Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    15:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sn.Norman, dilekce gibi bir yazı yazmadım,dilekce hemen mi yazacağım? rapor evraklarım hastaneden bağkura ve oradan ANKARA gitmiş ne cevap gelir bilmiyorum?hayırlısı olsun ...

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

siz ne diye başvurdunuz adalı bagkura kendi kendine rapor istemediler herhalde emeklilik için mi? öyleyse o başvuruda malülen mi normal emeklimi olacağiniz sorulmuştur yaniliyormuyum?

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana hazılanan özürlü emekliliği rapor sonucu emekli olabilirmiyim ..

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

adali neye göre ama malülen mi yoksa özürlülere tanınan erken yaş indiriminden mi emeklilik dilekçesi hazirlandi bizim anlatmak istediğimiz bu siz onu bi öğrenin sonra cevap verelim biz ...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru diyorsunuz valla bilmiyorum ,yanlız malulen istemedim hastaneden ÖZÜRLÜ evraklar gitmiştir bağkura siz bir sey yapmıyacaksınız demişlerdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bağkur'a gidip sormanız ve öğrenmeniz gerek: "Benim için 5510 sayılı yasanın 25. maddesine göre MALULEN emeklilik için mi işlem yaptınız, yoksa aynı yasanın 28. maddesine göre erken YAŞLILIK emekliliği için mi?"

28. maddeden emekli olmanın kriteri:
    bagkur - MS hastasıyım. Özür ve maluliyet raporu olarak iki ayrı rapor istendi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli form yöneticileri bilgilendirme için teşekkür ederim.Keskem sizlere daha önce sorsaydım 30 gün oldu rapor düzenlendiği Bağkurda nasıl prosedür uygulandı bilmiyorum yazdığınız gibi sormam gerekecek.gec kalmış olabilirim 5600 gün civarı prim ödemişliğim ve %70 raporum var. malulen yapıldı ise itiraz etme hakkım varmı,erken yaşlılık emekliliğine başvuru yapsam kabul olurmu???vereceğiniz cevaplar için TEŞEKKÜRLER.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Gidip sormaktan başka bir yol yok. Şansınızı deneyin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugun bağkura gittim ve sordum evrakların bize ulaşmadığını ama hastanenin başka bir yere göndermiş olabileceklerini söylediler hastaneye sormakta yarar var denildi hastaneye gittim evrakların bağkura gönderildi mi diye sordum ve yanıt su göndermedik özürlü sağlık raporu ile emekli olunmuyor denildi tekrar malulen emeklili için başvurmanız gerekecek denildi ben bu işlem lerden hiç birsey anlamadım şimdi ben malulen raporumu alacağım?
    1. özürlü erken emeklilik nedir nasıl emekli olunur mevcut %70 rapor yeterli değilmi.....
    2. malulen emeklilik nedir nasıl olunuyor özürlü raporu dikkate alınmıyormu.

TEŞEKKÜRLER.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Burada şu soru çok önemli: Siz emekli olmak için Bağkur'a başvurdunuz ve onlar sizi hastaneye mi sevk etti? Başkurdan emekli olabilmek için bağkur sevki ile hastameye gitmeniz şart. Kendi başınıza hastaneye gidip alacağınız raporu kabul etmezller...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn OturanBoğa özürlü sağlık raporu için bağkurdan yazı mı almak gerekli,biz bosunamı rapor cıkartık?bagkur bizden yanlız epiklis raporu istedi ve hemen epililis yazısını verdim.tamam hastaneden rapor cıkarta bilirsiniz dediler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hay Allah! Boşu boşuna rapor için dolanmışsınız. Ben bu başlığa yazdığım ilk mesajda da size bunu ısrarla sordum ama, anlaşamadık bu konuda

Evet, bağkur'a gidip, eğer 5510/ 28. maddeye göre emekli olabiliyorsanız o temelde, olamıyorsanız malulen emeklilik için 5510/ 25. madde kapsamında başvuru yapın. Sizi hastaneye bir üst yazı ile sevk ederler... İstediğiniz hastaneye sevk ettirmek için ısrarcı olun sigorta müdürlüğünde...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5510/28 mad.göre yazı alsam bağkurdan bu yazı ile hastaneye gitsem yani özürlü erken yaşlılık emekliliği başvursam raporun faydası olmazmı?tekrar dr. dolaşmam mı gerekecek kurul için . http://www.engelliler.biz/forum/emek...ar-ediyor.html istenilen erken yaşlılık emeklilik yazısı mıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Eldeki rapor hastanede az da olsa işe yarar evet. Ama sonuçta dpktorları dolaşıp kurul karşısına çıkmak zorundasınız yine...

5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için başvuru yapacaksınız...

Üye
    adalı54 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malulen veya erken emeklilik mi avantajlı + nedir ??

malulen emekli olsam erken yaşlılık emekliğine dönme ihtimali olur mu?
    benim 15 yıl ve 5760 gün prim ödemişliğim var malulen yerine bir ihtimal bilmemekle beraber erken yaşlılık emekliliği yaparlar. TÜRKİYE burası hersey mumkun!!

Arkadaşlar bağkurdan alınan erken yaşlılık emekliliği örnek formu mevcut mu sitemizde ?

özürlü erken emeklilik-özürlü erken yaşlılık emekliliği-malulen emeklilik 3 sekilde mi emekli olunuyor?

bir yazı okudum burda paylaşmak isterim mümkün mü?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon