Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar bişey sorcam benim rahatsızlığım beyin sapı gliomu raporumda aldığım oranların açıklaması beyin sapı gliomu ve organik kişilik bozukluğu yazıyo şimdi ben sınavlarda (ortapedik,görme özürlü,zihinsel özürlü vb.)yapılan ayrıma göre ben zihinsel özürlü olarakmı geçerim çevremde yaptığım araştırmada öyle dediler birde sizlere sorayım dedim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Evet, zihinsel olarak adlandırılır. sakatlık oranı cetveli'nde ZİHİNSEL, RUHSAL, DAVRANIŞSAL BOZUKLUKLAR üst başlığında, GEÇİCİ FONKSİYON KAYBINA NEDEN OLAN RUHSAL HASTALIKLAR alt başlığında geçer:
    - Beyin Hasarı, Beyin İşlev Bozukluğuna Bağlı Davranış Bozuklukları (organik kişilik bozukluğu -frontal lob sendromunu içerir-, beyin sarsılması sonrası-postkontüzyonel sendrom-)
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen %0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen %40
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen %70
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim bülent abi yalnız benim hastalık tedavi ile tam sonuçlanmadı sadece büyüme yada küçülme durduruldu abi şimdi benim raporu yükseltmem için bişey yapmam gerekirmi amacım işe girmek sadece bu rapor yeter bana aslında ama yani bi akıl verirseniz

bülent abi bişey daha sorcam ben şimdi zihinsel özürlü olarak görünüyosam çıkacak sorular bu linkteki gibimi olur: Sorular

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Rapor oranını yükseltmek istiyorsan yetkili hastaneler'den birine başvuru yapabilirsin...

Evet, o sorular senin için de geçerli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman bülent abi allah nasip ederse bu sene işe gireceğim işallah vala ne iyi etmişinde bööle bi site açmışsın sıkışınca anında cevap sendende sorularıma cevap veren vermeyen bütün kardeşlerimden allah razı olsun

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tolga kardeşim bu zihinsel engelliye girmiyor

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu dediğin ne arkadaşım
    madem değil ben uşaklıyım geçende uşak/eşme orman dairesi özürlü alımına başvurcaktım zihinsel die almadılar buna ne diosun
    BİZ KONUŞURUZ AMA BOŞ BELEŞ KONUŞMAYIZ ISPATI VARDIR
    sen neye güvenip değil diyosun kardeşim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yukarıda ilgili cetvele atıf yaptığım üzere, bu durum GEÇİCİ FONKSİYON KAYBINA NEDEN OLAN RUHSAL HASTALIKLAR alt başlığında geçiyor.

Yönetmelik bu şekildeyken buna dair değerlendirme yapma yetkisiin kurumlarda olduğunu düşünmüyorum. En azından varolan mevzuat bu şekilde...

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yani bülent abi şimdi benim hastalığım hangi gruba giriyo bana bi cevap verirmisin
    TEŞEKKÜRLER

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürlüler idaresi başkanlığı ararsan sana bilgi verirler olmadığını

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aradım öğrendim kardeşim ruhsal bozukluklar diye geçiyo dahada açığı sınavlarda zihinsel adı altına giriyomuş
    ha bide şunu söliyim geçen uşakta orma idaresi özürlü personel alımı vardı ben ona başvuramadım çünkü şartlarında kişilik bozukluğu ve zihinsel olanlar başvurusu onaylanmaz dediler ve onaylanmadı
    bilmem aydınlatabildimmi

Üye
    tedas_1980 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeşim ben sadece özürlüler idaresinde görüştüğümde bu hastalık zihinsel engelli katagorisnd edeğerlendirlmez dedi ve üstüne basa basa dediler

yani kişilik bozukluğu olanlar diğerleri gibi sınava giriyor senin memurluk sınavına gireceğinde bunu değerlendiriler gerçekten hastalık adınada sıkıntın varsa q testini isterler. sen bari sınav gelmeden elini çabuk tutta ilerde sıkıntı yaşama kardeşim

ruhsal hastalıklar bölümünde değerlendirilmekte 100/100 eminim kardeşim vallah doğru billah doğru zihinsel engelli değiller

yani ruhsal bozukluluklar zihinsel engelli değiller.sakın bunları zihinsel engelli olarak değerlendirme çünkü yarın üzülmeni istemem kardeşim. eski yömetmeliktede zaten zihinsel engelli olmadıkları apaçık ortadadır.