Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KuZGuN Mesajı Gör
    Raporumu aldım % 88 olarak sonunda

16 Aralık 2010 SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK değişti diyor heryerde eskisini buldum ama yenisi hakkında pek bişe bulamadım

% 40 raporum var raporumu yeniletmek istiyorum bu hastalıktan olanlara % 80 verilmiş raporlar gördüm bana dediler yenilet raporunu
    bulunduğum şehir sakarya burda hastalığın branşı bölüm olmadığı için burda raporum düzenlenmişti
    şuan raporum maliyedede kayıtlı ama gördümki emekli olmamda baya bi etkisi oluyor eğer hakkım %80 ise nasıl bir yöntem izlemeliyim

aranıza yeni katıldım bilgilendirirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yeni sakatlık oranı cetveli'nde şu ibare var:
    b. Koagülopatiler (Hemofili A, B, C ve diğer faktör eksiklikleri, Von Willebrand Hastalığı Tip III)
    1- Faktör Aktivitesi %2’nin altında (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %80
    2- Faktör Aktivitesi %2-5 (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %40
    3- Faktör Aktivitesi %5’in üstünde (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %20
    Eğer 1. maddeye dahilseniz, bu durumda defterdarlıktan sevk alıp yeni bir rapor çıkarttırabilir ve o minvalde emeklilik şartlarınızı öne alabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

2 farklı zamanda kan tahlili yaptırdım Faktör Aktivitesi %1 olarak çıktı her 2 tahlilde de ama raporum %40 olarak onaylandı, şimdi hastaneden önce deftarlığamı müracat etmeliyim raporumu yeniletmek istediğimi yoksa hastaneye raporumu yeniletcem diye başvursam yeterli mi_?
    bi de sakaryada bizim bölüm yok en yakın kocaeli/İzmit de var orda girebilme şansım var mı heyete yoksa sakaryada mı girmeliyim_?

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eskidende %1 oranı %80 verilirdi neden %40 a düşürüldü o zaman itiraz etseydiniz daha iyi olurdu.

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

dedim değişti diyor bende anlamadım ilaç kullandığımızdan ötürü öyle oluyor dedim ama işte biz prosdürü uygularız diyor :S yani yenileme şansım var diye bende üstünde durmadım ama yenilemeyi düşünüyorum 3600 günde 15 senede emekli olma şansım varken bu hakkımı kaybetmek istemioyorum

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hastane de mi %40 yazdılar yoksa ankaradan mı düşürülüp öyle geldi?maluliyet cetveline göre faktör aktivitesi %1-3 arası olan %80 özürlü sayılır bende hemofiliyim 0 ve 1 altında çıktı ve dr %80 yazdı öyle gönderdik cevabı bekliyorum

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

deftardarlıktan %40 olarak geldi ama hastanede öyle %40 vermiş benim 2 kan tahlilimde % 1 çıkmıştı burdaki hastane bişeden anladığı :S

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ewet yalnışlık yapılmış hemen yeni rapor alın eğer yine yanlış yazacak olursa yukarıdaki cetveli gösterin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bence il sağlık müdürlüğüne gidip yeni rapor için hastaneye sevk alın. %40 verilen rapora itiraz edin yani..

Eğer elinizde rapor yoksa, o zaman defterdarlığa gidip hastaneye sevk alın. Yeni baştan bir rapor çıkartın. Yok, defterdarlık da sevk etmezse, o zaman kendi başınıza yetkili hastaneler'den birine gidin ve yeni rapor alıp defterdarlığa sunun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    SĞLIK RAPORUMUN SCAN EDİLMİŞ RESMİ BU ARKDAŞLAR.

raporum yukardaki linkte görüldüğü gibi, şimdi bu ayın 04/01/2012 tarihinde vergi dairesine müracat ederek raporumun yeniden değerlendirilmesi için müracat ettim ve dilekçemi kabul edip sakarya araştırma hast. doktorlara heyet muayenesine girdim faktör 8 düzeyim için burda kan tahlili yapılmadığı için kocaeli araştırmaya 2 farklı tarihte yapılmış faktör 8 düzeyi kan tahlili yaptırmak için kocaeli araştırma hast. gittim ilk kanı verdim 15 gün sonra sonucu belli olaracak diğerinide önümüzdeki hafta 12/01/2012 de vermeye gidecem oda 15 gün sürecek,sonuçlar çıktığında heyete evraklarımı verip kurulun toplanmasını beklicem ve kurul önünde yeniden doktorların karşısına çıkacam,2007 deki raporumda da faktör 8 aktivem 2 farklı zamanda yaptırdığım tahlil %1 çıkmıştı hatta rapordada yazıyor ama bana %40 oranda rapor geldi, buda ilerde emekli olmam konusunda daha geç emekli olmamı gösterir bu hata onların sonuçta şimdi bu yeni raporumda %80 alırsam beni bir daha hakem hast. aynı şekilde yeniden mi heyete sokacaklar böyle olursa bunu öğrenmek istiyorum _? sonuçta bukadar tahlil filan uzun sürüyor vede çalışıyorum iş kaybımda olucak hata kendilerinin sonuçta mevzuatta %2 nin altında olanlara %80 veriliyor eski raporumdada %1 olduğu halde ankarada %40 olarak onaylanmıştı raporum, (hemofili a) hastasıyım, şimdi bakalım nasıl bi süreç gerçekleşecek görecez,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

İnşallah insan evladı birirlerine denk gelir de bu yeni raporuna istinaden verilmesi gereken hakkını gasp etmezler. Bekleyip göreceğiz...

e11s - Hemofili-A hastasıyım. Hangi oranda rapor alabilirim?

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

inş. kan tahlillerini 2 farklı zamanda verdim sonuçları aldım biri sonuç: 0.9 ikinci farklı tarihteki tahlilimdeki sonuçta 0.8 olarak çıktı, heyete evraklarımı teslim ettim 2 şubatta kurula girecem bakalım ne olacak görecez,

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BÜLENT BEYİNDE VERDİĞİ ORANLAR DA OLDUĞU GİBİ
    b. Koagülopatiler (Hemofili A, B, C ve diğer faktör eksiklikleri, Von Willebrand Hastalığı Tip III)
    1- Faktör Aktivitesi %2’nin altında (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %80
    2- Faktör Aktivitesi %2-5 (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %40
    3- Faktör Aktivitesi %5’in üstünde (en az iki kez, farklı zamanda ölçülmüş) %20
    O ZAMAN KESİN EMEKLİSİN BENİM ORANLARDA SENİN GİBİ İDİ VE ŞUAN EMEKLİYİM ALLAH KOLAYLIK VERSİN PEŞİNİ BIRAKMA KURULDA ORANI SOR

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olmam için prim ve sigortalı olma süremin dolmasını beklicem 2002 işe giriş senem, ve şimdi bu raporumu yeni aldığımda ilerde emekli olmak için başvuru yaptığımda geçerli olacakmı yoksa yeniden heyete gönderip yeniden rapormu çıkartılcak_?

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır vergi indirimi aldığında günün dolduğu zaman dilekçe verip emekli oluyorsun

Sayfa 1 / 2 12 SonSon