Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    derdimi nasıl anlatacağımı bilmiyorum. 1967 doğumluyum. işe ilk giriş tarihim 1988. ssk da 6700 yevmiyem var.
    sorunum, vergi indiriminden yararlanmak icin maliyeye işveren aracılığıyla başvurdum maliye kars devlet hastanesine sevk etti. 10.10.2007 tarihinde heyete girdim. musküler distrofi kas hastası tanısıyla yüzde 74 rapor verdi.
    ankara sağlık kuruluna giren rapor labaratuar bulgularıyla cetvele göre düzenleyerek gönderin diye maliyeye yazı göndermiş. maliye beni aradı kars devlet hastanesi'ne tekrar sevk etti. bir ay kadar bekledim haber verilmesi için. maliyeden haber geldiğinde şok oldum. aynı hastane bu sefer bana yüzde 34 vermişti. kağıt ankaraya gitmeden bitmişti.

musküler distrofi kas hastasıyım, zorlukla da olsa yürüyebiliyorum. kollarımda aşırı kuvvetsizlik var, iş göremiyorum, oturup kalkamıyorum, yere düştüğümde iki kişi zor kaldırıyor. merdiven cıkamıyorum, araclara binip inemiyorum, yürüyen iskelet gibi geziyorum, ama ben yüzde 40 özürlü sayılamıyorum.
    lütfen yardımcı olun ne yapmam gerek?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğüne başvurun.. İl sağlık müdürlüğü sizi
    en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

İl sağlık müdürlüğü'ne müracaat edip, rapora itiraz edebilir ve yeniden değerlendirme talep edeblirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa cevap yazdığınız için teşekkür ederim.durumumu az cok anlattım.1. verilen orana itiraz etsem aynı hastaneyemi sevk ederler 2.benim gibi musküler distrofi kas hastalarının özürlülük oranı ne kadar olur sorumun nedeni hem maddi acıdan hemde gidip gelmek çok zor oluyor benim için. yardım ederseniz cok memnun olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastahane ve Malye şu cetvele bakarak oranı belirliyor: http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...060716-3-1.doc
    Durumun bbu cetvele bakarak daha ağırsa, daha yüksek oranda rapor alman gerektiğini düşünüyorsan, itiraz edebilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa cetveli inceledim ama pek birşeyanlıyamadım.hastanedede nörolog ikinciseferki raporda yani yüzde34 ü verende hic muayene bile etmediyüzde 34 özürlüdür demişmaliyeye göndermiş önce 74 sonra 34verdiler bu cetvel ilk gittiğimdede vardı ikinciraporu beni muayene etmeden neye göre verirdi.ilk gittiğimde otur dedi oturdum kalk dedi dedim hocam kalkmam mümkün değil iki kişi kollarımdan yukarı kaldıracakki kalkayım dedim .ama ikincisinde heyete bile almadılar.tekrar gideyimmi.hocam gitmek bir yana gitsem ihtiyaclarımı giderecek bir yer bulamıyorum çünki oturup kalkamıyorum.bana cok cabuk pes ettirdiler.saygılarımla.

Üye
    dursun60 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun COŞKUN
    Son Giriş
    17.05-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende muskuler distofi hastasıyın senin durumundaki gibiyken gittigimde(yürüye bilir durumda oldugum zaman) zaman banada %45 oranında rapor verdiler

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa aynı hastaneden sakatlık tespiti için aldığım raporda yüzde 40 sakattır yazıyor raporu 08 02 2004 te aldım bu rapor işime yararmı.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu almak için sizi hangi kurum gönderdi?

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herangi bir kurul göndermedi kendim kars devlethastanesinden sakatlıkoranımı belirlemek için almıştım.

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herhangi bir kurum gündermedi aslında raporu vergi indirimi için almaya gittim kars devlet hastanesine ama yanlış yol izledim sonuçta sağlık kurulu rapora sakatlık tespiti için yazmış yüzde 40 sakattır diye

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

UYARI:cevaplarını tek bir konu altında yazarsan hem yer kaplamaz hemde daha hızlı cevap alırsınız.Konuyu yazarken cevap yaz butonunu tıklayacaksın.
    Aldığın rapor senin işini görmez.Ben ve OturanBoğa neler yapman gerektiğini yazdık.Kendine güveniyorsan sağlık kurulu raporuna itiraz et ve yeniden heyete gir.

Üye
    gunesstar58 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede arkadaş tekrar itiraz dilekçesi yaz tekrar kurula gir. Çünkü başka yolu yok bizleri zorlamadan iş yapmıyor bu insanlar özellikle maliyenin doktorları hastaları görmeden o raporu neye istinaden düşürüyorlar ben bir anlam veremiyorum aynı olay benimde başıma geldi itiraz ettim 8 ay uğraştım sonuçta aldım inşallah sende başarırırsın arkadaşım

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa bilgisayar kullanmayı bilmediğim için çevap yaz yerini yeni gördüm zamanınızı alıyorsam kusura bakmayın.zor durumda olmasam rahatsız etmezdim.hem yoksul olmak hem özürlü olmak ve özürünü kabul ettirememek çok ağır geldi bana.affınıza sığınarak bir soru daha soracağım.bacaklarımda varis var tekrar rapora gitsem rapor oranıma eklerlermi yani yüzde 34 yükselirmi.

Üye
    tanersimsek Avatarı

Son Giriş
    23.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ARDAHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın oturanboğa açil yardımınıza ihtiyacım var.daha önceki bilgileriniz için teşekkür ederim.sözünüzü tuttum kas hastası olduğumu söylemiştim sizde kendinize güveniyorsanız tekrar heyete girersiniz demiştiniz. bende erzurumda iki tane nörolog profösöre göründüm.onlar baltazard cetveline göre en za yüzde65 özürlü olduğumu aksini idda ederlerse mahkemeye başvur dediler.henüz maliyeye hastanenin ikincisefer düşürerek gönderdiği rapora itiraz etmedim senden ricam 10.10.2007 de defterdarlık beni kars devlet hastanesine sevk etti bana yüzde 74 işgöremezlik raporu verdiler rapor ankaraya gitti geri maliyeye labaratuar gulgularıyla yazın diye geldimaliye beni tekrar karsa gönderdi hastanede aynı doktorlar hic muayene etmeden bana bu sefer yüzde 34 verip deftardarlığa gönderdiler.şimdi ben itiraz ettiğimde hakem hastaneyemi gönderecekler yoksa ücüncü defa rapor almam icin başka hastaneye sevk edecekler.yardımcı olurmusunuz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon