Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basibos Avatarı

Son Giriş
    30.11-2010
    Saat
    21:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öğrenci iken rahatsızlanmam sonucu böbrek nakli oldum şu anda istanbuldayım ve aktif olarak çalışıyorum bugüne kadar herhangi bir maluliyet raporu alma çabasında bulunmadım ama hakkım olduğunuda biliyorum %40 ve üzeri bir oranımın olduğunu sanıyorum..
    şimdi merak ettiklerim;

-bu zamandan sonra herhangi bir girişimde bulunarak özrümü belirten bir rapor alabilirmiyim

-bu oran yüzde kaç olur?

-ve bana herhangi bir avantajı olurmu?(veergi indirimi,emeklilik süresi vs.)
    yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Nakil sonrası %40 rapor verlir.
    Defterdarlıktan sakatlık indirimi alma ve/veya erken emekli olma hakkına kavuşabilirsiniz bu oran sayesinde.

Üye
    Altug Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    03:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba .

Ben de Basibos adlı arkadaşımız gibi böbrek nakilliyim. 2007 yılında nakil oldum. şu ana kadar herhangi bir rapor çıkartmadım. Kimse beni uyarmadı ve benim de aklıma gelmedi.

* ben de engelli raporu alabilir miyim?
    * alabilirsem raporu nereden almam lazım? ilaçlarımı alabilmek için zaten her 2 senede 1 kez rapor çıkartıyorum. bu rapordan farklı bir rapor almam gerekli sanırım. Heyet raporu mu olmalı ?
    * raporu alırsam geçmiş dönemlerde ödediğim vergilerden iade alma hakkım doğar mı?

Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Artık nakil sonrası %70 oran veriliyor. Yeni sakatlık oranı cetveli'nde bu çok net.

Geçmişe dönük vergi indirimi alamazsınız. Ama emeklilik hakkından yararlanmak ve vergi indirim hakkı elde etmek mümkün. Bunun için defterdarlığa başvuru yapmanız yeterli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Altug Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    03:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkür ederim.

Rapor konusunda aklıma takılan birşey var. ilaçlarımı alabilmek için eczaneye sunduğum bir raporum var. 2 yıllık gecerli olan bir rapor. Bu rapor defterdarlık için yeterli değil mi ?

Yeterli değil ise , heyet raporunu almak için elimdeki rapor ile beraber heyete başvurmam yeterli olur mu ?

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2010 yılında 2 defa rapor aldım %40 verdiler şimdi % 70 olmuş diyorlar tekrar hastameye gidip rapor almalımıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yok Altuğ, o rapor ilaç için. Oysa senin sağlık kurulu raporu alman gerek. Bunun için yetkili hastaneler'den birine başvuru yapmalısın.

isott83, evet, sen de yetkili hastaneler'den birine başvuru yapmalısın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler oturanbilge adam

Yasaklı Üye
    heartless_ra Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    32

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende yenı nakıl oldum rapor alacagım bu raparlo omss ye gırebılırıyım gırersem hangı bolumunden gırerım unıversıte mezunuyum ıyı bı yere yerlesebılırmıyım.