Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 78 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    raporlar artık Ankaraya gitmeyecekmi tam anlayamadım yine balthazar cetveli var yine heyetteki doktorların vicdanlarına kaldık çünkü yalan söylediğimizi düşünüyorlar enfazla 10dk bile ayakta duramıyorum merdivenleri güçlükle çıkıyorum ve sayamayacağım bir sürü bacaklarımda ağrılar var sağ bacağım 13cm kısa hiçbir güç belirtisi yok ve iyileşmek gibi bir ümitte yok sağolsun bazı doktorlarımız sakat olarak görmüyorlar.Yeni yönetmelikte bizler içinde iyi bir şeyler varmı tam inceleyemedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    fiko Avatarı

Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    09:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey hakketen mantıksız dı düzelt mişler yani düşünsene insanların kolu yok bacagı yok adamlar saglamdır diyodular bence dogrusu buyudu daha fazlası olmalıydı düşünsenize ben bugunlerim için kendimi sigortalıyorum ve birgün kaza sonucu kolum veya bacagım kesiliyo sigortan hic bir işe yaramıyo sacmalıktı neyse dedimya bunada şükür heralde bikac gün önce Engelsiz Yaşam Fuarı formuna bişeyler yazmıştım heralde onu okudular insafa geldiler

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

3 kez denedim fakat her defasında Ankara'dan düşürülerek gönderildi raporum (hakem hastanesi bile 40 üzeri vermişti.)
    bakalım yeni yönetmeliğe göre ne verecekler. bir müddet bekleyip alan arkadaşları gözlemleyeceğim, yeni yönetmeliğe göre rapor alan arkadaşlar eski yönetmeliğe göre değişiklikleri paylaşırlarsa sevinirim...

Üye
    60çetin60 Avatarı

Gerçek Adı
    durmuş
    Son Giriş
    12.09-2011
    Saat
    15:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeniden rapor almak için bas vuracagım, ama ben gecen hafta bas vurdum %34 verdiler hastanede ki bi arkadasım araclıgı ile ögrendim sonucu. rapor için simdi sanırım 6 ay gecmesi gerekmiş sanırım

Üye
    energyy Avatarı

Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    22:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın editor ve saygıdeğer arkadaşlarım 13 mayıs 2010 tarihinde babama %95 oranlı sürekli ve ağır özürlü yazan bir rapor aldım şimdi araç almak istiyoruz fakat yönetmenlik değiştiği için yeniden rapor almamız gerekiyor mu yoksa şuanki mevcut raporumuzla araç almak için başvurabilirmiyiz

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Yeni yönetmelikle çoğumuz heyecanlandı eski yönetmelikteki değerlendirmeler çok mu değişti diye. Biz de artık hayata daha pozitif bakabilecek miyiz diye.

Genelgenin ekleri dşındaki maddeleri ana hatları ile hemen hemen eskisi ile aynı. Çok büyük bir yenilik yok. Çoğumuz gibi ben de ilk başta acaba eski "sürekli" raporumuz ile vergi indirimine başvurabilir miyiz diye düşündüm ama. Yine "sürekli" olan eski raporlar sadece bazı yerlerde kullanılabilecek. Ancak iş vergi indirimine gelince yine kullanılamayacak. Çünkü bununla ilgili olarak;

Vergi indirimine esas raporlar
    MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.

Yani diyorlar ki sadece vergi dairesinin sevki ile vergi indirimi için başvurabilirsin. Bu madde ile 18 Maddedeki kazanılmış haklarla ilgili maddenin önüne geçilmiş.

Eklerdeki hastalık/sakarlıklarla ilgili değerlendirmeyi ise, hastanelerden yeni rapor almak istediğimizde öğrenebileceğiz.
    Yeni yönetmeliğe göre rapor alan olursa eski yönetmelikle kıyaslayp değerlendirirse biz de az çok bir fikir sahibi olmuş oluruz.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

energyy;

elinizdeki mevcut raporla ötv indiriminden yararlanarak araba alabilirsiniz.

Üye
    talihsizengelli Avatarı

Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV indiriminden yararlanmak için %90 isteniyor bu oran düşürüldümü ?

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelinize göre değişiyor bazı durumlar da oran gerekmez önce özür durumunuzu belirtin

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey,merhaba seni birazcık fazla sıkıyorum ama idare et bu ofliyibenim sana sormak istediğim bir durum var..Kısaca arz edyim bu yeni yönetmelik de düzenlenen oranlar bana yansıması nasıl olur diye soracam niye dersen ben bir türlü bulmadım bu oranları,benim 2000 yılında özürlüolarak işe girmek için aldığım-%40 oranında rapor var elimde,ben bununla 1-yıl önce vergi dairesine başvuru yaptım çalışan olarak bana söylenen aynen şu,,yeni rapor almanız gerekir diye,,bende tabi hastaneye başvuru yapayım dedim ama birde öğrendimki bizim oranlar düşmüş yeni 2006 da çıkan yasaya göre,onun için bir işlem yapmadım ve bekledim belki düzelir diye,ve düzelme yapıldı diye şimdi okudum,sana sormak istediğim benim ,ileri derecede eski raporda belirtildiği gibi ileri derecede doğuştan kalça çıkıüı var,çalışma gücü kaybı oranı%40 dır,...ama bu 2000 yılında işe girmek için alınmış rapordur..bunun bir gecerliliği yok tabiii..
    Senden ricam benim durumumu orantı olarak bir bilgi verebilirmisin.niye diye sorarsan vergi muafiyeti almak için yeni rapor çıkaracam,çünkü çalışan bir özürlüyüm ama vergi muafiyetim yok onun için rapor çıkaracam,bana alabileceğim oranın kaç olabileceğini yazan bir cetvel atarsan buraya,tabi anlayabileceğim bir cetvel
    SOLDA İLERİ DERECEDE DOĞUŞTAN KALÇA ÇIKIĞI.SOLDA KISALAIK SARSAK KALÇA,ÇALIŞMA GÜCÜ KAYBI ORANI %40 DIR..ESKİ İŞE GİRMEK İÇİN ALDIĞIM RAPORDUR.

Üye
    ali_ank Avatarı

Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    01:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Benim anlamadığım tek kulaktan 1 hafta oncesine kadar yüzde 6 alıyordum şimdi kaç alabilceğimi çözemedim ...Ayrıyetten vergi indirimi için gene yararlanamıyormuyuz ozurlu kımlık kartımızla başvursak bile ? Yuzde 60 sureklı raporum var şımdı 31 e tekabul edıyor bende rapor almıyorum napmalıyım dava açmaktan başka onu kesin yapıcam çunku

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üriner Sistem/Mesane Fonksiyon Bozukluğu ları 1 derece yükseltilmiş.
    Skolyozlar hangi başlıkta veriliyor baktım ama anlayamadım.
    Birde bu değişiklik resmi gazetede yayınlandı mı ?

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Özür durumu sürekli olanların tekrar bu raporu çıkartması gerekli midir?

Teşekkürler

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Ali yazar Veli bozar" durumu!!!

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    göz oranları iyileşmişmi bilen varmı

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon