Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar bende yeni üyeyim faydalı bilgileriniz için teşekkürler

bende de polio sekeli var sağ bacakta yaklaşık 13 cmkısalık var uzun mesafe yürüyemiyorum bende birkaç kez denedim rapor oranım düşürüldü polikilinikte doktorun _(ortopedi-fizik tedavi) yazdığı %51 oranını %20 ye düşürüp öyle ankaraya göndermişler
    sonra doktora sorduğumda git itiraz et mahkemeye ver diye tersliyor
    neyapacağmı bilemez oldum artık bir fikir veren olursa sevinirim herkese teşekkürler.

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım ayagının sıkıntısına malesef baltazar cetvelıne gore oranı %19 21 arası yanı kısacası senın bu sakatlıkla %40 rapor alman ımkansız baska rahatsızlıkların varsa onlarıda eklet belkı sansın olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

sakatlık oranı cetveli ne derse odur geçerli olan. Herkes bu cetvele uymak zorunda. Eğer bu cetvele göre %40 ve üzerinde rapor verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, verilen düşük oranlı rapora il sağlık müdürülüğüne gidip itiraz edin. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler...

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler benim bir sorum daha olacak balthazar formülünden dolayı bayağı bir şikayet olmuş bu formülün iptal edileceği söylentileri var bilgisi olan varmı acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Balthazar'ın iptal edilmesi mümkün değil.

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar yeni bir rapor alma çilesine yine başladım Antalya tıp fakültesi hastanesine gittim rapor için herzamanki gibi sekiz doktor gezeceksin dediler tıp fakültesinde poliklinikler ayrı ayrı yerlerde olunca dahada zor oluyor yürümesi nihayet iki haftanın sonunda 6 doktora imzalattım çünkü randevusuz kesinlikle bakmıyorlar uzun yürüme cihazı ve tek koltuk değneği kullanıyorum fizik tedavi uzmanı doktor rapora yazdı ayrıca bacaklarımdaki diğer sorunlarıda yazdı şimdi kasımın 16 sında MR çektireceğim ortopedi uzmanı gönderdi mr sonucunda oda raporunu yazacağı dedi uzun yürüme cihazını ve koltuk değneğini ortopedicininde yazması gereklimi, Bülent bey , İlker bey ve arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum inşallah bu seferde hayal kırıklığı yaşamam .Allah herkese yardım etsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Çift koltuk değneği ile gidin hem doktorun hem de heyetin karşısına. Oranı belirleyecek cetvel şudur:

Tablo 3.4 - Sağ bacağım polio sekeli. %51'den, %21'e düşürülen raporuma itiraz edebilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolun Bülent bey ama ben tek koltuk değneği ile gittim g' şıkkında yazan şartlar bana uyuyor henüz ortopedi doktoru yazmadı benim sağ bacak polio sekeli fakat sol dizimdende rahatsızım yürürken aniden boşalıyor ve düşüyorum onun için MR istedi ortopedi uzmanınada tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak yürüme cihazını kullanmak zorunda diye yazdırırsam %42 veya üzeri alabilirmiyim Ankara oranı düşürürmü şimdiden her olasılığa karşı önlemimi almak istiyorum adale testi ,eklem açıklığı testi ,emg bütün istedikleri ayrıntıları yaptırdım ortopediyede yazdırıp gönderelim bakalım inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yukarıdaki tabloda belirtilen ifadeler yer alırsa raporda, Ankara'dan da onaylanarak gelecektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar arkadaşlar sonunda ortopedi doktoruda raporu yazdı ayrıntıları şöyle:hasta sağbacakta uzun yürüme cihazıyla+tek bastonla mobilize bilateral üst extremite muayenesi doğal kas gücü 5/5 sağ kalça romtamağrısız sağ diz romağrılı fleksiyon-extansiyon0-120 derece sağ alt extremitekas gücü 2/5 düz bacak kaldırma yok ayak bileği plantar fleksisyonda sağ ayak dorsal yüzde hipoestezi+sağ alt exremitide sola göre5 cm kısa sağ uyluk çapı sola göre 7 cm kısa sağ kruris çapı sola göre 3cm kısa sol diz romtam+ağrılı+varus-valgus stres testi lachmanMR:mcl de grade 1 zedelenme diz çevresinde yaygın ödematöz yumuşak doku sinyal intensitesi,prepatellar bursit görünümü saptanmıştır. EMG:bu elektrofizyolojik bulgular spinal ganglionun proksimalinde sağda L3-S1 myotomlarında kronik parsiyel denervasyon polio sekeli. Ortopedi doktorunun yazmış olduğu tanı bu şekilde şimdi bu konuda görüşlerinizi bekliyorum Bülent bey sizin yorumlarınız benim için önemli nedersiniz bu şekilde Ankaradan onaylanırmı şimdiden teşekkürler.

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben tekerlekli sandalye ile gideceğim ama evin içinde volkırla ihtiyacımı karşılayarak kadar zıplayarak, sol bacağıma basmadan yürüyorum. kapıdan dışarı çıkarken sandalyeye bağlıyım. raporumu çok merak ediyorum?

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

sizin rapor garani içiniz rahat olsun..

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim akın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir sorun olmayacak diye düşünüyorum