Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26 Nisan 2011 Güncel:
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erhanorhan Mesajı Gör
    arakadaşlar rapor sonucu bugün geldi hastaneden ne oranda verildiyse maliye aynen onaylamış yani eskisi gibi indirim yapmamış oranda çok şükür ki hastaneden ortopedi doktoru sağolsun oranı %41 vermişti aynen onaylandı ve gelidi darsı tüm arkadaşların başına

Arkadaşlar ben 2001 yılıda ankara numune hastanesinden rapor aldım oranı%40 şimdi çalıştığım işyeri benden sakatlık indirim belgesi getirmemi istedi yani maliyenin yolu göründü galiba şimdi yeni cetvelle göre raporumu yine %40 albilirmiyi bu oran düşermi benim gibi olan varsa söylesin lütfen

benim sol bacağımda incelik ve yaklaşık 5cm kısalık var raporda atrofi ve motor kaybı yazıyo

ne demek aceba teşekkürler

Üye
    mikailyildirim Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm atrofi ne demek bilmiyorum ama motor kaybı güç kaybı anlamına geliyor arkadaşım

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Atrofi : uzvun küçülmesi demektir.
    motor kaybı da küçülmeyle beraber güç kaybı olarak değerlendirilebilir.

16 Aralık 2010'da yürürlüğe giren son oranlara göre değişmiş rahatsızlıklarınıza verilen oranların değişip değişmediğine
    sakatlık oranı cetveli 'nden bakabilirsiniz.

tek başına 5 cm'lik polio sekeli için %40 alma şansınız olmasada bunun yanında atrofi ve güç kaybı olduğu için muhtemelen %40 alırsınız..

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise size daha çok yardımcı olacaklardır..

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim arkadaşlar pazartesi günü hastaneye gitcem daha doğrusu önce maliye ye ordan da tabiki hastaneye bakalım hayırlısı inş. oranı düşürmezler ya yoksa mahvolduk bu şekilde aynı iş yerinde çalıştığim bir arkadaşımın rapor oranını düşürdüler oda mahkemeye verdi ve kazandı sonucunu bekliyor şimdi olmazsa bende vericem

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bugün hastaneye gittim direk nöroloji ve ortopedi ye sev ettiler nöroloji doktoru hemen %20 verdi moralim baya bozuldu daha sora ortopedi doktoruna gittim oda ayrı ayrı ölçtü biçti toplamda %36 verdi şimdi bunun toplamımı verilecek bana yoksa aiki değerlendirmeden birimi seçilecek bilen varmı aceba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

İkisi toplanır ve %46 olarak verilir diye biliyorum.

Lütfen sonucu bizimle paylaşın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşım.benim olay ile aynı olmuş ben doktorla konuştum ve bana noroloji ve ortapedi oranlarının ikisinin aynı şekilde degerlendirilecegini söyledi.%18 noroloji %18 ortapedi tüm vücüt fonk kaybı %18 olarak verdiler.gerci yeni cetvelden önce aldım ama ben bana söyleneni söylüyorum inş.sizinde bu şekilde olmaz.

Bu arada mahkeme olayına sanırım bende girecegim kimi nereye mahkemeye verecegiz?

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maliyeyyi daha doğrusu gelirler vergi dairesini aynı adlı mahkemeye vermek gerekiyor

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Erhan bey merhabalar,

Yeni çetvelden önce bende rapor almıştım. Hemen hemen problemimiz aynı gibi gözüküyor. İnanmayacaksınız ama hastanenin verdiği oran sadece % 17 idi. Bunu da

Maliye bakanlığı % 9 'a düşürmüştü. İtiraz için başvurduğumda ilk önce rapor düşüklüğü için sağlık il md. gittim. Orasıda sizi başka bir hakem hastaneye yönlendiriyor.

Bende gitmedim başka bir hastaneye. Beklemeye aldım kendimi. Bu oranların zamanla farklı bir şekil alacağını düşünmüştüm. Ve dediğim gibide oldu. Siz raporunuz için

Ankara Numune Hastanesinemi başvuruda bulundunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk raporumu numuneden aldım şimdi oturduğum yer sincan olduğu için buradaki hastaneye sevk ettirdim maliyeden iki gündür gidip geliyorum bugünde fizik tadavi doktoru gördü ve %24 verdi şimdi ben yüzde kaç almış oldum anlamadım henüz rapor heyete girmedi yarın gircek

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sincan 'da hangi hastaneye sevk ettirdiniz. Ben sadece bu raporları Numune Hastanesi ve Ankara Hastanesi veriyor diye biliyorum. Sizin bu söylediğiniz oranlara göre %40 'ı

aşarsınız gibi geliyor. İnşallah birdaha uğraşmak durumunda kalmazsınız.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba erhan bey..hemen hemn aynı gıbıyız benım sağ bacağımda aynı sorun mevcut..2000 yılında %40 almıştım.31/01/2011 tarihinde vergi indirimi için tekrar rapor aldım.benım kısalıgım biraz fazla 11 cm ..%47 verdiler..benım raporumda suan ankaraya gönderildi..bakalım beklemedeyim.raporun sonucunu doktordan veya oradakilerden rica edersen söylerler diye düşünüyorum..inşallah umdugun gibi olur..

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sincanda nafiz körez devlet hastanesi var rapor vermeye yetkiliymiş ban çok yakın onun için bu hastaneyi tercih ettim songül hanım temenn,leriniz için teşekkür ederim yarın tekrar gidicem raporu kurula teslim etmek için bakalım ne olacak hayırlısı sonuçları sizle paylaşırım

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugünki sonuç şu ortopedi doktoru tekrar bi değerlendirme yaptı ve %41 özürlü dedi 9martta heyete gircem sora rapor maliyeye gidicek bakalım ortopedi doktorunun verdiği %40 derceyi baz alacaklarmış diğerlerini ise değerlendirmeyeceklermiş yani %41 tamam gderisi maliyenin insafına kalmış artık

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sincan Nafiz Körfez Devlet Hastanesi ismini inanın ilk kez duyuyorum ve bu raporları verdiğinide. Rapor oranınızın %41 çıkmış olmasına çok sevindim. Düşünmeden kendimi alamıyorum aynı şekilde bende başvuru yapsam acaba sizin aldığınız oran gibi banada verirlermi acaba.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon