Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar bu konuyu açmamdaki sebeb gerçek zihinsel engelli kimdir Kimlere zihinsel raporu verilir kimler zihinsel sınavına girebilir

Görüyorum ki bir fuydadır gidiyor Memurluga kısa yoldan gitmenin yolu zihinsel raporu alarak geçmekte peki ya gerçekten zihinsel olan arkadaşlarımızın durumu ne olacak ?

Size göre bilgisayar kullanan güzel yazılar yazan yorumlar yapan akıllı olanlar Zihinselmidir?
    Şizofren olan Panik atak olan Zihinselmidir?
    Sara Hastasi Zihinselmidir?
    Depresyonda olan Zihinselmidir?
    Bunlarin beyin foksiyonlarında zarar varmıdır
    Benim bildigim büyük deha olan Şizofren Hastaları Yokmudur?
    Doktorlar neye göre bunlara zihinsel engelli katagorisine sokuyor?
    Görüş Ve önerilerinizi bekliyorum bekliyorum ki bu çakma zihinselliler gerçek zihinsellerin hakkını yemesin ..

SAYGILAR

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

bos ver yaa is ole kolatyinaysa sende git bi zihinsel rapor uyduruver madem oluyomus
    kimsenin kismetini kimseye vermezler korkmayin o saydiklarinizda hasta ki engel teskil ediyoki rapor alabiliyolar

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben %80ağır özürlü şizofreni hastası bir tc vatandaşiyim.benim açtığım konulara baktığında bazen bizim neler yaşadığımızı anlarsın.kısa bir örnek sen kendi anneni bir an için yere yatırıp kestiğini an ve an gözlerinin önünde bütün gerçekliğiyle istemsiz bir şekilde görsen altına yapardın sanırım.şizofreni hastalığınin tedavisi yoktur sadece ilaçlar düzenli kullanıldıgi zaman yatıştirilabilir bazı kişilerde ise en fazla ayda bir kaç kez hastalık nükseder (tabi hasta hastalığını kabul ederse)doğru söylüyorsun şizofreni hastalarından dahi kişiler çoktur bunun açıklamasıda aşırı düşündüğümüz ince eleyip sık dokudugumuz içindir bu düşüncelerle sende gitsen zihinsel engelli raporu alırsın sanırım ama sürekli ibaresi konulmaz dahi olacağınıda sanmıyorum. SAYGİLAR

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat Konularini okudum Arkadaşim Benim Sorumu yalniş anladin Ben şizofren yada başka hastalıklar hastalık özür kusur mudur demiyorum ?
    yalnişta anlamasın bunu kimse
    Zihinsel engelli ne demek bunu herkes biliyor lütfen konunun özünü okuyup yorum yapar iseniz?
    Senin anlama kabiliyetinde yada algılamanda sorun var mı bence yok zekimisin zekisindir
    benim sorum zihinsel katagorisine girmeniz ? başka katagori olabilir davranış bozuklugu vs ..
    şimdi sen gerçekten zekasinda sorun olan biriyle kendini ayni kefeye koyabilirmisin ?
    gene yeniliyorum ben demiorum bu hastalık hastalık degildir elbette zor bir durum yazdıklarinida okuyan biriyim asla yanlış anlama olurmu?

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oky anlamam ama arkadaşım sen yazmadan bi araştırsana şizofreninin anlamı ne şizofrenin anlamı zihin bölünmesi ve doğal olarak şizofreni açılımi gereği zihinsel engelli katagorisine giriyor.
    ayrıca zihinsel engellilerde diğer hastalık kollarında olduğu gibi raporlarinda %de ibaresi konur ben senin dediğin kapasitede olsam%99olurdu raporum

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş yani sizin demek istediğiniz epilepsi yani sara hastasıdamı zihinsel engelli olarak kabul edilmekte kamu sınavlarında bu şekildemi ele alınıyor

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen o psikiyatri ilaçlarını 3 5 sene degl, 1 sene içte ben seni görürüm.

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş soruma cevap alabilirmiyim üstte belirttiğim gibi epilepsi hastalarıda zihinsel engelli katagorisindenmi sınava girecek öyleyse yandık bizden zekiler ya

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynen o şekilde giriyor arkadaşim ...

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

veriyolarmış madem herkee git al o zaman

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abicim onlar zihinsel engelli değilki ama tıp okuyan arkadaşlarım var nasıl zihinsel oluyor bu epilepsi hastaları peki

Üye
    destan6638 Avatarı

Gerçek Adı
    destan1984
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    663806
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim hastalıgım kronik bipolar bozukluk.zihinsel engel yazıyor raporumda ve oranı %70.Seraquel 200mg iki adet,depacin 500 lük 2 adet,xanax 10 luk bir adet,abilifily 30 luk 2 adet.hadi delikanlıyım diyen adam yutsunda sonrasında ayakta kalsında görüyüm.ben 8 yıldır 80 çeşit ilaç alıyorum.çokta güzel pc kullanır acayip yorum yaparım.Sanada harbi yakıştıramadım Norman gardaş
    öyle kimse haybeye rapor alamaz.o senin girişte yazdıkların varya,inan o durumda olmak istemezssin.ben hem üniversite okuyorum,hemde 98 puanla memur olarak atandım.Şimdi senin tarafından bakılınca söylemesi kolay,deha olmak baska sey hasta olmak başka.senin bildiklerini ben unuttum.bırak bu işleri sen,kendi işine bak.

vücudunun her yerini yakta bi göreyim,ataklar gelince insan babasını tanımıyo.

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tıpta okuyan arkadaşlarına bi sorda beyin sapı gliomu nasıl bir hastalıkmış akıbeti neymiş öyle boşbeleş konuşmayla olmuyo bu işler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Tolga: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...gel-midir.html

ZİHİNSEL, RUHSAL, DAVRANIŞSAL BOZUKLUKLAR[INDENT](Özürlülük oranları belirtilere göre değil, işlevsellik düzeylerine göre verilir.)
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 1 - Zihinsel engelli kategorisine kimler giriyor?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 2 - Zihinsel engelli kategorisine kimler giriyor?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 3 - Zihinsel engelli kategorisine kimler giriyor?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 4 - Zihinsel engelli kategorisine kimler giriyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boğa demek istediğin anldığım kadarıyla ruhsal geçici fonksiyon kaybına neden olan ruhsal rahatszılıklar zihinsele girmiyor. yalnis anlamadim değilmi....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon