Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ÖNDİŞ Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    14:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eşim geçirdiği trafik kazası sonucu 3 yıl önce of oldu.iki bacağında uzun yürüme cihazı ve wolkırla yürüyebiliyor.
    sakatlık oranını belirten raporda doktorlar oranı %40 olarak belirlemiş

sizce bu çok düşük bir oran değilmi.büyük ve küçük tuvalet kontrolü olduğu için bu oranı verdiklerini söylemişler.

Üye
    ÖNDİŞ Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    14:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçirmiş olduğum trafik kazasından kaynaklı t-11/t-12 fraksiyon kırığı dolayısıyla engelli durumundayım. Verdiğiniz bilgiler ışığında kaza geçirmiş olduğum aracın trafik sigortasını yapan firmaya ulaştım kazada yolcu durumunda olduğum için haklarımın olduğunu söylediler
    bu hakları alabilmem için gerekli evrak ları beyan ettiler bunun neticesinde devlet hastanesinden sakatlık oarının gösteren rapor aldım bu raporda ''t11/t12 vertebra kompresyon fraktürü papaparazik bileteral uzun yürüme cihazı ile mobilize idrar -gaita inkontinansı yok ibaresi ile birlikte % 40 oran belirtilmişti.

Ilgili kurulda bir doktorla görüştüğümde idrar gaita kontrolünün olması ve uzun yol yürüme cihazı ile mobilize olmamdan kaynaklı kanun kitabında bu oranın verildiğini söyledi.

2007 yılında kaza geçirdiğim araçta trafik sigorta bedeli ölüm ve sakatlık durumunda kişi başı 60000 tl, kaza başı 300000 tl ve tedavi giderleri için ise kişi başı 60000 tl gözüküyor .

Ilgili sigortadan bu sakatlık oranı (%40) gelir beyanı resmi olarak 1050 (maaş yazısı 2800 tl )
    yukarıdaki bilgiler dikkate alınarak yaklaşık ne kadar tazminat alabilirim.

şimdiden yardımınız için teşekkür ederim,iyi günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tazminatı bilemiyorum, ama rapor cetvele göre doğru gibi geldi bana. Tuvalet kontrolü ve cihazla mobilize olmak oranı düşürür...

Şuradaki bilgilerden yararlanarak tazminata dair bilgi edinmeyi deneyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/traf...-bilgiler.html