Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba sol frontalde geniş yüzeyli gelişmekte olan doku kaybı var birde beyin korteksinde normal dokunun yerini gliozis yani işe yaramaz dokular almış ne oranda rapor alabilirim olay iş kazası sonucu oldu bilgisi olan varsa lütfen teşekkürler...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Rapor için beyindeki doku kaybı önemli değil. Fiziksel ve zihinsel işlevlerdeki kayıp önemlidir. His kaybı, felç, düşünme bozukluğu vs. gibi şeyler tek tek değerlendirilecektir.

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba beyin kanaması geçirdim epilepsi nöbetlerim oluyor birtakım rahatsızlarım daha var beyin kanamasıyla alakalı şimdi devlet hastanesinde hangi bölüme gitmem gerekiyor heyet için tedavi olduğum özel hastanede nöroloji bakıyordu yine nörolojiye gitmeliyim yolsa beyinle ilgilenen nöroşürjiyemi kafam karıştı da...

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.
    istanbulda oturuyorsanız okmeydanı hastenesi beyin ve sinir cerrahisi bölümüne gitmenizi tavsiye ederim.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

-Nerede ikamet ediyorsanız yazın , daha iyi yardımcı olacağızdır.

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul beylikdüzü

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar iş kazası sonucu beyin kanaması geçirdim ve sağ tarafım hafif felç (yani güçsüz) epilepsi oldum (ayda 1,2 kez) birde en kötüsü şiddetli unutkanlık var bende 75 yaşındaki dedemden bile fenayım herşeyi unutuyorum devlet hastanesinin doktoru bu tespitleri yaptı ve detaylı inceleme için ileri bir tarihe gün verdi o gün girecem heyete bir kağıda demans yazıp verdi bununla gel dedi ablamla gitmiştik ona verdi şimdi demans tanısı konup raporuma yazılırsa benim çalışma hayatım bitermi?raporda sürekli çalışamaz diye bişey varmı?çalışmak istiyorum bu konuda ne yapabilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hiç bir durumda çalışma yaşamı bitmez. Bazı işleri yapabilir, bazılarını yapamazsınız, o kadar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yani raporumda çalışamaz yazsa bile şu an çalıştığım işte çalışmaya devam edebirim öyle mi oluyor Bülent abi bu iş kazası olmuş bir sorundur bu arada bir sorun olabilirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ne zaman ki raporda "şu-şu koşullara sahip işlerde çalışamaz" yazar, o zaman o koşullarda çalıştırılamazsın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abilerim yani bana genç yaşımda (demans teşhisi konupta %60 tek hastalıktan rapor alsam dahi şu an yaptığım işi yapabilirim ben mekanik teknikerim yada daha açık olmak gerekirse tamirciyim malulen emekli olmak zorunda değilim... bu konuda bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Çalışmaya devam edebilirsin...

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam iş kazası sonucu beyinde geniş yüzeyli hasar mevcut bunun sonucu bunaklar gibi unutkan oldum ama sadece unutkan ileri derece.. şimdi iş kazası sonucu maluliyet oran cetvelinde unutkanlık yok sadece demans (bunama) var oda ilerleyici bilişsel kayıplar demek oluyor yani bana uymuyor hem yaşlılarda oluyormuş ben 30 yaşımdayım daha bana neye göre oran verecekler merak ediyorum bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın