Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açıklama – Beyinden ve omurilikten kaslara sinyal gönderen, ağrı ve temas gibi hisleri taşıyan, vücudun kalanından da beyne ve omuriliğe taşıma yapan çevresel sinirlere (Periferik sinirlere) zarar veren bir nörolojik hastalıktır. CMT’nin birkaç çeşidi vardır.
    Sebep –Aksonlarda bulunan protein genlerindeki, beyin, omurilik ve vücudun geri kalanıyla arasındaki elektrik sinyallerini taşıyan lifler, veya miyelin içerisinde bulunan proteinlerin genleri, aksonlar üzerindeki izole eden ve besleyen bir tabakanın eksiklikleridir.
    Başlangıç – Şekline göre, doğumdan yetişkinliğe kadar.
    Semptomlar (Belirtiler) – Kas zayıflığı ve güçten düşmesi, ayaktaki, bacak altlarındaki, ellerde ve kolların önündeki, sıklıkla eklem yerlerindeki (bağlantı noktaları) bazen de, belkemiği eğriliğindeki skolyoz his kaybı.
    İlerleme – Genellikle yavaş ilerler.
    Kalıtım – Otozomal baskın (dominant) -ebeveynin her birinden gelen hatalı bir gen- otozomal çekinik – ebeveynin her ikisinden gelen hatalı bir gen; ve X bağlantılı (cinsiyet kromozomu)– ebeveynin her ikisinden gelen X kromozomu (cinsiyet) geni vasıtasıyla.

kendi kanaatime göre bende cmt nin x down var.. yani tasıyıcıyım acaba oğlumda olma ihtimali nedir ?
    kan örnekleri sadece boğaziçinde mi yapılıo? başka kimler var cmt hastalığı olan... halen bir tedavisi yok mu oğlum 3 yasında bende 6 yasından sonra belirtiler baslamıştı... erken teşhis bir tedavi süreci olmaz mı ? cmt olanların rapor oranını merak ediyorum...

Üye
    Özlem1976 Avatarı

Son Giriş
    16.04-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben Özlem. 35 yaşındayım Cmt hastasıyım, Bu hastalık nedeniyle emekli olan var mı acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hareket kısıtlıgına göre değişiyor ben 60 aldım

Üye
    Özlem1976 Avatarı

Son Giriş
    16.04-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba

cmt hastası olduğumu hastane raporlarıyla öğrendim.bende şahsi başvuruda bulunarak hastaneden yüzde kırk rapor aldım. vergi indiriminden faydalanmak için bir işyerine başladım evraklarım ankaraya gitti geldi ve tekrar dört bölü bir A maddesine göre kurula girmemi istediler ve sonuç yüzde yirmi sekiz

hem moralim bozuldu (rahatsızlığımdan dolayı)hem işten çıkartıldım.aradan geçen beş ay sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle il sağlık müdürlüne itiraz ettim ildeki hastaneden tekrar yüzde kırkaltı rapor aldım.oranlar farklı diye hakem hastaneye sevk ettiler oradan da yüzde elli rapor aldım.