Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceylanpınar Avatarı

Son Giriş
    28.01-2013
    Saat
    16:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol ayakta 6 cm kısalık 10 cm incelik poli sekeliyim ayrıca 2003 den beri tansiyon ilacı kullanıyorum desteksiz yürüyorum ama belirgin aksama var rapor oranı kaç olur bilen varsa cevaplarsa sevinirim....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu ne için alacaksın araç için mi?emeklilik için mi?

Üye
    ceylanpınar Avatarı

Son Giriş
    28.01-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emeklilik için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Defterdarlıktan sakatlık indirimi elde etmek için hastaneye sevk aldınız mı?

sakatlık oranı cetveli'nde ilgili bölüm:
    Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları. (bkz tablo 3.1)
    a. Alt ekstremitede antaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, diz veya kalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi %8

b. Pozitif Trendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti %12

c. Hasta (a) ve (b) şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya baston kullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor). %18
    d. Hasta kısa bacak breysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır. %18

e. Hasta tek baston veya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır. %24

f. Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmak zorundadır. %36

g. Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayak ortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır. %42

h. Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır. %48

i. Kısa bacak breysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır. %60

j. Uzun bacak breysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır. %72

k. Çift taraflı alt ekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır. %84

l. tekerlekli sandalyeye bağlı %96
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

benimde sol ayaktan 6 cm kısalık var 2003 de %40 rapor aldım ve engelli işçi statüsünde çalışmaya başlladım ondan sonra vergi indirimi için 2 kere baş vurdum birinde %22 verdiler yürüyüş şeklini dikkate alıyolar sonra %42 aldım bu seferde ankaradan geri geldi tetkiklerimi istemişler tekrar heyete girmeme gerekmiş bu seferde fizik tedavi doktoru tırstı ondan sonra %26 düşürdüler bende maliyeye vermedim öyle kaldı allah sonumuzu hayır eyliye

Üye
    ceylanpınar Avatarı

Son Giriş
    28.01-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amin ulas

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba..şimdi bende 01/02/2011 tarihinde sağ altekstremite polio sekel den dolayı %47 oranında rapor almıstım.anakara raporun tablo 3.4 gore degerlendırılmesını ıstemıs.bende 15/03/2011 tarıhınde takrar gıttım hastanaye tablo 3.4 gore %42 verdıler.şimdi ankaranın bu rapora tekrar ıtıraz etme hakkı varmıdır acaba?rontgenlerım onların elınde zaten..

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

aydın bey oturanboğa tablo vermiş bu tabloya bi göz atın
    yani bizim durumumuzda olan kişilerle alakalı herkezin anlayacağı bi dilde söylemek gerekirse biz sadece yürüşümüz bozuk gibi değernlendiriliyor özel hastanede görev yapmam nedeniyle bir dönem doktorlara ve bu konulkara vakıf olmam sebebiyle yani biz sağlıklı bir insan gibi koşamayız özürlü bir insan gibide koltuk değenekleri kulanmayız yani ortası bişe bunu anladım ben.

evet röntgenleri istemişler ve tabloya göre değerlendirilmesi gerektiğini belirmişler aynı olayı birebir yaşadım yani sizin açınızdan pek rapor konusunda olumlu bir tablo cizemiycem. tabi beklemek lazim sonucu en doğrusu bu. bu aşamada

Üye
    ceylanpınar Avatarı

Son Giriş
    28.01-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa; ben poli sekeliyim aksayarak yürüyorum, kas gücü kaybı, zayıflık, damar kısalığı, bacak kısalığı vs. var. bunların hepsinden toplam % 40 maliye vermeyecek biliyorum ama bu kayıplar ışığında itiraz ederesem %40 a ulaşabilir miyim cavap verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnan bilemiyorum. Tablo 3.4'e göre değerlendiriyorlar, malum:

Tablo 3.4 - Sol ayağımda 6 cm kısalık var. Yüzde kaç rapor alabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...