Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sündüz Avatarı

Gerçek Adı
    südüz
    Son Giriş
    29.12-2011
    Saat
    13:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb

ben 27 yasında 4 aylık evli bir bayanım. ordudan eskişehire geldim daha önceden %70 özürlü aylıgım vardı annem bakım parası falan alabiliyordu. esimle kacarak evlendim ve raporumun aslını orduda bıraktıgım için burda fizik tedaviye gitmek için yeni rapor almam gerekti %92 rapor verdiler ama agar özürlü kısmında hayır yazıyor.
    cerebral plasy tesisi kondu
    bu raporda yanlıslıkmı var acaba itiraz mı etmem gerekiyor.

hastalıgımda bi gerileme oldugunu düsünmüyorum ben .

yardımcı olursanız cok sevinirim

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

%70 olan rapor %92 olmuş, yeni rapora göre hastalığınız ilerlemiş, gerilese %70 ten daha aşağıya düşerdi.

Üye
    sündüz Avatarı

Gerçek Adı
    südüz
    Son Giriş
    29.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlıslık olma imkanı varmı? tekerlekli sandalyeye bagamlı yardım mekanik destek veya yardımcı cihaz olmaksızın ayaga kalkamıyor kendine bakım aktivetelerinde zorlanıyor diyor ama

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Giderken tekerlekli sandalye kullansaydınız keşke! Bence il sağlık müdürlüğüne itiraz edin ve başka bir hastaneye sevk alın. Ve hastaneye giderken "sakat gibi" gidin...

Not: "Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %50 nin üzerinde olduğu tespit edilen özürlülerden; beslenme, giyinme, yıkanma ve tuvalet ihtiyacını giderme gibi öz bakım becerilerini yerine getirmede, kendi başına hareket etmede veya iletişim kurmada zorluk ya da yoksunluk yaşadığına ve bu becerileri başkalarının yardımı olmaksızın gerçekleştiremeyeceğine tıbbi olarak karar verilen kişiler" Ağır Özürlü sayılır.

Üye
    sündüz Avatarı

Gerçek Adı
    südüz
    Son Giriş
    29.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalye bagamlısı oldugum raporumda mevcut zaten dizlerim acılmıyor ve ayaklarım ice dönük sakat gibi davranmaya gerek yok malesef gözle görünür bir sakatım.ellerimden dolayıda kedi basıma tekerlekli sandalyeyi bile kendim kullanamıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kesinlikle yanlış değerlendirdiler bence. Ben olsam ya başka bir hastaneye gidip yeni bir rapor almaya çalışırdım, ya da il sağlık müdürlüğüne itiraz edip, başka bir hastaneye sevk alırdım..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    saliyha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    08.01-2012
    Saat
    21:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporu aldığınız sağlık kuruluyla tekrar görüşün.bu tür ibareleri eklemeyi unutabiliyolar