Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    devlet hastanesinden aldığım %63 lük sürekli raporum Ankaradan % 40 olarak geldi. sesini çıkarma tabii geçmiş olsun...

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakalım işe girince bizmi kac olcakk

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aferits;

11 senedir sakatım devlet tam tersi benim sırtımdan milyar dolarlar topladı!
    Sakatların devlete ne gibi yükü olucak aksine faydası var!
    %3 kontenjanını bile özel sektöre yüklüyor.
    Herşeye gelince para varda engellinin araç gerecine mi para yok!
    Şartmı fuzuli yol yapmak para saçmak İstanbul taş patlasa 7-8 milyonluk şehirken 20 milyon oldu.
    Hepsi rant için yola da ihtiyaç yok başka bişeyede illa para harcıycaksan sağlık sektörüne harcada bari bi iş yapmış ol!
    Nasıl Avrupa standartı bu 2000 tl bacak protezi olurmu hiç

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş neden bir daha rapor alma geregi duydunuz acıklaya bilirmisiniz. Çünkü ilk raporunuz sanıyorsam 2006 yani üzerinden cok süre geçmiş bir zaman deyil bence.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Verilecek oran 3.4'e göre belirleniyor diye biliyorum:

Tablo 3.4.’de verilen yüzdeler yardımcı cihaza bağımlı, sürekli yürüyüş bozukluğu olan hastalar içindir. Mekanik bel ağrısı nedeni ile hasta baston kullansa bile Tablo 3.4 ile değerlendirilmez. Özürlülük değerlendirmesinde, Tablo 3.4 yalnız başına kullanılmalı, kesinlikle diğer tablolarla birleştirilmemelidir.

Tablo 3.4 - %50 olan raporumu yenilemek istedim. %17'ye düşürdüler..?

Tablo 3.1 - %50 olan raporumu yenilemek istedim. %17'ye düşürdüler..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EZEL 11 Avatarı

Gerçek Adı
    Göksel
    Son Giriş
    29.03-2011
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporumda % 60 tı dr yazdığında kurul % 47 ye düşürdü ankarada %35 kurula girdim tamam çık dediler benim sakat olmadığımn kararını kafalarına göremi verdiler
    illa sürünmekmi gerek bu ülkede sakat olduğumuz inandırmak için ankara beni gördümü 12 rakam birden düşürdü biz çok meraklı değiliz böyle yaşamaya sokakta gördüklerinde acıyarak bakmayı biliyolaR yüzümüze iş rapora gelincemi sağlam oluyoruz
    avrupada sakat köpeğe tekerlek takıp kopan bacaklarına hayata sarılmasdını sağlıyolar bunlara gavur diyolr bnizse müslümanız dimi bi köpek kadar değerimizyok
    4 ameliyat oldum 1 yıl içinde her ameliyatta dahada BETER ETTİLER TEDAVİ EDEMİYOLAR AMA SAKATTA DEMİYOLAR
    BİZİM Bİ ADIMIZ VARMI LANET OLSUN BÖYLE ADELETE. BİZİM SUÇUMUZ NE ACABA SUÇUMUZU SÖYLİCEK BİRİ VARMI

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey tablo3.4 kullanımı dediğiniz gibi tek başına kullanılıyor. zaten bu durum tablo 3.1 de öyle gösterilmiş. Ancak tablo 3.1 e göre sakatlık oranı hesaplanırken mantıken hastanın sakatlık oranının en yüksek çıkaracağı kombinasyonun kullanılması gerekir.
    Çünkü Örneğin; Bacak kas gücü olmayan, bacağında kısalık olan ve hatta ampute olan birisini düşünün. Bu kişinin bunca sorununa ilaveten yürüyüş bozukluğu da var diye sadece yürüyüş bozukluğundan dolayı değerlendirip raporunu düşük çıkarmak adaletsizlik olmazmı?
    Ya da şöyle bir örnek vereyim: bacak kasgücü yerinde olup tek sorunu yürüme bozukluğu olan bir kişi ile bacaklarında kasgücü olmayan ve yürüme bozukluğu olan diğer bir kişinin sakatlık dereceleri aynı olabilirmi?
    Buna benzer olarak tekerlekli sandalyedeki biri için (mesela sizin için) örneğin Tablo 3.3 kullanılarak (bacak kısalığı) rapor vermek istenirse sizinde sakatlığınız %0 çıkar.
    İşte bende diyorum ki benim sakatlık oranımın tablo 3.3 ve tablo 3.7 ye göre belirlenmesi gerekir.
    Hasılı Sakatlık oranlarının doğru hesaplanmadığına eminim. Bunun nedeni bazı doktorların yeterince eğitim almamaları olabilir.
    Bakınız tablo 3.7 de bacağı ileri, geri, yana hareket ettirememe gibi bir çok rahatsızlık için ayrı ayrı sakatlık oranları belirlenmiş. Bu oranlar baltazar formülüyle hesaplanıp sakatlı oranları çıkarılmasından bahsediyor. Ancak bu tablonun nasıl kullanılacağını bilmediğim için bir türlü hesap yapamıyorum.
    Bakın Düşündürücü bir nokta daha var.
    Ben rapor almaya gidince numaradan çift koltuk değeneği ile gitseydim (ki numarada sayılmazdı çünkü çoğu zaman kullanma ihtiyacı hissediyorum) bacaklarımın kas gücü ve kas durumu ortada iken, her iki bacağımda ileri derece polio sekeli var iken bu koltuk değneklerini günlük hayatta kullanmadığımı kim nasıl ispat edecekti? Gizli kamerayla beni takibemi alacaklardı?
    Hem ayrıca zorlanarakta olsa, 25 metrede bir dinlenerek gezmeyi koltuk değneği kullanmaya tercih ediyorsam bu benim sakat olmadığım manasınamı geliyor? Mecburmuyum koltuk değneği kullanmaya? Böyle bir kanunmu var? Sn doktorlar sadece iki tahta parçasına bakıpmı sakatlık oranını belirliyolar?

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrh,
    Benim anlamadığım raporu aldığın tarihteki yönetmelik ne ise o geçerli değilmidir.
    Şimdi yönetmelik değişti diye daha önce haketmiş olduğum hakkım yok olabilir mi ?

2006'da % 40 rapor aldım vergi indirim belgem var. Emekli olana kadarda ikinci bir rapor almadım ve bu ekraklar ile emeklilik için başvurduğumda bana git yeniden rapor al ( 4a-SGK için söylüyorum ) sonra bakalım diyebilirler mi ?

Bu siteden takip ettiğim kadarı ile insanlar ikinci bir rapor alıp mağdur olmaktan korkuyor. Çünkü genel sonuç ve kaanat bu yönde. Bence asıl bu konuya dikkat çekmek gerekir. ilk raporu ne ise ( sürekli raporu olanlar için söylüyorum ) o olmalı diye düşünüyorum.

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KARA1 Mesajı Gör
    arkadaş neden bir daha rapor alma geregi duydunuz acıklaya bilirmisiniz. Çünkü ilk raporunuz sanıyorsam 2006 yani üzerinden cok süre geçmiş bir zaman deyil bence.
    Ehliyetime otomotik vites araç kullanabilir ibaresi ekletmek için trafik tescil merkezine gittim. Oradaki görevli raporu yeniletmem gerektiğini, bundan sonra raporların en fazla bir senelik olması gerektiği şeklinde bir genelge yayımlandığını bana söyledi. Bütün raporların yeni sisteme göre güncellenmesi şartı getirilmiş. Ve ayrıca bazı kurumlarda bir senelikten fazla rapor kabul edilmiyomuş. (trafik tescil memurunun iddiası böyleydi)

Üye
    bilmiyorumki Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kapitalist sistemde insan hakları ve özgürlükler ancak vergisini ödeyen parası olan güç sahibi olanlara haklar tanıyor. cBu dinsiz laik devletler neredeyse herkesi maf ettiği gibi şimdide biz özürlüleri hedef alıyor .Allah islam devletini nasip etsin kafirlere benzemeye çalışmakla kafirlerin sistemleriyle halkını yönetmekle ne refah olur nede istikrar olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Haklısın Fuzulim, hangi tablo kurumların işine geliyorsa onu kullanıyorlar. Bu konuda ne yapılabilir bilemiyorum. Sanırım tek yol konuyu mahkemeye taşımak olabilir...

Şurada MESTAN bu saçmalığı ilk fark eden ve gündeme getiren kişi olarak bi başlık açmıştı. Orada konuyu tartışabiliriz: http://www.engelliler.biz/forum/saka...e-yontemi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fuzulim;

O zaman nerde kaldı sürekli raporun espirisi. 2006'dan bu yana yanlış bilmiyorsam 3 kere yönetmeliği değiştiren zihniyet bunu daha fazla ve ulaşılması zor bir hale getirebilir.

Üye
    deryaderya42 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2011
    Saat
    12:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bu devlet 5 adım geriler ama bir adım ilerlemez;avrupa diyorlar avrupanın 10 da biri olmaz bu ülke ssk ödüyoruz primini doldur yaşı bekle yani bedava devlete vergi öde ama akkıllı devlet ne yapıyor yaşı ileri cekti ki ölüm yaşı biraz daha düştü benim emekli olacağım filan hayal ama devlete her ay 350 tl ssk primi yatır.onu gectik hastahaneye git ilaçlara para ver dr kontrolü için 8 tl ver nerde bu ssk özelliği bedava para bana göre devlete verilen,ama özürdilyorum biz insanlar koyun sürüsü gibi kimse sesini cıkarmıyor emeklilik 65 cıktı kimsede tık yok ağzını silip oturyor herkez.adamların tuzu kuru,kendi tanıdıklaı olsa aralara dayılar girse emin ol bedavaya emekli olan vardır bu ülke kul hakkı haram kalktı artık böle giderse halimiz duman

bu arada: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-alamiyor.html

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12