Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Veritabanına yansıdığı için bir önceki rapor geçersiz sayılır. Ulusal Özürlüler Veritabanı her hastanede bulunmakta ve önce sağlık bakanlığına aktarılır daha sonra elektronik ortamda her ayın ilk haftasında özidaya bilgiler gönderilir. Md 14 de açıkca belirtiliyor.

http://www.ozida.gov.tr/yenimevzuat/4-25.htm

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sürekli ibaresi olan 2005 ve 2007 tarihli 2 raporum var.ikisininde % 40 üzerinde fakat oranları farklı. ben lazım olduğunda genelde 2005 raporun aslı gibisini kullanıyorum sorun olmuyor kabul ediliyor. en sonda başbakanlık kartı için kullanıştım.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

ayyüzlü Vergi indirimi için önemli bir başvuru yaptığınız zaman inceleme yapılacaktır. Şuan ki yaptığınızda zaten memurları kandırmanız, orda diyebilirdiniz benim 2 raporum var farklı oranlarda. Bu sadece kendinizi kandırmanız.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Hay Allah'ım memurları kandırma ha yok valla kandırmıyorum. 2 sinide götürüyorum ama memurlar 2005 fotosundan olsa gerek onu alıyorlar...doğru vergi indirimde kapsamlı bi inceleme var, bana uyma sevil kardeş

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara rapor oranımı düşürdü. İtiraz edeceğim ancak itiraz için yazdığım dilekçeye ne gibi ekler koymalıyım ve rapor aslını göndermeli miyim? Ben hastenenin yaptığı tetkiklerin fotokopilerini ekledim ancak raporun aslı konusunda tereddütteyim. Bugün göndermek istiyorum acilen bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Başvurman için sadece itiraz dilekçesi ve raporun aslı veyahut aslıdır örneği yeterli. Md. 10 açıkca belirtiliyor

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Defterdarlığa "Sağlık yüksek kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesini arz ve talep ederim" diye basit bir dilekçe ile itiraz etmeniz yeterli. Herhangi bir ek koymanıza gerek yok. Bakmazlar bile...

Ama, ben olsam, eğer zaman açısından bir sıkıntınız yoksa, 1 sene sonra yetkili hastaneler'den birinden yeni rapor alır ve onunla yeninden başvururum. Zira itiraz süreçleri hem uzun sürüyor hem de kolay kolay olumlu sonuç vermiyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim ancıl,
    İlk rapor oranın %41, ikincisi ise %42 idi. İki farklı hastaneden aynı denebilecek oranlarda rapor verilmiş olmasına rağmen ve 10/1 maddeye rağmen raporum düşürülerek gönderildi.

Bülent bey. defterdarlığı aradım. İtirazınızı Ankara'ya yapacaksınız dendi. Benim de pek umudum yok ama prosüdürü tamamlamak istiyorum son noktaya dek. Diğer yandan zamanım kısıtlı. Hakkım olan vergi indirimim verilirse bir yıl içinde emekli oluyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seyhan Kardeş,

III- Malign transformasyon gösteren benign tümörler: Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Özür Oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

İyi huylu tümörler kanser değildir. Ancak bu tümörlerin bazı türleri kansere dönüşüm yapabiliyor. Yönetmelikte bu yönde. Kansere dönüşmüş olanlar değerlendiriliyor.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

seyhan;

Benimde omurilikte EPANDİMOM cıktı ,ameliyat olalı 15 sene oldu , ameliyattan sonra 1 ay radyoterapi gördüm,bugüne kadar herhangi bir tekrar üreme olmadı, klinik muayende 2. dereceye giriyor.Bana söylendiğine göre omurilikte görülen en iyi huylu tümörlerden bir tanesiymiş.Ayak bileklerimde fonksiyon kaybı var ,düşük ayak.Her sene kontrol mr çektiriyorum ,ne kadar iyi huylu olsada tekrarlama riski olasılık.

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, Ankara'dan %29 a çekilerek gönderilen raporuma itiraz ettim. onlarda beni yeni rapor almam için defterdarlığa yönlendirdi.
    Başka bir hastaneden rapor işlemlerim bugün sonuçlandı. Yeni oranım %65.
    Bekleme sürecine girdim bakalım Ankara bu kez ne yapacak.

Rapor aldığım hastane aynı zamanda bir hakem hastane.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Dilerim bu sefer terslik çıkarmaz sgk..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Bülent bey, inşallah...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Kontrolleri aksatma.Geçmiş olsun.

Üye
    sevil_ Avatarı

Son Giriş
    09.04-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OturanBoğa;

Merhabalar.
    Ankara Vergi indirimimi % 55 olarak onayladı. Bugün yazı işyerime geldi. Başta Bülent bey size ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon