Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
Toplam 67 mesajın 61-67 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tiesto Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    09:20
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rapor oranlarındaki değişiklilkler nedeniye bimere başvuru yaptım ve bugun beni engelli ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğünden bilgilendirme için aradılar . 1987 yılında geçirdiğim kaza sonucu sağ gözümün görme duyusunu tamamen kaybetmiştim. 2002 yılında aldıgım sağlık % 40 lık sürekli yazan raporumla bugune kadar tüm haklardan faydalanıyrdum lakin son düzenlemeyle rapor ölçütlerindeki değişiklikler nedeniyle aynı oranda rapor verilemeyeceğini resmi kurumlardan okuyor ve görüyorduk.vergi indirimi için ilgili kurum maliye ye vergi indirimi ve emekliik için başvuru yaptıgımda yeni rapor istmişleridi yeni rapo talebinde bulunulmustu yeni raporda da bu oranı vermeyecekleri için kazanılmış hakkımızın elimizden alındııgnı düşünerek şikayet başvurusu yaptım . değerledime sonucunda belgilendirme yaptılar.buna göre ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603 eğer raporunuzda sürekli ibaresi varsa yeni rapor talep etmeleri yayınlanan yönetmelikle kazanılan hakların korunmasıyla ilgili 17. ve 18. md açıklık getirilmiştir.
    bilgilerinize

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek göz için % 32 veriyorlar diye biliyorum.

Üye
    tiesto Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    09:20
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet haklsısınız şimdi gitsen % 32 veriyorlar lakin ben 2002 yılında aldıgım rapor %40 oranında süreklidir diye ibare mevcuttur. sağlık kurumlarına şimdi müracatta bulunmaya kalksam daha önce almış oldugum oranın altında bir rapor düzenliyorlar. bunun için ilgili yönetmelik kazanılan hakların korunmasıyla ilgili yönetmelik yayınlamış bi çogumuz bundan habersizi. ve bi çok kurumunda ( defterdarlıklarında ) da sözkonusu yönetmelikle bilgisi yok... ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603 ..eger daha önce % 40 lık ve süreklidir ibaresi yazan raporunuz varsa bunu hiç bir kurum bu raporunuzu düşüremez..

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde eskiye ait % 40 raporum vardı ama hiçbiryerde kabul görmedim..sonra kaç kere kurula girdim % 36 aldım,% 20 aldım derken en sonunda % 40 aldım ve şuan emekliyim.darısı bekleyenlerin başına..

Üye
    gelerek Avatarı

Son Giriş
    25.10-2015
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm,benim sol gözümde tembellik var doğuştan derecesi 22 (hiç görmüyor desem yeridir ),sağ gözümde ise 2.00 şükür sağ gözüm goryor gözlük takiyom,rapor almak için bu hafta hastaneye baş vuracam şimdiye kadar idare ettim ama daha gitmiyor özellikle ders çalışırken gitmiyor acaba hastane yüzde kaç rapor verir bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Üye
    byceast Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

cümletten hayırlı günler benim sıkıntım şu şekilde sol gözüm tamamen hiç görmüyor sag gözde de bulanıklık var ve 32 verdi heyet dün girdim heyete sol kulagımda yüksek sesleri duyuyor ordan da yüzde 6 aldım şimdi benim raporumun sonucu ıcın 24 nune kadar bekleyın dedi sizce engelli olur muyum bu oranlarla bana bilgi verirseniz cok sevinirim iyi günler

Üye
    Akturk61 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar sol gözümde göz tembelliği var hiç görmüyor sol ayak bileğimdede üç tane platin var nereye iş başvurusu yapsam sağlık raporu alamazsın o yüzden işe alamayız diyorlar piskolojim iyice bozuldu artık engelli raporuna başvursam % kaç rapor alırım ?

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345