Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    01:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim annem troid kanser ve amlyat oldu troidi ve lenf bezleri alındı ve radyo iyot tedavisi gördü rapor alabilirmi alırsa yüzde kaç alır bide hiper tansıyonu var cevap veren olursa sevinirim şimdiden herkese tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

HAstalıkların hangi oranda rapora karşılık geldiğini bulacak ve sonra bunları Balthazar formülü ile toplayıp toplam işgücü kaybı oranını bulacaksınız
    Not: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...esaplanir.html

C- Tiroid hastalıkları
    a-Guatrlar (Nodüler, diffüz, multinodüler, toksikve toksik olmayan) subakut tiroiditler
    1-Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış veya iyileşmiş %0
    2- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap veren.) %10
    3- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap vermeyen veya günlük 400 mikrogram ve daha
    fazla tiroksin gerektirenler) %40
    b- Kretinizm %20
    c- Doğuştan iyot eksikliği sendromu %20
    d-İyot eksikliğine bağlı diğer tiroid bezi bozuklukları ve benzer durumlar %0
    e-Tirotoksikoz (komplikasyonsuz) %10
    f-Tiroidektomi (Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış, Ca dışı nedenler) %0

D- Paratiroid Hastalıkları
    a-Hiperparatiroidi (Cerrahi olarak tedavi edilemeyen) %30
    b- Hipoparatiroidi
    1- İdiopatik Primer Hipoparatiroidi (Replasmanla Kompanse) %20
    2- İdiopatik Primer Hipoparatiroidi (Replasmana dirençli) %40
    3- Sekonder Hipoparatiroidi (Replasmana Kompanse) %20
    4- Sekonder Hipoparatiroidi (Replasmana dirençli) %50

HİPERTANSİYON
    Klas 1: Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler 10
    Klas 2: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa 20
    1. Proteinüri
    2. Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
    3. Hipertansif serebrovasküler hastalık
    4. Sol ventrikül hipertrofisi
    Klas 3: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden iki veya daha fazlası varsa 50
    1. Diyastolik kan basıncı > 120mmHg (maksimal tedaviye rağmen)
    2. Proteinüri ve böbrek fonksiyon bozukluğu (serum kreatin ve BUN düzeylerinde artış veya kreatin klerensi <%50 olması)
    3. Hipertansif serebrovasküler hastalık ve kalıcı nörolojik defisit
    4. Sol ventrikül hipertrofisi
    5. Hipertansif retinopati (evre 3-4)

Not: Kansere dair süregelen bir durum varsa, sakatlık oranı cetveli'nde ona karşılık gelen oranı da bulmalısınız.
    Bu tür detaylı durumlarda en doğru yanıtı doktorunuzdan alabilirsiniz. Buradan bir tespitte bulunmak mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tşk ederim sağol bilgilendirdiğiniz için

Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem troid kanser aynı anda hiper tansiyon var bunlar için baş vuruda bulundum % 40 rapor alınmış ancak ortalama %37 yapmışlar ve maaş bağlanamdı 3 ay bitince tekrar deneyşin dediler şimdide dizlerinde kireçlenme var ve troid kanser nedininden fizik tedavi uygun gürülmedi kolunun altına girip gütürüp getiriyorum dizlerinden % kaç alab,ilir acaba yanıtlayan olursa çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yürüyüşü etkiliyorsa şu tabloya göre değerlendirilir diye düşünüyorum:

Tablo 3.4 - Troidi ve lenf bezleri alınan annem için hangi oranda rapor verilir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim 3 ay dolunca tekrar baş vuracam ben %50 iş güremez raporu aldım iki yıldır annemi sürekli hastenelere gütürüyorum ve bazen randevu verilen günlerde bile para olmadığı için hastaneye gütüremiyorum zamanında ve işallah bu sefer alırızda doğru düzgün tedavisini yaptırırım herşey için tşk ederimtüm hastalara acil şifalar diliyorum

Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bülen abi annemi hastaneye gütürdüm troid kanserde %30 hiper tansiyonda%20 kulağında%15 iş aldı ortalama %52 aldı 2 aydır işlemleri yaptım malmüdürlüğüne teslim ettim ne zaman beli olur maş olacığına dair şimdiden tşk ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

2022 maaşından bahsediyorsun sanırım? 1 ay içinde ses çıkar. Bu arada www.turkiye.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz...

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

www.türkiye.gov.tr adresi faal değil benim pc de mi bir sorun var yoksaa..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

site çalışıyor. Bir sorun yok...

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tamam bülent abi..