Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oldpoet Avatarı

Gerçek Adı
    onur
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım adına birkaç bilgi edinmek istiyorum.

Bundan 8 yıl önce arkadaşım lenfoblastik lösemi ALL (Kan kanseri ) hastalalığına yakalandı ve tedavi görmeye başladı. Diğer lösemi hastaları gibi ilik nakli gerekiyordu ve ilik için beklemeye başladı.Neyse ki ikiz kardeşi olması büyük bir şanstı ve kardeşinin iliğiyle allahım ona tekrar bir can bağışladı. O zamanalar yaşı küçük olduğu için ve gerek duymadıkları için özürlü raporu ile hiç ilgilenmemişler.

Şimdi üstünden 8 yıl geçmesine rağmen hastaneye başvursa özürlü raporu alabilr mi. Sonuçta nakil oldu nakil olan hastaların rapor alabildiğini duymuştum.

Beni bu konuda yadınlatabilirseniz, çok memnun olurum.Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

-----------------------------------------------------------------------------
    Bu arada bende 1 senedir kronik böbrek yetmezliği nedeni ile dializle (haftada 3 gün 4er saat) hayatımı devam ettiriyordum. detaylı bir araştırmadan sonra 1 yıllık gecikmenin sonunda.Annem canlı donör olarak bana böbreğini vermek istedi ve doktorların incelemeleri sonucu herhangi bir sakınca olmadığı görünce böbrek transplantasyonu gerçekleştirildi.Şimdi tam 3 ay oldu nakil olalı annemde bende çok iyiyiz.Allah yardımcımız oldu.Şükürler olsun. doktorlarada minnettarı. 1TL bile masraf talep edilmedi.Rabbim devletimize Milletime zeval vermesin. Organ nakli için sırada bekleyen bütün arkadaşlarım dualarım sizlerle.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

ALL için ilik nakli, eğer tedavisi bittiyse %10, bitmediyse %30 özür oranı alabilir.

Böbrek naklinde %40 ve üstüdür.. Üstündeki kısım böbrek fonksiyonları ve tedaviyle belirlenir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Vurgu olması açısından: ALL için yeterli rapor verilmez. Ama siz böbrek naklinden dolayı %40 rapor alırsınız ve bununla sakat statüsüne dahil olur, emeklilik vb. haklardan yararlanabilirsiniz.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ali-tezel.html

Üye
    kobeosman Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    10:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülent bey bende kan kanseri rahatsızıydım aml 5 sene oldu olalı hasta olaalı ban nakil faln yapılmadı sadece her ay kan tahlilleri yaptırıyorum bende yüzde 65 rapor vrdiler
    sizce hastaneye gitsem raporu düşürüüler mi

bilgi sevirseniz sevinirrim teşşekkürler sayglar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilemiyorum inanın. Bence sürekli kontrolünüzü yapan doktorunuza danışın bunu.