Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gny134 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2010
    Saat
    10:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Ben yaklaşık 10 yıldan buyana cerrahpaşa dan bir doktorda kronik böbrek yetmezliği tedavisi görmekteyim. (Diyaliz ve türevlerine girmiyorum) Şuan elimde askeri hastaneden alınmış askerliğe elverişli değildir sağlık raporundan başka rapor yoktur. hafta başında doktorum ile cerrahpaşadan çıkarmak üzere rapor müracaatında bulunduk. doktorumun söylediğine göre ort. % 70 gibi bir rapor çıkacak değerlerine göre diyor. raporun böyle çıkması durumunda;

Ben emekli olmak ve emekli oluncada çalışmak istiyorum. emekli çalışan olunca emekli maaşımında kesilmesini istemiyorum. bu durum için bildiğim kadarıyla Özürlü emekli olmam gerekiyor sanırım.

benin 01/10/1996 sigorta başlangıcım ve 4110 günüm var şuanda. bu donelere göre ben Malulenmi yoksa özürlü emekli mi olurum. Emekli olabilmem için negibi bir yol izlemem gerekiyor.

İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

sakatlık oranı cetveli der ki:
    Diyaliz tedavisi gerektirmeyen Kronik Böbrek Yetmezliği
    a) Kreatinin Klerensi 50-65 ml/dakika: %20
    b) Kreatinin Klerensi 40-49 ml/dakika: [OB Not: Cetvelde burası boş bırakılmış, ama heralde bu bir hatadır ve heralde oran %40'dır]
    c) Kreatinin Klerensi 25-39 ml/dakika: %60
    Diyaliz tedavisi gerektiren Kronik Böbrek Yetmezliği: %90
    Defterdarlıktan sakatlık indirimi alıp erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız. Emekli olduktan sonra emekli maaşınızı alırken çalışmak isterseniz, tek yapmanız gereken, çalışırken sosyal güvenlik destek primi ödemektir; daha doğrusu işverenin bu şekilde muhasebe işlemi yapmasını sağlamaktır.

Ne zaman emekli olabileceğiniz alacağınız rapor oranına bağlı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ali-tezel.html

Erken Yaşlılık emekliliğinden değil de malulen emeklilikten yararlanırsanız, bu durumda hem emekli maaşını almak hem de aynı anda çalışmak mümkün OLAMAZ.

Üye
    barborosa84 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2010
    Saat
    20:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merabalar

Benimde bir sorum olacaktı ben 1950 dogumluyum vede 2010 yılından beri kronik böbrek rahatsızlığım var ve diyalize giriyorum artık sürekli girecekmişim.
    bende özür oranımı merak ediyorum % 90 ın üzerinde rapor alabileceğim konusunda bilgi verdiler acaba ne kadar doğru ozaman bazı haklarım oluyormuş tam olarak bilmiyorum cevaplamanızı rica ederim teşekkürler.

Üye
    xxxendleshxxx Avatarı

Son Giriş
    13.06-2012
    Saat
    21:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diyaliz tedavisi gerektiren Kronik Böbrek Yetmezliği: %90 . hastaneye sağlık raporu almaya gittiğinde %90 engelli raporu alacağın kesin . bu raporun sana getireceği avantajlarıda sitede yazıyor maaş falan alıyorsun devletten

Üye
    umu_0909 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit gümüş
    Son Giriş
    22.11-2013
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende böbrek hastsıyım tek bobreyım var ve dıyer bobreyımde arzalı ondanda tedavı goruyorum boberyımde ayrıyeten tas var dıyalıze gırmyorum sızce yüzde kac rapor alırım