Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dante66 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    21:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.)

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende daha önceleri devlet dairelerinde işimin aksadığını ve de memurların bu yasalardan haberlerinin olmadığını yazmıştım.hatta ilgili yerlerede mail attım.ama cevp gelmedi.demem şuki oradaki memurların insifiyatifine kalmış şeyler.keyfi gelirse yardımıcı olur keyfi yoksa bana verilen emir böyle der işin içinden çıkar.sende uğraş dur kimi kime şikayet edeceksin.bulunduğum ilçeyle merkez arası 50 km hastaneye bir günde 4 defa gönderildim.adam ilk seferinde görmesi gereken eksiklikleri malesef dördündede görmedi.çektiğim eziyeti bir ben bilirim.hergün bir kanun çıkıyo hangisini takip edeceğimizi şaşırdık.allah sonumuzu hayır etsin.

Üye
    kobeosman Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    10:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyler şimdi 2008 yılında aldığım 7 24 kamo kurm sınavlarını girerken yeni rpor isteyecekler mi bilgi olan varsa cvaplarsa sevinirm

Üye
    34MEMO68 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim Eşmekaya
    Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dante66 Mesajı Gör
    Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.)
    aynı madenin 2. Fıkrası olayı bitiriyor. Herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda özür oranları bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir. Aynı sıkıntı bende mevcuttu 1995 yılında aldığım raporunu ilgili kurumlara ibraz etmedigim için maliye tekrar rapor alman için hastaneye sevk etti. Oranım % 50 den % 34 düştü. Bu arada rahatsızlığım sol diz altından itibaren ayağım bulunmamaktadır. Avukat aracılığı ile konuyu sağlık bakanlığına dilekçeyle bildirdik. Sonuç malumunuz olduğu üzere resmi kurumlara yapılan müracatların uygulanmakta olan mevzuat çerçevesinde neticelendirilmesi esastır. Bu tür müracaatlar hakkında yürürlükteki mevzuat hükümleri yerine geçmişteki ( yürürlükten kaldırılmış ) mevzuata istinaden karar verilmesi hukuken mümkün değildir. Yani danışıklı döğüş. 16 aralık da yürürlüğe giren ölçütleme olmasaydı isim çok zordu yeni oranım % 43 ve raporumu yeniledim.

Üye
    fatihakyar Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Akyar
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar nihayet haftalar sonra Türkiye Sakatlar Derneğinden de cevap geldi. Şimdi o cevabı da sizlerle paylaşıyorum. Bu arada rapora itiraz etmiştim biliyorsunuz, İl Sağlık Müd. beni Adana Numune Hastanesine (hakem hastane) sevketmişti, çok şükür iki hafta uğraştıktan sonra muayeneleri tamamladım 31.03.2011 tarihine heyet günü verdiler, çok merak ediyorum ne olacak. Beni bir çok arkadaşım aradı neden yeniden rapor çıkartıyorsun madem raporun geçerli olduğunu söylüyorsun dediler, kısaca cevap vereyim aklına takılanlar için. 1999 tarihinde aldığım ilk rapordan sonra başka kalıcı rahatızlıklarımda hasıl oldu, bu sebeple yeniden rapor çıkartıyorum bilginize.

Sayın Fatih AKYAR;

İletinizdeki şikayetinizde haklısınız. Ancak burada bir ayrıntı var. 2006 tarihli yönetmelikte “sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmeti”nden söz ediyor.

Eğer daha önce elinizdeki raporla aylık bağlatmış olsaydınız, raporunuzdaki değişiklik sorun olmazdı.

Siz yeni bir sosyal destek ve yardım hizmetinden yararlanmak istediğiniz için yeni rapor isteniyor.

Bunu ilgililere ilettiğimizde “yanlış uyguluyorlar, oranlar geçerlidir, yenisine gerek yoktur” şeklinde yanıt veriyorlar.

16.12.2010 tarihinde yeni bir yönetmelik yayınlandı.

Bu yönetmeliğin raporların süresi ile ilgili kısmında şu kesin hüküm konuldu:
    Madde 13/4
    “Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.”

Siz ilgili kuruma yeni raporu değil, eskisini götürün, yönetmelikteki hükmü gösterin.

Ekine 16 Aralık 2010 tarih ve 27787 Mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmeliği koyup, yukarıda belirttiğim yeri ve kazanılmış haklarla ilgili bölümü işaretleyin.

İlk aşamada size verebileceğimiz bilgiler bununla sınırlıdır.

Saygılarımla

Ergün İŞERİ
    TSD Genel Müdürü

(0212) 521 49 12
    (0212) 631 11 95
    www.tsd.org.tr

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatihakyar;

Tebrikler kardeşim; seviyorum senin gibi haklarını arayanları, bu örnektede görüldüğü gibi kişi kendi yapara ne yaparsa. Devlet demez sen haklısın veya haksızsın. Hakkını istersen alırsın istemezsen kimsenin umurunda değil.

Engelli camiasında her birey bu şekilde yapsa bizler şuan Avrupa standartlarında yaşıyor olurduk. Ama gel gör ki kim kime dum duma...

Üye
    fatihakyar Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Akyar
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zehirliyaprak kerdeş teşekkür ederim. Tüm kardeşlerimiz kendi çaplarında bir katkı sunmaya çalışıyor ellerinden geldiği kadar. Ama sanıyorum ki, bu gelen cevaplar tüm engelli kardeşlerimiz için aydınlatıcı olmuştur inşallah. Diğer kardeşlerimiz de yaptıkları çalışmaları bizimle paylaşırsa bilmediğimiz bir çok konuda bilgi sahibi oluruz diye düşünüyorum.

Üye
    murattı_34 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    04.11-2011
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mrb. Bende geçen ay 24 şubatta Okmeydanı hastanesinde heyete kurula çıktım. Rapor Ankaraya gitti fakat 1 ayı geçmesine rağmen iş yerime gelmedi. bende Cevizlibağ ek Hizmet binası defterlığını arayıp oraya gelip gelmediğini sordum, onlarda bana; raporun ankaradan gelmesinin 1-2 ayı bulabileceğini söylediler buraya kadar herşey tamam. Görüştüğüm memura birde ankaraya giden rapor oranlarının düşüp düşmediğini sordum, memur arkadaş yine rapor oranlarının ankaradan düşürülebildiğini yada yüksek olarakta gelebildiğini söyledi. anladığım kadarıyla memurun yeni yasadan haberi yoktu. Fakat sorum bu yeni yasaya göre düzeltildiğini hatta rapor oranlarının iyileştirildiğini duydum diye söyledim. memur arkadaş sonra bilemiyecem dedi.
    Buna istinaden orta da hala bi karışıklık ve bilgi kirliliği var. benim raporumu Okmeydanı hastanesi %48 olarak oran belirttiğini de gördüm. Bakalım inşallah düşürüpte yollamazlar. Bundan önce 2007de de Şişli etfalden aldığım rapor ankaradan %38 olarak geri gelmişti. yani 2 puan kırmışlardı. hayırlısı bakalım. Gelen raporun oranını sizlerle paylaşacağım.

Üye
    free Avatarı

Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar güzel paylaşım tam aradapım satırları okudum içim biraz ferahladı ama hala soru işaretleri var kafamada tip 1 diabetlıyım 1994 den bu yana daha bu gun sağlık mudurluğunden aradalar benı gittim benden 2008 de almış olduğum%52 o sırada tıberkuloz rahatsızlığımda vardı ıkısne bır verıler 52 yı vergi indirim hakkım olan raporumun doğruluğu hakkında ve hastamıyım değilmiyim adına bıldı ıstedıler ve tekrar ropor ıstedıler gerekceyse benım roporu aldığım tarıhte devlet hatanesın sahte raporlar duzenleymış neyse hastaneye gittim dahılıye uzmanı bana sana bu oranı nasıl verıler nasıl aldın dıye sıkıştırdı ve raporum sürekli olarak geçerli dir diyor tıberkuloz hastalığı tedevaıyle geçer diyor ve tekrar benden tahlıler ıstedı ben hastaneden kaçtım şimdi benım ne yapmam gerkıyo bılgı verırsenız sevinirim bu aradada mufettış benden haber beklıyor

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eskiraporumu gösteriyorum ama dr kanunlar değişti onun birfaydası olmaz diyor geçiştiriyor dr kanunlar değişmiş olabilir fakat bendeğişmedim ben aynıbenım aynırahatsızlığım devam ediyor bakındıyorum buraporuda sızverdınız sızın ımzanız vardıyorum ama dınleyen yok

Üye
    free Avatarı

Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen ne fayda eskıler ılgılendırmez yeni ban şu andakı durumun la ılgılı yazı ıstıyorlar diyor ne bıleyım ya kafam ıyıce karıştı acaba mufettışe bu kanunla ılgılı yazıyla berber yanınamı gıtsem

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fatihakyar Mesajı Gör
    Zehirliyaprak kerdeş teşekkür ederim. Tüm kardeşlerimiz kendi çaplarında bir katkı sunmaya çalışıyor ellerinden geldiği kadar. Ama sanıyorum ki, bu gelen cevaplar tüm engelli kardeşlerimiz için aydınlatıcı olmuştur inşallah. Diğer kardeşlerimiz de yaptıkları çalışmaları bizimle paylaşırsa bilmediğimiz bir çok konuda bilgi sahibi oluruz diye düşünüyorum.
    fatih hocam şimdi sana bi kaç soru sorucam cevaplarsaniz çok memnun olurum...

şimdi benim elimde 2008 de alinmiş %76 zihinsel engelli rapor var ege üniversitesi tip fakültesi hastanesinden alindi İZMİR Süresiz rapor var devamli geçerli ama 2022 ibaresi yok rapor da ?

Bu rapor ile ben bayrakli mal müdürlügüne gittim 2022 maaşi için beni devlet hastanesine sevk ettiler.

benim elimdeki 5 yıllık rapor geçerli değilmi ? yeni rapor almak şart mi 2022 maaşi için ?

ben bu elimdeki raporu kabulettirmek için ne yapmak gerekiyor ? nereye şikayet ediyim

veya mal müdürlügüne ne gösteriyim ? devlet hastanesine de gitmek istemiyorum çünkü sen sağlamsin diyorlar yeni rapor düşük vericekler biliyorum ama ben sağlam değilim kendi ayaklarimin üstünde duramiyorum yaşim 21 maddi durumumda kötü

yardimci olursan çok sevinirim hocam teşekkürler .

Üye
    fatihakyar Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Akyar
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Manisalı kardeş; bu konuda benden detaylı bilgi alman mümkün değil ben de senin gibi bir derman arıyorum kendim için. Yapman gereken en yetkili yere, yani BİMER'e başvurman durumunu anlaman, en kesin cevabı alman için daha doğru yol olacaktır. İlk sayfada paylaşmış olduğum yazının sonunda Nurhan ERBAŞ isimli şahıs sorularının hepsine cevap verecektir. ALLAH yardımcın olsun, hayırlı günler dilerim.

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım eski rapor gecerli ise neden tekrar tekrar hastaneye sevkediyorlar ?Bundan sonraki sürec nedir, siz raporu iş içinmi cıkartacaksınız, yoksa erken emeklilik ,vergi indirimi içinmi. biliyorsunuz memleketimizde tek raporla işler yürümüyor.

Üye
    gülmez51 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    10:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gurur.fatih beyin yaptığı doğru raporu yükselsin istiyor.ben 09.06.2011 de heyete gireceğim yani elimde iki kere tek hastalıktan %80 raporum olduğu halde malulen emekli olmak için sgk ya gittim sevk etti hemde kendi istediği hastaneye,ama ben bu raporun sıfırlanarak geleceğinden çok eminim.illa bir sıkıntı olacak ki şikayet hakkımız olsun.en yetkili sgk memuruna bile gittim illa heyete gireceksin dedi.görelim bakalım mevlam ne eyler ne eylerse hayır eyler.sgk dan büyük allah var...

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon