Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xx123 Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    01:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde sağ gözüm görmüyor rapor için başvuru yaptım bakalım sonuç bekliyorum eğer yüzde 40'ın üzerinde alamazsak tekrar itiraz edebilirmiyiz

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    19:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek göze %85 rapormu aldınız? nasıl oluyo ki. benimde sol göz görmüyor rapor almaya uğraşıyorum ama hergün biraz daha umudumu yitiriyorum tek gözle % 40 vermezler deniyor. akdeniz anemiside çıktı o da etkilermi acaba raporu? birde iş başvurusu yapmıştım büyük bir firmaya (vestele) iş görüşmesine çağrıldım sağlık raporu istediler istediler gözün görmesi ve renk körlüğü ile alakalı. hatta sordu görmesinde problem var mı diye var deyince bu yüzden işe alamayabilirim dedi insan kaynaklarındaki çalışan ve çok üzüldüm tokat gibi geldi ya biz özürlü isek özürlü sağlam isek sağlam çalışalım ben ne yapıcam şimdi işe çağrıldım diye sevinirken gözüm problem oldu ee rapor da verilmiyor özürlü olduğuma dair çalışamıcaksam ben niye okudum onca yıl

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Seni bir gözün görmüyor diye işe alamayan kişi TCK'ya göre suç işlemiş sayılır. Hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin. Senin hayatını zora sokanların hayatını sen daha zora sok!

http://www.engelliler.biz/forum/cali...l-olur-mu.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar cevapladığınız için teşekkürler. haklısın hayatımızı zora sokanları bizimde zora sıkmamız gerekir. o gün iş görüşmesine çağrılınca öyle mutluydum ki hatta arkadasımla gitmiştik o başladı ben başlayamadım sırf bu yüzden görme testi sonucun elime geldiğinde seni işe almayabilirim dedi ve o an yıkıldım. özürlü raporu da alamıcam bu gidişle ne olacak bilmiyorum ücretli öğretmenliğe devam edicem sanırım ,,,

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, özürlü raporu almak için şansımı deniyorum tek göze %32 veriliyor ayrıca akdeniz anemisi olduğumuda öğrendim %39 gibi bi oran verilecek sanırım bununla ama oda yetmiyor doktora dedimki sağ ve sol böbreğimdede taş var bununda etkisi olabilirmi bakalım bu salı gidicem ultrason falanda çekilecek sizce % 40 ı bulurmuyum bu rahatsızlıklarla. o kadar kötüyümkü bu rapor bana bi umut ışığı olacak onca yıl okuyup dirsek çürüttüm iş bulmamda faydası olacağını bildiğim için okadar çok istiyorum ki şu raporu almayı

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    89

inşallah alırsın ablaam.. ALLAH dert verip derman aratmasında.. %40 rapor alman için uğraş yılma alabilirsin bence..

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha heyete girmedim göz hematoloji ve dahiliyeye gittim /39 gibi bi oran da kalırsın dediler çok üüzldüm ne yapabilirim raporu alabilmek için. böbrek taşıda var bunun içinde bu salı tetkiklerim yapılacak bununla birlikte %40 ı bulabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Böbrek, taş vb. ne varsa söyleyin. % 39'da kalırsa çok trajik olur. İnşallah % 40'ı bulur toplam oran
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende sonunda bugün heyete girdim sanırım süreli ( 1 yıl) verildi ben öyle anladım. bu benim işime yarar mı . yani ömss girebilirmiyim sürelide olsa. ama sanırım seneye bu zamanlar sınav ve benim ozamana rapor sürem dolacak itiraz etsem bişi çıkarmı onca uğraştan meşakatten sonra süreli olarak rapor alabiliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu, 1 yıl süreli rapor verme fantazisi de yeni başladı! Hastanedekiler vatandaşa eziyet etmeyi seviyorlar. Belki de sağlık bakanlığından vs. bir yazı gitmiştir hastanelere ve herkes bir ağızdan saçmalıyor...

Süreli raporu süresi boyunca kullanabilirsin. sonrasında yeni rapor almanız lazım...

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sonunda raporu aldım % 65 1 yıllık aldım. şimdi rapor elimde ilk işim ne olmalı neler yapmalıyım nerelere müracaat etmeliyim. ben en çok iş için istiyorum bu raporu kullanmayı. raporun kullanım amacı diye bi bölüm var orada sosyal tardım ve özürlü kimlik kartı kısmı işaretli ama istihdam işaretli değil ama yinede ben bunu iş için kullanabiliyorum değil mi ?

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

işkura git kaydını yaptır , özürlü istihdamından faydalanabilirsin , nettende özürlü ilanlarını takip et mutlaka bi iş cıkar , o rapor 1 yıl süreli olsada iş degişikligi yapmadıgın sürece gecerlidir rapor yenisini almana gerek yok ama iş degiştirecegin zaman 1 yıl dolmuşsa yeni rapor almak zorundasın

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

merhaba alım sürecinizi yazarmısınız neler yaptınız nelere başvurdunuz bekleme süreniz nedir ne gibi şeylerle karşılaştınız ve nereden aldınız bende alıcamda teşekkürler

Üye
    özgee Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevapladığınız için teşekkür ederim evet ilk işim işkura gitmek olacak şu verdiğiniz bilgiyede sevindim iş değişikliği yapmadığım sürece geçerli olması gercekten çok sevindirici çünkü bi kez daha alamazsam işsizmi kalırım kaygısı vardı. onurcan bey size de şunu söyleyebilirim gerçekten çok zorlu bir süreç benim tam olarak heyete evrakları teslim edene kadar 1 yıla yakın bi zamanım geçti ama herkesin aynı olacak diye bi koşul yok . heyete çıkana kadar zor çıktıktan sonra 20 gün içinde rapor elime geldi şükürler olsun sadece 1 yıllık olması biraz üzücü oldu ama inş. yenilenebilir. şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özge hangi rahatsızlıklarına kaç oran verilmiş ? ayrı ayrı belirtirmisin ?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon