Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 150 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadşlar benim ilk gördüğüm değişiklik kısalık ve atrofi için 1-2 puan bir yükselme söz konusu

Tablo 3.4 - Polio sekeliler için yeni cetvelde ne gibi iyileştirmeler var.

Üye
    naimemir Avatarı

Gerçek Adı
    naim yalçın
    Son Giriş
    10.02-2016
    Saat
    10:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bir şey anlayamadım benim %40 lık raporda Bileteral Alt Extremitede polio sekeli solda ,ileri amaliyatlı sag dirsekte cubitus varus deformitesi yazıyor.2 ay önce de rapor almak için gittimde de ;%25 verdiler.şimdiki oran ne olur lütfen yardımmmm

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar polio sekeli eskiden %40 alıyordu 2006 dan sonra %19 vermeye başladılar yeni kanuna göre kaç alıyor bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Salt kısalık ve zayıflığa (atrofi) bağlı palio lularda tablo 3.3 ve 3.5 göre %40 olması mümkün değil
    Eğer kişide kısalık +zayıflık haricinde kas gücü problemi veya eklem ankilozu yoksa,
    maksimum kısalık +5 ve maksimum zayıflık için kişini alacağı oranın %30 u geçmesi mümkün değil
    Eğer kişide kısalık +zayıflık haricinde kas gücü problemi veya eklem ankilozu yoksa
    Yalnız tablo 3.4 göre yapılan değerlendirmede ki burdada kişinin yardımcı ortez kullanması şart şu maddeye göre % 42 alabilir
    tablo 3.4
    g.Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında uzun ayak breysini( diz ,ayak bileği,ayak ortezi, kafo )sürekli kullanmak zorundadır.
    Bu değerlendirmeye göre %42 alabilir
    Kısacası bir paliolunun %40 alabilmesi için ya tek baston veya koltuk değneğinin yanında ortez veya uzun bacak breysi kullanıyor olması lazım yada kişide kısalık+atrofi+eklem ankilozu ve kas gücü düşüklüğünün aynı anda olması lazım başka türlü palioluya % 40 oran yok

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar benim ;%40 olan raporum %20 ye düşürülmüştü şimdi yeni gelen rapor yönetmeliği ile bu oranım eskisi gibi olurmu rahatsızlığım: sağ alt eksemimde polio sekeli flask isveç kilit uzun yürüme cihazı kullanıyorum.

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim Mestan.
    Siz ortopedi rapor konusunda bilgilisiniz. daha önceden de forumda belirttim. 2008 %40 raporum %36 olarak iki kere döndü. bana anladığın kadarı ile yeni yönetmeliğe göre benim rapor %40 olurmu cevap yazabilirsen müteşekkir olurum. raporda yazan bilgileri aşağıya döküyorum.
    teşhis: sağ bacak 4cm kısalık+ bileteral doğuştan kalça çıkığı+ sol kalça totaal protez... her iki kalça fleksiyonu 90 abd:0 internal rotasyon:10, eksternal rotasyon:solda 20 sağda 10 dereceler. sol uylukda 2,5 cm kurusiste 2 cm atrofi... fleksiyonlar, iç rotasyonlar dış rotasyonlar sağ kalça da ağrılı. bu bilgilere %40 rapor verildi. dökümü de 19-8-5-5-10 şeklinde. benim bu rapor bilgilerine göre yeni yönetmeklikde ne olur acaba. iyi akşamlar.

yukarının devamı.
    ayrıca kısa olan kalçada ankiloz mevcut ama raporda kısalıkla kombine edilemediği için yazılmadı.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Cafer bey bende sizin gibi rapor almaya calışan ve bu uğurda cabalayan bir kardeşinizm öncelikle burda paylaştığımız bilgiler az da olsa yaşadığımız tecrübelerden edindiğimiz birikimler,szin durumunuz gibi kısalık+atrofi+kalça çıkıklığı vs komplike durumlara net yorum yapmak tabiki uzman işi
    Burda enönemli husus hastane hangi hastalığa hangi oranı verdi ve bunların hangisi kombine edilebilir
    Bence yeni puanlamalarla %40 ı aşacaksınız çünkü her derecede 1-2 puanlık yükselme oldu hatta %8 aldığınız kalça fleksiyonu %20 oldu sanırım

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim kardeşim

Üye
    mehmetmehmet Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    08:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimda sağ bacakta polio sökeli mevcut kısalma var zaylık var kaslarda zayıflık var ( hareket etmede zorlanma ) ama yürüyebiliyorum eskiden aldığım 2002 deki raporum % 40 idi sizce bu yeni yönetmeliğe göre % kaç alabilirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bu konuda güncel tarihli rapor alan arkadaşlar varsa ve raporlarına dair bilgi verirlerse çok güzel olur?

Üye
    naimemir Avatarı

Gerçek Adı
    naim yalçın
    Son Giriş
    10.02-2016
    Saat
    10:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bir şey anlayamadım benim %40 lık raporda Bileteral Alt Extremitede polio sekeli solda ,ileri amaliyatlı sag dirsekte cubitus varus deformitesi yazıyor.2 ay önce de rapor almak için gittimde de ;%25 verdiler.şimdiki oran ne olur lütfen yardımmmm

Üye
    xtutunusx Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    12:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ben ayın 7 sinde ikinci rapor aldım maliye 17 sinde ankaraya gondermis ben sol ayak ortez kullanıyorum fizik ölcümlerim %60 vucut kaybı var ve tek baston veya cift baston kulanabilir diye heyette oyle yazıldı buna gore benim rapor sonucu yeni yasaya goremi degerlendirilir eskiye goremi ve yüzde kac gelir bilgisi olan varmı

Üye
    alibel Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

16 Aralık 2010 günü yeni çıkan sakatlık oranlarını gösterir cetvelin 2006 yılında çıkan oran cetvelinden farkı varmı dır acaba. Ben baktım ancak bayağı bir karışık. Sağ bacağımda polia sekeli var 2006 dan önce %40 raporum vardı. 2006 dan sonra %19 a düşürüldü. Acaba bu çıkan yönetmelik nasıl daha da aşağıya indirmiş olabilirlermi.

Sevgili dostlar, eminimki bu yapılan haksızlıklar Sayın Başbakanımıza gitmiyor haberder edilmiyor. Ben şuna inanıyorum. Eğer Başbakanımız bu oranlarla ilgili yapılan adaletsiz uygulamayı bir bilse kesinlikle kabul etmez.Bundan eminim. Nasılki Sayın Vekilimiz Lokman Ayva, bir kamuoyu yarattı engellilerin hakkı elinden alınıyor şeklinde. Sayın Başbakan hemen torba yasadan o maddeyi çıkarttırdı, talimat vererek.

2006 da çıkan oran cetvelinde biz engelliler olarak yeteri kadar kamuoyu oluşturamadık. Dernekler, konfederasyonlar falan lafta kalıyorlar. Sadece ve sadece herhangi bir TV programında örnek vermek gerekirse, bir bacağında polio sekeli olan bir engelli arkadaşımız çıkmış olsa ve yürüme durumu yayında verilse ve denseki yeni çıkan tabloya göre bu vatandaş sakat değil, çünkü oranlar bize bunu gösteriyor. Derhal o yönetmelik kesinlikle kaldırılırdı.

Çünkü herşey ortada..... Gizli kapaklı üç kağıtçılık bir durum yok.

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey polo sekelilerde artış olmadımı acaba eskiden 19 alan sekeli şu anki puanlamadan nasipi varmı acba

Üye
    mehmetmehmet Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    08:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakkaten ya bu konu hakkında bilgisi olan yokmu

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon