Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailevcen Avatarı

Gerçek Adı
    ismail evcen
    Son Giriş
    04.03-2011
    Saat
    21:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar şunu sormak istiyorum.

mart 2008 de iş kazası sonucu sağ dirseğim parçalandı.şu an da fiziksel olarak dirsenim oran kaç gibi ğimde platinler ve vidalar mevcut.bunlarda bana hareket kısıklığı ve ağır kaldıramamak gibi problem yaratıyor.
    sgk beni daimi iş göremez ödeneği için hastaneye gönderip durum bildirir raporu aldırdı. ankaradan yüzde 22 olarak geldi ve bana 250 tl.olarak maaş bağlandı.

vergi indirimi için başvurdum
    aynı hastane fizik kolumun içe doğru 85 dışa doğru 30 derece açıldığını.
    nöroloji kolumda hafif his kaybı olduğunu ölçümlerle belirtti.
    ayrıca ortabedi dirseğimde 17 ad vidanın ve 2 adet platin olduğunu belirtti.
    pisikiyatri uyum bozukluğu ağır sitres tepkisiyle tedaviyle kısmen düzelen diye teşhis yazdı.
    beyin dr.da kolumla ilgili olarak nelerin olduğunu yazdı.

hastane bana bu raporun ankaraya gideceğini oranın ankara tarafından verileceğini raporunda bağlı bulunduğun mal müd.gideceğini belirtti.

acaba benim rapor oranı kaç olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İş göremezlik geliri için %22 bağlanmışsa, şimdi bundan çok da farklı bir oran bağlanacağını sanmıyorum. Gerçi psikiyatrik konularda oranlar değişkendir ama, yine de sakat statüsünde sayılmanızı sağlayacak %40 ve üzerinde rapor zor görünüyor.

Not: Olur ya %40 ve üzeri bir rapor gelirse, bence sürekli iş göremezlik oranına da itiraz etmeyi düşünebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ismailevcen Avatarı

Gerçek Adı
    ismail evcen
    Son Giriş
    04.03-2011
    Saat
    21:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende vergi indirimi için maliye ye başvurdum.hastaneden heyet raporu aldım fakat bana artık oranları ankara maliye sağlık kurulu tarafından verileceğini söylediler.ben yazılanlara ve teşhislere bakarak vergi indirim tanlosunla karşılaştırdım yüzde 40 dan fazla çıkıyor inşallah öyledir.yanlız benim bildiğim oran verilipte ankaraya gider diye biliyordum.

bilgisi olan varsa cevap verebilirmi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında hastanede oranlar yazılmak zorunda. Hastane oranları ve tanıları yazacak, sonra maliye sağlık kurulu o tanıları değerlendirecek ve son kararı verecek...
    Maliye sağlık kurulu da hastaneler de sakatlık oranı cetveli'ne uymak zorundalar. Bu cetvel herkesi bağlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...