Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gençparkinson Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Juvanile Parkinson (Genç Parkinson) Hastasıyım.

Çeşitli sebeplerden dolayı farklı hastanelerden Özürlü Sağlık Raporu aldım.

Parkinson Hastalığından dolayı Özürlü Sağlık Kurulu raporu için müracaat ettiğinizde pek çok hastanede Doktorlar Tetkik , tahlil, film vs istemiyorlar. Genel nörolojik muayene sonucu özür oranınızı belirliyorlar.

Etkilenmiş organlar tesbit ediliyor. Kolunuzda rahatsızlık var ise Üst Ekstremite - Ayağınızda var ise Alt Ekstremite

Kişinin günlük yaşam aktivitelerinde kendine bakıp bakamadığına ve başkasının yardımına muhtaç olup olmadığına göre oranınız değişiyor.

Yürüyüşünüzün hastalıktan dolayı bozulup bozulmadığı ve elinizde yazı yazmayı zorlaştırıcı derecede rahatsızlık olup olmadığına göre de Ağır Özürlü olup olmadığınıza karar veriliyor.

Yeni çıkan özürlü raporlarındaki yönetmeliğe göre " Kas ve iskelet sistemi" tablolarında.. Hareket bozuklukları tablosuna göre değerlendirlme yapılmakta.

Parkinson için verilen en düşük oran %40 Alt ekstremite - üst ekstremite ve her iki kolda ya da her iki ayakta olup olmadığınıza göre oran yükselebiliyor.

Ankara Numune Hastanesinden Tek üst ekstremite ve alt ekstremiteden ben en son toplamda %62 Oranında sürekli ibareli Rapor Aldım.

Konu ile ilgili merak etiklerinizi cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Hoşçakalın..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bilgi için teşekkürler Yüksel.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cmndd Avatarı

Son Giriş
    17.07-2015
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrblar
    annem için aldığımız ağır engellidir %80 ibaresi 6 ay süreli verildi.ama heyet sırasında doktorların belirledikleri parkinson tedavisi ibaresi yazılmış rapora.(daha önce bununla ilgili tedavi almamıştık)ellerindeki titremelerden farkettiler heyette.
    6 ay sonra tekrar heyete girdiğinde parkinsonu da eklemek istiyoruz.acaba rapor sürekli ibaresi alır mı?
    %80 de ;tek göz %10 görüyor diğeri şekere bağlı görmez.oranı %52, tip 2 %20 ,kardiyovasküler sistem klas 1 2 1 oranı%43,yaş oranı %10 balts.toplamda %80.bu hastalıklar sanki 6 ay sonra düzelecek.
    eziyetten başka bişey değil

Üye
    surimsine Avatarı

Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Benim esimde sizin anlattiginiz durumda gittiği hastane %20 rapor veriyor. Böyle bir durum yasadiniz mi? Nasıl bir yol izlediniz %62 için?? Tesekkurler...

Üye
    parken Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar
    parkinson hastasyım, rapor başvurusu yaptım.
    Sağ elde Tremor, ince beceri
    kaybı teşhisine yüzde 10
    verdiler...ince beceri kaybı
    yüzde 25 diye biliyordum...
    Çok düşük oran verdiler. başka hastaneden tekrar başvuru
    yapabilirmiyim.belli bir
    başvuru süresi varmı.

Başlığın Etiketleri