama 3 yaşında bir oğlum var ve kirada oturuyorum.Yani bu ülkedeki % 70 insanların yapmak zorunda oldukları gibi çalışmak zorundayım.Neyse ..

Üye
    nafizx Avatarı

Son Giriş
    08.06-2011
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlısı olsun inşallah heyette bi sorun cıkmaz rapor sonucunu paylaşırsan sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

sakatlık oranı cetveli'nde konuyla ilgili bölümler şu şekildedir:

kardiyovaskuler sistem 00 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 01 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 02 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 03 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 04 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 05 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    kardiyovaskuler sistem 06 - 4. derece aort ve 1. derece mitral yetmezliği için hangi oranda rapor alabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhebalar
    bir arkadasım sakatlık raporuna basvurmuş ekokardiyografi sonuçlarına göre sakatlık oranlara söyle verilmiş rapor oranı ankara maliye saglık kurulu düşürülmü
    sonuç
    asedan aort dilatosyonu
    biküspit aort kapaksol ventrikül hiportrofi
    aml de prolopulus
    hafif orta aort yetmezlik
    sakatlık oranları
    hipertansiyon+ sol ventrikül hiportrofisi % 20
    biküspit kapak+ hafif oata aort yetmezlik 25 biliyorsunuz biküspit kapat dogustan kalp hastalıgı o yüzden zannadersem sakatlık oranı cetvelinde doguştan kalp hastalıgı klas 2 a gurubundan %25 verildi
    ayrıca arkadaşa el parmak amputosyondan yüzde 5+5+4 verildi herkese saygılar raporu ankara onaylarmı

Üye
    redfox Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman DUMAN
    Son Giriş
    13.04-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım benimle aynı durumda hastalık sahibisinben askerlikde öğrendim biküspit aort kapak hastası olduğumu geçen hafta içi ameliyat oldum ameliyatdan öncede ankara numune hastanesinden %55 rapor aldım ama vergi dairesi onaylmadı Atatürk hastanesinden tekrar müracaat edtim sonuıcunu beklemeden ameliyat oldum bu onuda ciddi araştırma yapmış olan biri olarak söylüyorum yazmış olduğun verilere göre ameliyat zamanın gelmiş ciddi olarak ameliyat kararı alıp kapağının mekanik kapakla değişimi gerekiyor geciktirirsen ameliyatdaki başarı oranı düşer

aklına takılan konuları bana cepten ulaşıp sorabilirsin 05358970494

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım rapora başvurmuştu zonguldak atatürk devlet hastanesi
    hipertansiyon ve hiportrofiden dolayı % 20 vermişti
    yine biküspit aort kapaktan ve hafif orta aort yetmezlikten özürlülük cetveli doguştan kalp hastalıklarından % 25 vermişti
    arkadaşım diger rahatsıklarıyla beraber aldıgı oranla vergi indirimine başvurdu ankara maliye saglık kurulu arkadaşımı ankara numune hakem hastanesine gönderdi kalpden işi bitti şu anda diger hastalıkları için filim tahlilleri devam ediyor ben bu bilgileri paylaşmak istiyorum umarım aynı hastalıkları taşıyan insanlarınıda aydınlatırız
    arkadaşımın ankara numune hastanesinde ekokardiyografi ve özürlülük oranları degişti bu kez
    biküspit aort kapak ve 3 derece aort yetmezlik çıktı zonguldakta aort kapak hafif orta yetmezlik olarak çıkmıştı zonguldakta bu rahatsızlıklara doguştan kalp hastalıklarından % 25 verilmişti bu kez hakem hatane ankara numune kapak hastalıgı klasd 3 den % 50 0ran verdi
    yine zonguldakta hipertansiyona hiportrofi oldugu için % 20 oran verilmişti ankara numune hakem hastanesinde ekokardiyografi sonucu hiportrofi çıkmadı ve hipertansiyondan % 10 verildi