Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 2007 agustosta yuzde 28 özurlu raporu aldim. sımdı baska sekılde basvurum olur mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tabii, dilediğiniz zaman hastaneye yeni bir rapor için başvurabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

ama sen rapor daha once almıssın artık alamazsın dediler daha once aldıgım ıcın ısleme koymadilar

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

iyı gunler 1 kere rapor alan %40 ın altında olan sonra rapora nasıl muracat eder 1 kere alan bırdaha alamaz diye bır sey varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kim demiş bir daha alamazsın diye!? Eğer sağlık koşulların değişmiş, varolan koşullarda %40'ın üzerinde rapor alacağını düşünüyorsan, istediğin devlet hastanesine müracaat edebilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

ben 2008 agustosta %28 rapor kısısel durum bıldırım ıcın sonra2022 sayılı yasaya basvurdum %38 aldım 2 ay oldu sımdı doktor 40 alabılın dıyor tekrar basvursam hastane kabul eder mı daha once 2 kere aldım yanı hastane once tc den sorgulama yapıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Eğer sağlık durumunuzda kötü yönde bir ilerleme olduysa tabii ki başvurabilirsiniz. "İlerleme var" gerekçesiiyle başvurun, reddetme hakları olamaz.

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

her iki gozum 0.1 e 0.1 yuksek bılateral mixt astıgmat ve bilateral amplayopi var ne kadar alırım oran olarak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İnan bilmiyorum. Konuyla ilgili cetvele bakabilirsin: http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...060716-3-1.doc
    Daha sonra iki göz için toplam işgücü kaybını da Balthazard Formülü ile hesaplayacaksın (bkz: madde 11)

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

orayı fazla anlamadım ya size zahmet bi baksanızda yazsanız ne olur

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

8 ay once hanı demiştım %28 rapor aldım dıye tekrar basvuru yaptım %75 verdiler ben cok buldum yanı bır sorun olur mu iş basvurusu memurluk sınavına basvursam kazansam %75 e cok derler mi bana yardımcı olun ne yapayım ıptal mı ettırıyım yksa terrar basvurup oranı dusursunler mi yada dursun hıc bır sorun olmaz mı tesekkur yanlız goz den aldım raporu

bununla memurluk sınavına basvursam atanabılırmıyım yanı ben cok buldum korktum bırsey olur mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

%75 toplam işgücü kaybı değildir. O, görme konusundaki kayıptır. Yani iki gözü de kör olan birinin organ/uzuv kaybı oranı %100'dür, ama bunun toplam işgücü kaybı oranı -tamamen afaki söylüyorum- %50'dir.
    Size verilen raporda toplam işgücü kaybı oranı yazmıyorsa, o rapor bir işe yaramaz.
    Bu haliyle memurluk sınavlarına girebilirsiniz. Çünkü bu detay bürokratların gözünden kaçar bir süre. Sonra fark edilir, o zaman ne olur, onu bilemiyorum.

Ama mesela bu raporla vergi indirimi için başvursanız, mutlaka reddedilirsiniz. Oradaki bürokratlar bu konularda ketumluk derecesinde dikkatlidir.

Üye
    ilk bahar Avatarı

Son Giriş
    12.11-2009
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,yeni rapor için bir yılın dolması gerekiyormuş.ama aslı gibidir yapıp vermek zorundalar

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

hayır sadece gozden tum vucut fonksıyon kaybı %75 diyor agır ozurlu yazıyo mıllı egıtımın ozurlu muracatına basvuracaktım olmaz dediler sebebi ise calısamayacagı iş alanında bır sey yazmıyormus muracatımı almadılar ne yapayım

kaplanyunus
    Misafir Üye
    kaplanyunus Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır toplam ıs gucu kaybı yazıyor %75 diyor agır ozurlu yazmıslar meb memur muracatına basvurdum olmaz dedıler sebebı ıse calıstırılamayacagı ıs alanına bır sey yaz mıyormus orda calısacagı ış alanlarının yazması gerekıyormus

Sayfa 1 / 2 12 SonSon