Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abimde biyin tümörü var amliyat riksli çene kilitlenmesi yaşıyor. 17 yıllık sigortalı 6200 pirim gün sayısı var.

vergi indirimden yararlanmak için başvuru yapsa yararlanabilir mi yüzde 40 üzeri rapor çıkarttırması mümkün müdür? engelli veya iş göremez raporu çıkarttırması mümkün müdür y

ardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekürler

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben tolga bendede beyin tümörü var onun dışında heryerim ŞÜKÜR sağlam heyette sağlam gördükleri için vermediler amacım sadece işe girmek tekrar girdim zar zor %43 rapor aldım bu arada beyin tümörümün tedaviside yok ama vermiyolar maalesef bence genede bi uğraşın derim

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    21:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

heyete gir doktorun elinde olan birşey o kadar yıl çalışmış prim ödemiş . uğraşın pes etmeyin geçmiş olsun . zaten arkadas almış %43 sizde alırsınız inşallah

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Burada önemli olan şey tümörün malign mi (kötü huylu) yoksa benign mi (iyi huylu) olduğu. Ayrıca kişide yol açtığı kısıtlılık da değerlendirilmeli. Ve bunu ancak doktorlar değerlendirebilir. Eğer tümör iyi huylu ise %40 oran mümkün değil.

sakatlık oranı cetveli'nde ilgili bölüm:

ONKOLOJİ

Tümörlerin Sınıflaması
    I - İleri klinik evreli (Evre III ve IV) malign tümörü olan tedaviye cevap vermeyen hastalarda özür oranı % 80 olarak kabul edilir.
    ____Ia- Nüks (rekkürrens) veya metastaz yapmış malign tümörü olan ve tedavi yöntemleriyle şifa sağlanamayan hastalarda özür oranı %80 olarak kabul edilir.
    ____Ib- Bölgesel ileri evre (lokorejional) hastalığı olan ve tedavi yöntemleri ile şifa sağlanamayan hastalarda özür oranı %80 olarak kabul edilir.

II- Tedaviye cevap veren klinik evreli (Evre I ve II) malign tümörü olan hastalar: Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarındaözür oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

III- Malign transformasyon gösteren benign tümörler: Primer tümörün sebep olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında Özür Oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturan boğa benim hastalığım beyin sapı gliomu tümörümde iyi huylu tedavi olma imkanın yok sadece ışın tedavisi ile büyüme durduruldu ama ilerde ne olur bilen yok heyete girmeden önce beyin doktoru bana %80 alırsın eğer anlarlarsa dedi ama heyete girdiğimde beyinle ilgili kimse yoktu bana %10 rapor verdiler itiraz etmeden önce hastane bizi aradı yanlış hesaplama yapmışlar tekrar heyete girmemi istediler girdim bu sefer beyinci vardı bana %43 rapor verdiler yani zar zor oldu bence bu işin kriterleri yok doktorun keyfine göre bu işler

Ben bu hastalığı askerde oldum gataya sevk edildim teşhisim koyulduktan sonra her gün 2 ile 3 dakika arası 35 kere ışın gördüm (bunların raporları var bende isterseniz gösterebilirim)ankara gatada tedavi gördüm

Ha bide bişey daha sorcam benim aldığım%43 oran azmı normalmi teşekkürler

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

femur bası benign tümörüne herhangi bir oran veriliyormu

Üye
    ugunes Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Güneş
    Son Giriş
    01.12-2015
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyin sapı tümörü ameliyatı oldum aradan 4 ay gectı yuzde kac oranında heyet raporu alabılırım bılgınız varsa yardımcı olurmusunuz

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende beyin tumor amaliyati oldum iyi huyluydu ama %60 raporum var %20 si sag tarafim etkilendigi icin eklendi alirsiniz ama galiba tömorun cinside onemli

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gizemim, kadeşim beyin tümörü abin şuan durumu nedir ayni sıkıntıyı 4 aydır bendede mevcut Aklımı kaçıracam!

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@cilem01 aklini kaciracak bisey yok bu iş amaliyati yapacak doktora bagli doktor tumunu cikaritsa daha bisey olnaz

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@orhanbeyy

Sagol toprak kardeşim, benim ameliyat olmuyor Kurbanlık koyun gibi acaba nezaman bana ne olucak nezaman ölçeğim, bunu yaşamak yamak yanan muma benzi yorsun eriyorsun, anlamak yetmez, ALLAHIM HEPIMIZE Şİfa ve sabır versin!

Üye
    orhanbeyy Avatarı

Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@cilem01 sen hastaligini daha yeni ogrenmissinde ondan oyle dusunuyon sifasiz bi dert yok sadece boyle durumlarda tumorun yeri onemli bana devlet hastanesinde hic bir doktor ben yapamam dedi aradim buldum turkiyenin en iyi cerrahini allaha sukur simdi eskisi gibiyim

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@cilem01 Geçmiş olsun..
    2004 yılından itibaren ben de de tümör var köşe tümörü 2-3 ad., omurilik tümörü 7-8 ad. , boyunda tümör var 1 ad. , koltuk altında var 1 ad. kolda vardı 7cm alındı.
    5 kez ameliyat oldum anlatmadığım da dolu şey vardır ve hala yaşıyorum.

Yani bir şey yapmadan bekliyor olduğumuz doğru ilaç vs yok ki içelim
    Ama öleceksin diye bir durum da yok zamanı geldiğinde ölürüz tabi ki ama tümörden dolayı hemen yarın ölmeyeceğiz inş.

Tümörü değil hayatını düşün ve yaşa

Allah herkese acil şifalar versin.

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gül iyi huylu kötü huylu olması+ o kitlenin bulunduğu yer hepsinden önemli, benim ameliyat olmuyor Işın teda visi ile yavaşlatmaya çalışıyorlar, sizdedemi ayni sorun var!

Orhanbeyy egede ve ankara ve fıranfurt nürmberk olmak üzere budalda uzman olan hastanelere gittik, malesef olumsuz bunun tek ilacı yüksek moral ve tüm tatlılardan uzak kalmak,

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @cilem01 Ben de ilk önce ışın tedavisi oldum Gamma knife ama bir yararı olmadı durmadı o yüzden ameliyat olmam gerekti
    Ameliyat oldum ama bulunduğu yer riskli olduğu için tümörün kökünü kazımadılar.
    Beyinde çift taraflı köşe tümörü var.
    2 kez ameliyat oldum. Önce gamma knife sonra da 2 kez açık ameliyat sonra diğer 3 ameliyat koldan omurilikten
    Yine de geçici yüz felci oldum geçti ama tümör yine büyüdü senede bir yada doktor 3 ayda bir derse ne derse o zaman kontrole gidiyorum vs.
    Doktorum Hakan Oruçkaptan.
    Çok iyi bir doktordur öneririm.
    Tümörlerim iyi huylu ama hep sinirlerin üzerinde
    Ameliyat olmam işitmemi kaybettirdi, artık duymuyorum 2007sol kulak gitti 2009 sonlarında sağ kulak gitti.
    Koldan ameliyat olduğumda bilek felç oldu parmaklar hareket etmedi ama fizik tedavi vs düzeldi yine de biraz güçsüz.
    Daha anlatmayayım ama durum aynı işte
    Hangi birini anlatayım 2004 yılından beri diyorum

Omurilikteki tümörler omuriliğin içinden geçiyor maalesef hepsi sinirlerin üzerinde.
    O yüzden onlar da riskli ameliyat olursam felç olma riskim var.
    Bir kez oldum bel kısmındakiler alındı 4-5 ad. şükür atlattım felç falan yok ama diğer tümörler duruyor.
    Ama anlatmak istediğim konuyu kaçırdın
    Hala yaşıyorum diyorum ben burada

Sayfa 1 / 3 123 SonSon