Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26 Ağustos 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MERVECE Mesajı Gör
    Arkadaşlar MÜJDE !!! Beklediğim sonuç geldi ama bu 3 ay sürdü,beklediğime de değdi. 22 ağustos'da iş yerime H vergi indirimi raporu geldi.

01.02.2011 tarihinde devlet hastanesinden "Bilateral Doğuştan Kalça Çıkığı Sekeli" teşhisi ile 8 oranında sürekli özürlü raporu aldım.Bu rapor doğrultusunda özürlü kadrosunda çalışmak için özel bir işyerine müracaat ettim, fakat rapor oranının %40 olması gerektiği söylenerek bunun mümkün olmayacağı iletildi.Ancak bedenen normal insanların yapabileceği işleri yapmam koşuluyla işe girebileceğim belirtildi.Ama benim için bu bedenen mümkün değildi.Bu durumda bu rapor benim ne işime yarayacak.Bu raporu aldığım hastaneye tekrar müracaat ederek özürlülük oranımım değiştirilmesini talep edebilirmiyim.Aynı hastanede kaç defa heyete girebilirim.Veya başka bir devlet hastanesinden bu raporu almam mümkün olur mu? Bu konuda acil yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yeni bir rapora müracat etmeniz için en az 6 ay geçmesi lazım

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    21:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işkurdan hastaneye sevk kağıdı al ve başka hastaneye başvur eski raporunuda götür ve rica et %38 de bırakmaları insafsızlık . yada rapora itiraz et raporu aldıgın hastanede . senin durumundaydım 5 ay önce ve 4 hastane gezdim rapor peşinde en sonunda rapor oranları arttırıldı tam %40 oran aldım şükür diyorum yani . ihmal ve zaman kaybı yapma gerçekten koştur açık açık doktorlara söyle %38 verdiklerini ve %40 istediğini dile getir . raporu aldıgında yazarsın burdan yada başka sorunun oldugunda geçmiş olsun inşallah alırsın .

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

madde 13
    (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez.

ANCAK;

MADDE 8 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenebilmesi için, özürlülerin kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazı ile birlikte gönderilmeleri veya doğrudan raporu verecek olan hastanenin baştabibliğine müracaat etmeleri gerekmektedir. Özürlü sağlık kurulu raporları, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-3 sayılı formla düzenlenen özürlü sağlık kurulu raporu şekline uygun olarak düzenlenir.

TC .......................... HASTANESİ BAŞ HEKİMLİĞİNE;

Hastanenizden daha önce sağlık kurulu raporu almış bulunmaktayım. Bu rapor ................deki yönetmenliğe göre özür oranı belirlenmiştir.
    Ben bu özür oranına itiraz etmiyorum, yanlış anlaşılmasın.
    16 Aralık 2010 tarihli yeni özürlülük ölçütü sınıflandırmasında geçen özür oranım .... dan ...... çıktığı mükerrer sayısında tespit edilmiştir.

MADDE 8 (1) Özürlü sağlık kurulu raporları, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-1 Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Formuna uygun olarak düzenlenir.

16 Aralık 2010 tarihli yeni yönetmenliğe göre madde 8 deki gibi düzenlenmesini talep ederim.

adres: ad,soyad:
    imza:

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bu özel sorunumla ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.Gelişmelerden sizi mutlaka haberdar edeceğim.Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İl sağlık müdürlüğüne gidip o rapora itiraz edebilirsiniz. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler. Orada sakatlık oranı cetveli'Ne göre %40 ve üzerinde rapor alırsanız, sakat staüsündeki haklardan yararlanabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxendleshxxx;

merhaba. kaç ay içerisinde kaç kere hastaneye gittiniz merak ettim.

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxendleshxxx;

merhaba. bende 10 içerisinde 4 hastaneye gittim hiçbiri % 40 vermedi ama askerlikten muaf. siz 4 hastaneye kaç ayda gittiniz il sağlık müdürlüğüne itiraz mı ettiniz yoksa hep işkur dan hastaneye sevk kağıdı mı aldınız. benim 2 hafta önce raporum açıklandı % 30 verdiler ama % 40 gözüküyor ben şimdi yeni rapor alabilir miyim. bilgi verirseniz çok sevinirim.

hakan_turk79;

hakan abi merhaba. ben raporu manisadan aldım % 30 verdiler itiraz hakkını manisa il sağlık müdürlüğüne yazarak istanbuldaki hakem hastaneye sek edilebilir miyim. nasıl bir yol izlemeliyim. bilgi verirseniz çok sevinirim.

ancıl;

ancıl merhaba. ben askerlikten muaf tutuldum. ben manisa soma devlet hastanesinden sürekli özürlü raporumu % 30 verdiler. manisa il sağlık müdürlüğüne itiraz etmeden istanbuldaki herhangi bir tam teşekküllü devlet hastanelerinden hastanelerinde özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenebilmesi için o hastanenenin baştabibliğine müracaat etsem bu hastaneden özürlü sağlık kurulu raporu alabiir miyim. lütfen çok acil yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar raporumu il sağlık müdürlüğüne götüremeden,itiraz edemeden kalça protezi ameliyatı oldum(rapor almak için doktorların muayenesi sonucunda kireçlenmelerim,acılarım arttığı ve tamamen yürüyemez hale geldim)
    Bu arada engelli raporuyla işe alınabileceğim iş yeri beni tekrar çağırdı.Bundan önce %38 raporumu ilimizin defterdarlığına götürdüm.kişisel başvurduğum için %40 olmadan hiç bir işyerine giremeyeceğimi söylediler,bu raporu çöpe at dediler ancak bir işyerine normal statüde girip bir ay sonra defterdarlıktan her hangi bir hastaneden rapor alabileceğimi hatta %10 bile olsa bir işyerinde özürlü kadrosunda çalışabileceğim söylendi.eğer %40 ı geçerse vergi indiriminden ve özürlü haklarından yararlanabilecekmişim.

Sorum şu;
    Bu süre dolduğunda neler yapmam gerekiyor?? Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım acil cevaplaya bilir mi?
    İşe giriş: 10 Mayıs 2011

Üye
    gölge oyunu Avatarı

Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin anlattığın şey tamı tamna benim başıma geldi. şu prosedürü izle. bulunduğun ilin sağlık müdürlüğüne rapoara itiraz ettiğini bildirir bir dilekçe ver. sağlık müdürlüğünden sana yeni bir hastahane gözterilecektir. o hastahaneye gidip % si doğru olan ve senin işini görebilecek sağlık raporunu alabilirsin. ben öyle yaptım. hasekide %34 olarak verilen rapor, şişli etfalde %53 olarak düzeltildi. mutlaka pat. kolay gelsin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sakat statüsünde çalışabilmek için %40 ve üzeri rapor olması şart... Elinizde geçmiş tarihli %40 üzeri rapor varsa, onu kullanabilirsiniz sakat statüsünde çalışmak için.
    Ama iş vergi indirimine gelince, o zaman yeni raporun %40 ve üzeri olması gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

world56;

il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunmadan, tedavini sürdürdüğün hastaneden tekrar rapor alabilmeniz mümkün. başhekimliğine yukardaki gibi bir dilekçe ile başvurun, evrakınızı almam diyecektir sizde madde 8 i bahsedin ben itiraz etmiyorum bunu açık dille söyleyin. dilekçenizi almak zorunda kalacak.

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar MÜJDE !!! Beklediğim sonuç geldi ama bu 3 ay sürdü,beklediğime de değdi.22 ağustos'da iş yerime %48 vergi indirimi raporu geldi.Buradan beni yönlendiren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.Allah hepinizden razı olsun.Darısı VERGİ İNDİRİM HAKKI kazanmak isteyen arkadaşlarımın başına.Şimdiden Ramazan Bayramı'nızı kutluyorum.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Gözün aydın, hayırlı olsun Merve.. Darısı vergi indirimi başvurusunun onaylanmasını bekleyenlerin başına diyelim..

Üye
    MERVECE Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler Havva hanım.
    Arkadaşlar ben bu vergi indirim hakkımı sonuna kadar kullanmak istiyorum.Peki bundan sonra nasıl bir yol izleyebilirim? Nelerden yararlanabilirim? Şimdiden teşekkürler..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon