Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

    Gerçek Adı
    ali
    Üyelik Tarihi
    26.11-2008
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Mesaj
    536
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlarlar ben 3 ay önce rapor almıstım doktor çalışaamaz bölümüne çalışamaz yazmış ben şimdik çalışıyorum. ama çalışamaz bölümünde çalışamaz yazdıgından vergi indirimi degerelndirilmemiş ben bu raporu düzeltebilirmiyim düzeltirtmek için ne yapmam gerekiyor.

  2. #2
    Üye
    prewses Avatarı

    Gerçek Adı
    Fatoş
    Üyelik Tarihi
    22.12-2010
    Son Giriş
    30.10-2011
    Saat
    18:56
    Mesaj
    27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet lütfen bilen birisi cevap verebilir mi ?

  3. #3
    Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

    Gerçek Adı
    ali
    Üyelik Tarihi
    26.11-2008
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Mesaj
    536
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Karaman Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne
    Karaman
    ... / ... / 201

    01/09/2010 tarihinde hastanenizden sağlık kurulu raporu almış bulunmaktayım. Ne var ki bazı haklardan yararlanabilmem için bu raporun -kullanabileceğim haklara dair ibareler eklenmiş- nüshalarına ihtiyacım var. Vede çalışamaz bölümünde hangi işlerde çalışamayacağını altdaki genelgeye göre düzeltilmesini istiyorum.
    [“Çalışabilir”, “Çalışamaz” satırlarında özürlünün Çalışma Gücü Kaybı Derecesine göre çalışıp, çalışamayacağı tespit edilecektir. Çalışma Gücü Kaybı derecesine göre “Çalışamaz” denen bir özürlünün özür grubunun gerektirdiği işlerde çalışamayacağı anlaşılacaktır. Örnek, % 65 Çalışma Gücü Kaybı derecesi ile değerlendirilmiş olan ortopedik özürlüye çalışamaz denmiş ise bu, özürlünün bedenen yapabileceği işleri kapsar. Yine her iki gözü görmeyen veya bir gözü görmeyen özürlü için verilen % 100 çalışma gücü kaybı oranı bu özürlünün hiçbir işte hiçbir şekilde çalışamayacağı anlamına gelse de; esasen buradan özürlünün görmeye dayalı işleri yapamayacağı anlaşılacaktır.
    “Çalıştırılamayacağı iş alanları” satırında ise; özürlünün özürü nedeniyle yapmaması/yaptırılmaması gereken iş alanları mutlaka belirtilecektir. Örnek; özür grubuna göre “Ayakta Durmayı gerektiren İşlerde”, “Görmeyi Gerektiren işlerde” çalışamaz şeklinde ifade edilecektir. Bu satırda özürlünün özür durumuna göre çalışamaz denen bir işte çalışması önlenecek ve sağlık durumunun daha kötü olmaması sağlanacaktır. Ayrıca; özürlü işçilerin iş güvenliği ve işçi sağlığının korunması da amaçlanmaktadır. Böylece özürlünün bu konudaki mağduriyeti giderilmiş olacaktır.
    16 Temmuz 2007 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönet melik’in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik Süresi’ni düzenleyen 13. maddesi,
    (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun Doldurulması’nı düzenleyen 9. maddenin 5. fıkrası,
    "(5) Özürlü sağlık kurulu raporlarında, raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin özür grubuna uygun hakları, özürlü sağlık kurulunca değerlendirilerek bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-3 sayılı formda gösterilen raporun arka yüzünde bulunan açıklamalar bölümü dikkate alınarak yazılır. Raporun kullanım amacı bölümüne, bireyin özür grubuna uygun hakları değerlendirilerek yapılan değerlendirmeler; sonuç bölümüne evet, hayır ya da değerlendirilmedi ibarelerinden birisi kullanılmak suretiyle yazılır ve bu bölüm hiçbir suretle boş bırakılmaz."
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve Verilişi’ni düzenleyen 14. maddenin 2. ve 3. fıkrası ise,
    "(2) Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir. Kurum müracaatlarında ise raporun bir nüshası raporu isteyen kuruma gönderilir.
    (3) Raporun bir nüshası, gerektiğinde belgelendirilmesi amacıyla raporu veren sağlık kuruluşunda saklanır." talimatını vermektedir.

    Bu hükümler çerçevesinde, sakat statüsünde çalışıp çalışamayacağıma, sakatlık/vergi indiriminden yararlanıp yararlanamayacağıma, 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim
    ADI SOYADI :
    TC NO:
    TELEFON:
    ADRES:

    başhekimliğe böyle bir cevap yazdım 3 gün içinde cvp vereceklermiş inşallah kabul ederler

  4. #4
    Üye
    kayk Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.09-2010
    Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    10:56
    Mesaj
    60
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    kardeş bu dilekçeyi nasıl yazdın? güzel olmuş. sonuçtan bilgi verirsen seviniriz

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.853
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Çalışamaz demek "hiç bir iş yapamaz" demek değildir. Rapora "çalışamaz" yazan doktor eksik yazmış. İlgili yönetmelik "çalıştırılamayacağı işlerin niteliği ile raporun kullanım amacı bölümüne" yazılmasını söyler. Yani, "çalışamaz" değil, "şu şu koşullarda çalıştırılamaz" yazması gerekirdi. Ne bilim, "uzun süre ayakta durmasını gerektirecek işlerde çalıştırılamaz" vs.vs.

    Ayrıca vergi indirim hakkından yararlanıp yararlanamayacağına dair rapor istemişseniz, bunu da eksiksiz olarak yazmak zorundaydılar.

    Raporu bu minvalde düzeltmek zorundalar.

  6. #6
    Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

    Gerçek Adı
    ali
    Üyelik Tarihi
    26.11-2008
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Mesaj
    536
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu dilkçe bülent beyin yazdıgı dilekçe ben bülent beyin foruma koydugu dilekçelerden alıntı yaparak yazdım baş hekim yardımcısına götürdüm. dilekçede baş heimliği yazdıgından baş hekim okuması gerekiyormus baş hekim toplantıdaymıs götürdüğümde baş hekim yardımcısı baş hekime verecekmiş ve bana 3 gün içinde cvp vereceklermiş