Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
Toplam 150 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herhangi bir cihaz kullanmıyorum. ne yapabilirimki. valla harbice gidip neyse onu diyorum. verirlerse versinler. dürüstlükten asla taviz vermedim. ağrılarım olduğunu devamlı söyledim. çok uzun ayakta duramadığımı ve çok fazla mesafe yürüyemediğimi de söyledim hep. çorap pantolon giyebiliyormusun dedi yok dedim. böyle işte. ayrıca seni de tebrik ederim. geçmiş olsun sana kurtulmuşsun.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cafer bey.benım raporum yenı onaylandı benım sağ bacağım polio sekeli.ilk hastaneye gıttıgımde cesıtlı rahatsızlıklardan dolayı (kısalık+guc kaybı atrofı vs.) toplam %47 rapor verdıler.sonra ankara raporu gerı gondedı ve tablo 3.4 gore degerlendırme ıstedıler.tekrar gıttım hastaneye bu seferde %42 verdıler.ve ankaradan onayıda bır hafta once felan geldı.yanı benım durumumu ankara yuruyus bozukluguna gore degerlendırdı.sızın raporunuzda ne yazıyor.hangı tablo ve degerlendırme yapılmış?
    cafer bey ben 01/02/2011 tarıhınde rapora muracat ettım sıze su olayı aktarmak ısterım.hastanede sıralarda beklerken bırıyle tanıştık.oda engellı bırı kalça cıkıgı varmış.fakat dısarıdan pek bellı olmuordu.zaten kendısı emeklıymıs fakat ıett kartı cıkartmak ıcın rapor almaya calısıyordu.2 gun jastande sureklı karsılatık kendısıyle konustuk en sonunda raporlarımızı aldık ben %47 arkadaşada %18 verdıler.yanı demem o kı bu arkadaş zamanında bır sekılde ısını halledıp engellı durumundan emeklı olmuş.ama suan kendısıne %18 verıyorlar.bugun olmaya kalksa hayatta alamaz.eger haklı oldugunuza ınanıyorsanız asla vaz geçmeyın.bılıyorum ugrasmak cok zor hastanelerde felan ama yapılacak bır seyde yok sımdılık.

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili meister 78 benimkinde yürüyüş bozukluğu tablosu kullanırsa %18 olur. benim oranı tablo 3,33a %25 , 3.8a %5 bir de kısalıktan %10 verdiler. tabi bunu 1 dakikayı geçmeyen muayene ile.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Arkadaşlar baston veya koltuk değneği kullanmıyabilirsiniz fakat bu sizin bunları kullanmamanız anlamına gelmiyor ,işin özü bence alt extremite rahatsızlığı olan arkadaşlar cihaz kullanıp kullanmaması gerektiğini önce öğrenmeli ve bu hususta rapor alırken mağdur olmamalı bunun dürüstlükle alakası yok bence
    Bana ortopedi doktorunun dediği mesela bir kişide 2 cm fazla kısalık ve zayıflık varsa baston kullanabilir ,yani kişinin bugüne kadar kullanmamış olması bunu kullanamıcağı anlamına gelmez 10 cm fazla kısalığı olan arkadaşlarda günlük yaşamda hiç baston veya cihaz kullanmıyor mesela ama rapor alırken işin bilimsel hususlarına dikkat etmezsek sonuçda bizler mağdur oluyoruz
    İşin özü herkez önce şu baston cihaz vs herneyse bunların TSE sini bilmesi lazım bunun standardına göre hareket etmeli

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben yeni heyete girdim sol bacagım 6cm kısa,bacagım diğerine göre çok ince ve güçsüz,uzun mesafelerde bastonla yürüyorum,bana poliodan dolayı %19 rapor verdiler,yazıklar olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tablo 3.4 herkesin belalısı...

Tablo 3.4 - Polio sekeliler için yeni cetvelde ne gibi iyileştirmeler var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

BEN 10 SENE ONCE ALMIŞTIM RAPORU SAG ALTAPOLIO +SKOLYOZ OLMASINA RAGMEN %45 ŞİMDI GITSEM SAGLAM ÇIKARTIR BUNLAR INSANI

Enaz g. secenegıne gore gıdın oraraya yoksa perışan olurusunuz doktorların zerre kadar umrunda değil sızın ne alwcagınız.bırınden baston bulun kullanmıyo bıle olsanız ayak ortezı, kısalık varsa bot vs falan alın raopru bakın işnıze:d

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

2001 yılında %70 dediler

2009 yılında %60 dediler

2012 yılında %48 dediler, artık çüş dedim, itiraz ettim alanyadan antalya ya sevk ettiler, devlet hastanesi %48 oranı doğrudur dedi ve onayladı. artık rapor almaya gitmeye korkuyorum, bir daha gidersem senin çocuk felcin iyileşmiş hadi geçmiş olsun diyecekler.

Allah o tabloyu hazırlayanın da uygulayanın da bin belasını versin.

Not: Her iki ayağımda çocuk felci var, sol ayağım üzerinde adım atarken durabiliyorum, sağ ayağım boşta sallanıyor, iki adet koltuk değneği olmadan bir adım dahi atamıyorum. ve yakında bana özürlü değilsin derlerse şaşırmam.

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar polio sekelileri artık özürlüden saymıyorlar ,ne mutlu biz polio sekelilere,bu sakatlık tablosunu hazırlayan arkadaşlar hep bizim iyiliğimizi düşünmüşlerartık askerede gideriz

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    06:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ayağımda 2-3 cm kısalık var, ama diğerine göre ince kaldı
    şekil bozuluğu yok...

Ortp gittim, ftr git dedi. Gittim ftr dr 4.1 tablosuna göre: % 20 verdi. Sonra tekrar ortp gittim puan vermedi. Ftr yazdığına katılıyorum dedi ????? Ben bunu
    anlayamadım...

Ortp neden puan vermiyor, bu durum normal mi ?

Nörolojiye de gittim; sağ ayak dtr'leri kayıp diye 3-4 satır sonunda yorum yapmış
    heyette tekrar değerlendirilip puan verilebilir veya ortp gibi verilmeyebilir
    diye aladım...

Beni acil aydınlatırmısın, dtr kayıp % 15 dahi puan alamaz mı ? Itiraz etsem
    faydası olur mu = ?

Oturan boğa, bu listeyi gönderiyorsun ama hangi açıdan yol
    gösteriyor.
    Yorum şeklinde paylaşalım, başından geçenler yorum yapsa iyi olur. Koca tablonun kime
    ne faydası var ?

gösteriyor.
    Yorum şeklinde paylaşalım, başından geçenler yorum yapsa iyi olur. Koca tablonun kime
    ne faydası var ?

gösteriyor.
    ne faydası var ?

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Tek bir hastalığınıza 3 farklı bölümün oran vermesi demek hepsinin üstüste toplanıp geçerli olacağı anlamına gelmiyor tabi
    tek bir değerlendirme geçerli sizin için oda tablo 3.4 söylediğiniz bölümlerden hangisinin bu değerlendirmeyi yapması önemli değil
    Tablo 3.4 e göre durumunuzu inceleyin herangi bir yardımcı cihaz kullanmayan palio sekelinin alacağı enyüksek oran c şıkkında belirttiği gibi  dir
    Kısacası ayağınızda şu var bu var dan ziyade kişi ne ile mobilize oluyorsa değerlendirme bunba göre yapılıyor işin özü bu.

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ftr dr tablo 4.1
    % 20 verdi...

Sen farklı bişeyden mi bahsediyorsun ?

Mestan kardeş,
    ortp puan vermedi diyorum. Ftr yorumuna katılıyorum demiş
    bunu anlatmaya çalışıyorum...
    Net olan şu % 20 ftr oran verdi
    iş ortp olarka bitti mi ?

Nöroloji puan vermemiş, dtr'leri kayıp demesi puan vermesine sebep olur mu ? Tek öğrenmek istediğim bu... Lütfen şu tablo kısmına takılmayalım...

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Ortopedik rahatsızlıklarda şuanda tablo 4.1 e göre oran verilmiyor verilse bile yüksek sağlık kurulu hastaneden tekrar tablo 3.4 göre değerlendirme istemektedir
    Yukarıda yazdığım gibi bikaç farklı bölümün yaptığı değerlendirmelerin hepsi gecerli değil sizin için sizin için geçerli olan değerlendirme yöntemi tek ,şayet tablo 4.1 kabul edilmiş olsa bile bu değerlendirme yöntemi tektir ortopedinin veya norolojinin aynı bölge için yaptığı değerlendirme orana ilave olmaz

Genellikle spesifik bozukluklar için sadece bir değerlendirme yöntemi kullanılır. Ancak bazı durumlarda iki veya üç yöntemin kombinasyonu gerekebilir. Tablo 3.1.’de bu değerlendirme yöntemlerinden hangilerinin kombine edilebileceği gösterilmektedir. (+) işaretli olan kutucukların kesiştiği değerlendirme yöntemleri kombine edilir. Tablo 3.1- Değerlendirme yöntemlerinin kombinasyonu kılavuzu.
    Kısalık Yürüyüş bozukluğu Kas atrofisi Kas gücü EHA ankiloz Amputasyon Tanı Deri kaybı Periferik sinir Yaralanması Vaskuler
    Kısalık (tablo 3.3) + + +
    +
    + + + +
    Yürüyüş bozukluğu (tablo 3.4)
    Kas atrofisi (tablo 3.5) + + +
    Kas gücü (tablo 3.6 ve 3.7) + + + +
    EHA/ankiloz (tablolar 3.8 ilâ 3.29) + + + + +
    Amputasyon (tablo 3.30)
    +
    + + + + +
    Tanı (tablolar 3.31 ilâ 3.33d) + + + + +
    Deri kaybı (tablo 3.34) +
    +
    + + + + + +

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ortp puan vermemiş zaten
    sadece verilen puanı tastiklemiş, nöroloji için ümitliydim
    belki o verir diye
    ama anlaşılan ordan puan çıkacak gibi değil ((((

Nöroloji belki
    puan verirse benim içim görülür
    ondan sevinmiştim ((((

kurul esnasında belki dr verebilir diyenlerde vardı, hayırlısı artık (((

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon