Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:05
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben forma yeni katıldım. başlıktada yazdığım gibi bende bu hastalıklar mevcut. hesaplamayı bilen varsa bana yardımcı olun. tablodan baktım ama birşey anlayamadım. rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

göz tembelliği
    sağ gözüm uzağı görmüyo gözlük numaram 2
    sol gözümde göz tembelliği var %50 görmemezlik var ve de gözlükle bile olsa hiçbirşeyi okuyamıyorum.

astım
    solunum testlerinde bronşlarım hep tıkalı çıkıyor %40 hava gidiyomuş. hep ilaç kullanıyorum.

tiroid kanseri
    tiroid ameliyatı oldum ve atom tedavisi gördüm. ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım ve hep kontrol altındayim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Cetvelde hastalık isimlerini tek tek bulmak gerek...
    Bulduktan sonra, birden fazla özür durumunun bulunması için Balthazard Formülü'nü kullanacaksın. Buna göre:
    a) Tüm vücut fonksiyon kaybı oranları ayrı ayrı tespit edilir.
    b) Bu oranlar en yükseğinden başlanarak sıraya konulur.
    c) En yüksek oran özürlünün tüm vücut fonksiyonunun tümünü gösteren % 100'den çıkarılır.
    ç) Bu çıkarmada kalan miktar, sırada ikinci gelen tüm vücut fonksiyon kaybı oranı ile çarpılır. Çarpımın 100'e bölünmesinden çıkan rakam en yüksek tüm vücut fonksiyon kaybı oranına eklenir; böylece, birinci ve ikinci arızaların tüm vücut fonksiyon kaybı oranı bulunmuş olur.
    d) Özür ikiden fazla ise, birinci ve ikinci arızaların kayıp oranı birinci sıraya ve üçüncü sıradaki oran ikinci sıraya alınarak işlem tekrarlanır.

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

ama ben hastalıkları mı cetvelde bulamıyorum. göztembelliği diye birşey yazmıyor mesela. bana yardımcı olabilirmisiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Tıbbi adını ben de bilemiyorum. Ancak doktorlar bilebilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşlar aşşağıdaki yazıya istinaden benim raporumda hesaplamada yanlışlıkmı var acaba tereddüt yaşadım. bana yardımcı olabilir misiniz.

raporumda yazılanı yazıyorum:

TİROİD HASTALIKLARI (400 MG.EUTHROX KULLANIYOR) %40
    MALİNG TM- %10
    HAFİF DERECEDE OBSTRÜKTİF SOLUNUM BOZUKLUĞU % 20
    TOPLAMDA %57

Aşağıdaki yazıyo göre (tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında tüm vücut fonksiyon kaybı oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 10 ilavesi kadardır ) doku kaybından almış olduğum % 40 oranın üzerine net %10 ilavesi ibaresi %50 oldu anlamınamı geliyor.

eğer %50 olarak hesaplarsam solunum bozukluğundan almış olduğum %20 baltazar formülüne göre eklediğimde

benim raporun sonucu %60 oluyor.

Hastane balthazar formülünde sıralama olarak %40 + %20 + %10 olarak hesaplayarak %57 bulmuş. hesaplama doğru.benim kafamı karıştıran %10 oranın hesaplanma şekli doğru mudur.

herkese şimdiden teşekkür ederim.

II- Tedaviye cevap veren klinik evreli (Evre I ve II) malign tümörü olan hastalar: Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında tüm vücut fonksiyon kaybı oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 10 ilavesi kadardır. Ancak bu gruptaki hastalar 6 ayda bir yeniden değerlendirilerek, progresyon göstererek klinik evresi ve fonksiyon kaybı değişenler belirlenmelidir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ben de çok net bir şey diyemedim doğrusu. Ama anladığım kadarıyla
    (%40 + %10) + Balthazar förmülüyle %20 = %60 olmalıydı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Teşekkür ederim çok sağolasın. Rapor için itiraz edebileceğim biryer varmıdır yoksa yeniden mi başvursam ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İl sağlık müdürlüğü'ne itiraz etme hakkına sahipsiniz.,
    Yalnız, itirazı özellikle usule dair yapın. Esasa girmesinler...