Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    15:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    16 Aralık 2011 güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: adalı54 Mesajı Gör
    Dostlar emekli oldum yardım eden etmeyen + bagkur memurlarından ALLAH razı olsun bagkur 12 basamaktan emekli oldum ne kadar maas alırım bilmiyorum? herkese teşekkürler.

41 yasındayım 13 yıldır ms hastasıyım bu hafta hastaneye gittim ve bana özür ve maluliyet için rapor almamı söylediler.sorum niye 2 rapor düzenlendi + hangisi faydalı olur.teshis yurume ve mesane sorunu vs.. 15 sene 7 ay bağkur prim odemem var.yardımlarınızı bekliyorum.

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 / 03 / 2011
    EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ'NE

16 Temmuz 2007 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulmasını düzenleyen 9. maddenin 5. fıkrası,
    "Özürlü sağlık kurulu raporlarında, raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin özür grubuna uygun hakları, özürlü sağlık kurulunca değerlendirilerek bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-3 sayılı formda gösterilen raporun arka yüzünde bulunan açıklamalar bölümü dikkate alınarak yazılır. Raporun kullanım amacı bölümüne, bireyin özür grubuna uygun hakları değerlendirilerek yapılan değerlendirmeler; sonuç bölümüne evet, hayır ya da değerlendirilmedi ibarelerinden birisi kullanılmak suretiyle yazılır ve bu bölüm hiçbir suretle boş bırakılmaz."
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişini düzenleyen 14. maddenin 2. fıkrası ise,
    "Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir."
    talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde, sakat statüsünde çalışıp çalışamayacağıma ve hani işlerde çalışamayacağımz [ayakta yapılması gereken işlerde çalışamaz], sakatlık/vergi indiriminden yararlanıp yararlanamayacağıma, 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma, evde bakım hizmetinden yararlanıp yararlanamayacağıma, dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim.
    H sınıfı ehliyet alabilir:
    Özel tertibatlı otomobil kullanabilir:
    Özel eğitim amaçlı değerlendirilmesi uygundur:
    2022 sayılı yasadan yararlanabilir:
    Evde Bakım Aylığı alabilir:
    Sakat statüsünde çalışabilir:
    Gelir Vergi muafiyetinden yararlanabilir:
    Özürlü Kimlik Kartı alabilir:
    Diğer: (Açıklayınız):
    Çalıştırılamayacağı iş alanları:

AD SOYAD
    İMZA

DİLEKCEYİ SAĞLIK KURULU GÜNÜNDE HEYETE Mİ VEREYİM YOKSA HASTANEYE MAİL Mİ ATAYIM?BENİ BU KONUDA BİLGİLENDİRİRSEN SEVİNİRİM,AYRICA BU BİLGİLERİ BİZE SAĞLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınızı bekliyordum ama gelmedi sağlık olsun bugun kurula giriyorum ALLAH hayırlı bir sonuç versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Yoğunluktan sorulara yetişmek mümkün olmuyor. Buna bir de siteyi her gün ziyaret eden 15 bine yakın kişinin cevabını bildiği soruya yanıt vermek gibi bi sorumluluk hissetmemesi eklenince, işte, bu şekilde cevapsız sorular olabiliyor. Herkes sadece sorusuna cevap elıp gidiyor, durup "bir kişinin sorusunu da ben cevaplayayım" diyen yok.
    Ne yapalım, sağlık olsun...

Multiple Skleroz söz konusu olduğunda (da) fonksiyon kaybı dikkate alınarak parezi derecesine göre puanlama yapılıyor.

sakatlık oranı cetveli'nde Santral Sinir Sistemi, Periferik Sinir Sistemi ve Spinal Kord ile ilgili bozukluklar Tablo 4.1.'de belirtilmiştir (Bu tablodan elde edilen değer Tablo 4.1 ve Tablo 4.2 değeri ile Balthazard yöntemi ile toplanır.):

santral sinir sistemi tablo4.3 - MS hastasıyım. Özür ve maluliyet raporu olarak iki ayrı rapor istendi?

Tablo 4.1 4.2 - MS hastasıyım. Özür ve maluliyet raporu olarak iki ayrı rapor istendi?

Size hangi oranda rapor verildiğini bu başlıkta paylaşırsanız sevinirim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

USTAD ALLAH kolaylık versin, yoğunluktan dolayı ne mutlu engelliler sitesine diyorum.rahat ol USTAD ben beklemeye alışığım.

gelelim bugune hersey güzel gidiyordu bir dr.den sonuç istediler onu alırken heyet odasından ayrılmıştı haftaya kaldı.

USTAD malulenmi yoksa özürlü rapor mu diye sordular!!! bilgim yok hangisi benim için faydalı bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.

yazı için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Raporu ne için kullanacaksınız? Herhangi bir kurumun sevki oldu mu hastaneye giderken?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

USTAD

95-97 yılarında esnaflık yaptım ve ödemelerimi devam etim. 2000 yılında cıkan bir yasadan faydalanarak halen esnaf bağkur ödemesi yapıyorum.

UNİ.hocamızın teşviki ile muracatımı yaptım ama 2 muracat oldu bagkur daki yetkililer özürlü emeklilik benim için daha faydalı olacağını söylediler ama ben 2 muracaat yaptım işin içinden cıkamıyorum.
    bugun heyet sordu niye 2 muracaat diye inan cevap veremedim.

benim için hangisi iyi veya malulen olursam özürlüye cevirme imkanım var mı.

teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Bağkur'dan sevkle gittiniz hastaneye anladığım kadarıyla? O sevk kağıdında ne yazıyordu?

Ve, hangi oranda rapor alabileceğinizi düşünüyorsunuz?

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ustad universitedeki hoca rapor almamı söyledi, hastane 2 rapor düzenlenecek ve bir yazı için beni bağkura gönderdi . Bağkur ise hastaneden epikls raporu istedi bunları düzenleyince heyete girdim.rapor oranı hk.da fikrim yok..teşekkürler.

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%70 özürlü raporu aldım bana özürlü maaşları düşük ve 3 aylık alınıyor malulen emeklilik sartları daha iyi seklinde söylendi doğrumu???teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Aksine, ben olsam malulen değil, 5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmayı tercih ederdim.

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmayı tercih edermiydim bilmiyorum sebep bilgimmmm yok!!!benim gibi bilgisizler sizler sayesinde bilgi sahibi olacak.

%70 Özürlü Raporum Bağkur tarafından ANKARA ya gönderilmiş.ben şimdi malulen-özürlü veya erken Yaşlılık emekliliğinden mi emekli olacağım???vergi indirim hk.dan yararlnma hkm.varmı ve bana ne + sağlar.Bağkurluyum ama calışmıyorum 2000 yılında cıkan yasadan faydalanarak ödemelerimi devam ediyorum.TEŞEKKÜRLER.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

adalı bagkurluysaniz %70 ve üzeri raporunuz 15 yıl 3960 prim gününüz var ise engellilere verilen erken emeklilik hakkına sahipsiniz malülen değilde bunu tercih ederseniz sizin için daha iyi olur

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn.Norman İVEDİ cevap için teşekkür ederim.
    ANKARA dan erken emeklilik olmak mı istiyorsunuz diye yazı mı gelecek???TEŞEKKÜRLER

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    siz dilekçenizi 5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak istiyorum diye verecekseniz malülen olursaniz maaşiniz düşük olur
    ama dediğim gibi yılınız ve prim gününüz buna elverişliyse değilse malülen olabilirsiniz

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon