Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam arkadaşlar

dün kontrol muayenesi için hastaneye gittim (http://www.engelliler.biz/forum/emek...erekenler.html)
    şu an emekliyim destek pirimli çalışıyorum ankaradan 2 sene sonra kontrol şartlı vergi indirimi almıştım geçmiş böyle şimdi ise kurula çıktım dün bana daha önce verilen raporda genel cerrahi %50 rapor vermişti (ankara sağlık kuruluda bunu onaylamıştı) teşhis olarakta evre 2 kanser teşhisi yazıyordu şu an raporu verecek hekim bana rapor oranları tekrar düzenlendi o yüzden rapor oranın düşebilir ben yardımcı olmak isterim çünkü emekliliğin iptal olur bu durumda dedi
    gerçekten samimi birisiydi ben tabiki yardımcı olabilirseniz iyi olur dedim neyse kurula girdim rapor odasından tekrardan bir hastaneye sevk edileceğimi çünkü onkoloji servisine gitmem gerektiği söylendi
    yani kendi üstlerinden sorumluluğu attılar

sizlerden öğrenmek istediğim 2008 den sonra rapor oranlarında düşüş olup olmadığı bir de sevk defterdarlık aracılığıyla postayla bana bildirilecekmiş hangi hastaneye gitmek istediğimizi biz belirleyebilir miyiz bu süreçte.

herkese mutlu günler dilerim.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elif_gibi;

valla işin bu kısmı hekese saçma geliyor ama yapacak bişey yok devlet bir hak veriyor ama bu hakkı verirkende geri almak için kendine bir açık kapı bırakıyor buda kontrol muayenesi saçmalığı oluyor kısaca anlatayım önce vergi indirimine başvuruyoruz geçerli rapor veriyor hastane hemde sürekli rapor ankara sağlık kuruluna gidiyor ordanda geçerli oranla %5o olarak kabul ediliyor fakat gelenyazıda 2 sene sonra kontrole gelmesi gerekmektedir yazıyor sadece kontrol nasıl olsa hastalığımız sürekli diyerek günlerim dolduğu için emekli oluyorum sonra kontrole gidiyorum buseferde doktor müjdeyi veriyor ve diyorki rapor oranları düşürüldü ben şimdi aynı oranla rapor veremem emeklilik hakkın elinden alınır o yüzden seni birde onkoloji servisi olan bir hastaneye sevk edeyim yani benden bulma belanı diyor git başkası sebep olsun işte böyle bakalım adresime sevk kağıdım gelecekmiş diğer hastaneye gidince göreceğiz büyük ihtimal orasıda benim sorunumu halledemiyecek tek güvendiğim durum sitede hep konusu geçer verilen hak geri alınamaz diye heralde dava açma durumuna kadar gider benim durum bundan ibaret belki başka yardımcı olacak birisi vardı yeni fikirlere açığım şu an beklemedeyim kendinize iyi bakın sorunsuz günler dilerim.

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    23:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oranlar düştü ama emeklilik süresi kısaldı.
    2000 de işe giren yeni girenden sonra emekli saçmalık diz boyu...
    Geçmiş olsun.
    Bu ülkede mağdur olmayan tek zümre devletin katmanları ve zenginler.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam arkadaşlar sitede ve internette epeydir araştırıyorum net bir yazı göremedim benim raporum 2008 kasım ayında alınmış %50 vergi indirimli ankaradan onaylanmış bir rapor kontrol muayenesi geldiği için yenilemem gerekti fakat doktorun dediğine göre oranlar düştü seni birde onkolojiye sevk edelim dedi sevki bekliyorum benim merak ettiğim raporu aldığım tarihten sonra yeni bir özürlü ölçütü geldimi şuan hangi tarihli cetvel uygulanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımınız için çok sağolun.bu cetvelin geçerlilik tarihi nedir son uygulanan cetvel bumudur acaba?

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet halım,
    En son çıkan ve uygulanacak olan cetvel budur. Zaten çıkalı 3 gün oldu.