Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yani yeniden rapor çıkartma işlemiyle uğraşmıcam tşkler verdiğin bilgiler için hocam bide bu emekli maaşı ne kadar olur emekli olduğumda asgeri ücretten pirimlerim,bazı arkdaşlar malülen emekli olursan düşük maaş alırsın dedilerde ondan soruyorum siz emeklisiniz sanırım bilgi sahibi olduğunuz için,en kötü ihtimalle ne kadar maaş alınır_?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Erken emekli olmak düşük maaş almana neden olmaz. Aksine, ne kadar erken emekli olursan o kadar avantajlıdır. Bu konuda hiç tereddüt etme: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii ki normal emekliden daha az alınıyor ama erken olduğun için normal emekliliğe ulaşıncaya kadar alınan emekli maaşı aradaki farkı kaldırıyor şu an benim maaş 642 abim normal emekli 830 alıyor ben normal emekli olmak için 11 yıl daha çalışmak zorundaydım artı bağkur emeklisi olduğum için prim ödeyecektim ayrıca erken yaşlılık emekliliği çok uygun sonra da çalışabiliyorsun bence bülent beyin söylediği gibi ne kadar erken emekli olabiliyorsan ol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Aynen Cemil beyin yazdığı gibi. Onun için, ne kadar erken emeklilik, o kadar iyi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

dün heyete girdim haftaya cuma günü gel dediler raporu almak için dahiliye doktoru %80 verdi fizik ve ortapedi doktoruda baltazar formülüne göre verecek ama kaç vercek onu bilmiyorum ama %80 'nin üzerinde olacak raporum haftaya cuma gidecem bakalım raporu almaya aldığım oranı burda yazıcam, şimdi 2002-03 işe giriş tarihim ve 2.889 pirim günüm var 2011 yılı sonu yani bu ocak ayınıda eklersek 2919 pirim günü olmuş oluyor,ne zaman emekli olabilirn erken olarak rapor oranım %80 den fazla olursa ?

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel hayırlı olsun 15 yıl 3690 olması lazım erken emeklilik için ama malulen olmak istersen o da oluyor aklında olsun ama çalışmak istiyorsan erken emeklilik yani 15 yılı beklemelisin

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

peki ikisi arasında ne fark var hocam malulen olmak istesem hemen olabiliyormuyum yoksa diğer 15 yılı doldurmayımı beklemeliyim çalışırsam 2017 de emekli olmuş oluyorum, bu arada cumamız ve kandilimiz mübarek olsun,

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol senin de kandilin mübarek olsun erken emekli olursan çalışma olanağın var hem emekli hem çalışabilirsin ama malülen olursa çalışamazsın ayrıca erken emeklilikte biraz daha fazla maaş alırsın diye biliyorum

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

anlıyorum ozaman 2017 yi beklemek daha mantıklı sanırım 5 sene kalmış bide şey soracam hani bu 15 yıl sigortalı olması zorunlumu yani 15 yılın tamamı pirim ödenmelimi_? 3600 günü doldursamda çünki 2002 işe giriş ve ara senelerde boşluklarımda oldu iki üç sene,

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yok önemli değil önemli olan 15 yıl 3690 prim sanırım

Üye
    KuZGuN Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Raporumu aldım % 88 olarak sonunda şimdi emeklilik konusunda kararsız kaldım malülen olsammı yoksa 5 senemi beklesemmi 10 yıllık sigortalık sürem var 2919 pirimimde var ödenmiş,

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malulen olursan başka yerde çalışamazsın ancak kaçak çalışmalısın.ona göre emekli ol ama ne kadar erken emekli olursan o kadar iyi eline geçecek para düşük olacaktır ona göre iyi düşün

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12