Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

sağ 0.2 sol 0.2 görme oranı ile baltazar formülü uygulandığında toplam özür oranı % kaç olur hesaplamayı bilen var ise bi söyler mi?

Teşekkürler

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%75-80 arası lakin gözlükle görme düzeliyormu ? bu çok önemli gözlükle düzelmiyorsa alamazsiniz bı oranları

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok düzelmiyor hocam gözlükle 0.2 görme oranı, ama %75-80 olmaz bence çünki 0.3 e 0.3 olunca %25 oluyor sanırım...0.2 ye 0.2 olunca umarım %40 ı bulur

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, ben ilk sefer %16 rapor aldım, daha sonra itiraz ettim başka hastanede %35 verdiler, şimdi buna itiraz edebilirmiyim? İtiraz etsem bundan sonraki süreç nasıl gerçekleşir? Yani başka şehirde bir hastahneden rapor almak istersem nasıl bir yol izlemem gerekir? veya tekrardan kurula girmem için itiraz falan olmadan herhangi bir zaman geçmeli mi son raporun üstünden?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

İl sağlık müdürlüğüne mi itiraz etmiştiniz? Onlar mı başka hastaneye sevk etmişti?

Şimi %35 verdikleri oranın sakatlık oranı cetveli'ne göre eksik olduğundan emin misiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, ben ilk sefer %16 rapor aldım, daha sonra itiraz ettim başka hastanede %35 verdiler, şimdi üstünden 6 ay geçti buna itiraz edebilirmiyim? şimdi direk hastahaneye başvurabilir miyim ? yoksa tekrardan il sağlığa mı itiraz etmem gerekiyor? Birde başka şehirdeki hastahaneden almak istiyorum raporu ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

6 ay geçmişse yetkili hastaneler'den birine doğrudan başvuru yapabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben 2007 de aldığım rapor sol göz sağ göz 0.3 olarak %50 verdiler görme alanı testiyle verdiler.vergi indirimi için başvurmadım ama daha.

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyvllah çok teşekkürler ilginize arkadaşlar, alphavile dotum bana %35 verdiler 0.2-0.2 ye sanırım özür oranlrı değiştirildiğinden kynaklanıyor, şu 6 ayı doldurayım birdaha girecem, illa kör olmamız gerek heralde vermeleri için...ehliyet alamıyorum iş bulmam için ehliyet şart, boşuna okuduk ozmn tek gözümü çıkartayım bari %40 ı tamamlarız...

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kryyy06;

her 2 gözde 0.2 gölüyorsa malisef özüllülük oranı % 35 oluyor ben 2010 da sol göz 0.3 saggöz 0.1 le yüzde 30 aldım
    hesaplama şöyle yapılıyor her gözün görme puanı var 0.2 nin 65 65 1 le çarpılıyor diger gözde 0.2 ise oda 1 le çarpılıyor bnbüküler görüş yani iki gözün en iyi görmesi 3 le çarpılıp bu rakkamların toplamı 5 e bölünüyor senin bu toplam 325 ediyor 5 bölündügü zaman 65 bu rakkamda 35 oran bu benim sol göz 0.3 le 75 saggöz 0.1 le elliydi 2 si 125 yapmıştı en iyi görme 0.3 le 75 le 3 çarpıldı 225 225 le 125 toplandı 5 e bölündü 70 çıktı 100 den 70 çıktı 30 hesap böyle yapılıyor

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, sonunda ve en son itiraz hakkımda, hakkım olanı aldım %51 lik raporum bugün çıktı, Allah haklı olanın her zaman yanında olsun saygılar

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Ne güzel ne mutlu size tebrikler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Gözün aydın kryyy06. Bu oranı hangi haller için aldın? Sadece görme eksikliğinden dolayı mı?

Üye
    kryyy06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun arkadaşlar, evet Bülentabi görme kaybı ve görme alanı eksikliğinden aldım bu oranı

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya benim kızımda yüz felcinden dolayı göz kapak sorunu var doğuştan küçük göz ayriyetem sulanma astimat her iki gözde 0.50 0.75 birde hipermetropi var oda +2.00 puan alamdık itiraz edebilirmiyiz..