Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mythbusters Avatarı

Gerçek Adı
    derviş bahadır
    Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    03:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm lar

ben 16/3/2011 heyet raporu ilkdefa aldım özür durumum alt extremde kısalık ve incelik var bacagımın en fazla fonksiyon hareketi % 50 sini kullanabiliyorum ve bana verilen raporda % 20 verediler nedir bu çektigimiz ben özürlü ehliyet e başvurmadım hepsini ilkdefa yapacagım malulen emeklilik için nerelere başvuracagım aylık nasıl alacagım ötv nasıl vermeyecem ben

yardımcı olursanız sevinirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özürlü statüsünde sayılabilmeniz için %40 ve üzeri raporunuzun olması gerekir..

Bu demektir ki;
    Malulen ya da erken emeklilik hakkından yararlanamazsınız.
    2022 maaşı ve Evde bakım aylığından yararlanamazsınız.

Araç alımı hakkında;

1- Sol alt ekstremiteden sakat olmak ve buna karşılık "Otomatik vitesli araçları kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti bulunması
    2- Sağ alt ekstremiteden veya her iki alt ekstremiteden sakat olmak ve buna karşılık "Özel donanımlı araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti bulunması gerekir..

Sağ/sol hangi alt ekstremiteden rahatsız iseniz, rahatsızlığınıza uygun ibareli rapor alıp, aynı ibareli H sürücü belgesi aldığınız takdirde araç alımında ÖTV'den muaf olabilirsiniz..