Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MCAN_17 Avatarı

Gerçek Adı
    Mamoste
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    23:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba değerli arkadaşlar. siz degerli üyelere bir sorum olacak.

ben askere gittim 22 gün askerlik yaptıktan sonra ankara etimesgut askeri hastahanesince bana "sol göz (3,00) görmüyor barişta askerliğe elverişli deildir, savaşta askerlik yapar." gibi bir belge verdiler ve askerlik maceram sona erdi.

şu an türkiye elektrik iletim a.ş(teiaş) ta taşeron firma aracılıgı ile işletme teknisyenligi yapmaktayım.
    işçi olarak bizlerden çok vergiler kesiliyor!

sorum şu: vergi indirimi için özürlü raporu alır isem, % kaç gibi bir oran verirler acaba sol gözüm görmedigi için?

ve benim bulundugum konum itibari ile özürlülük raporunun bana sağlayacağı imkanları bilen varsa yardımcı olup yazar ise kendisine şükran, sevgi ve saygılarımı iletirim.

teşekürler.

forumunuza yeni rastladım çok güzel hazırlanmiş emegi geçen ve yardimlarini eksik etmeyen herkese ve ayrıca oturan boğaya da teşekürlerimi iletirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir gözün görmüyor olması halinde verilen oran %25-30 arasındadır ve maalesef bu oran sakat statüsünde değerlendirilmek için yeterli sayılmıyor.

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK buradaki cetvele göre diğer göz normal ise %10 ila %29 arası bir rapor alırsın diğer gözünde de kusur varsa bu oranlar değişir..

Üye
    MCAN_17 Avatarı

Gerçek Adı
    Mamoste
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    23:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli arkadaşlar:
    Yukarda yazilanlari okuduysanız sadece sol gözümgörmüyor. özel doktor gözlük yazmişti!
    Gözlükte sol göz: 3.o sağ göz 0,25 yazılmıştı ve ben o gözlügü küçükken ilk okul sıralarında kullanmadıgımdan gözümün temel sorunu olan "tembellik" kalıcı bir hal aldı ve onarılması adına tıbben bir formulü yok ne yazııkkı!
    Ve askerlikte yapamadım bu nedenle!
    Ve sağ gözümde hiç bir sorun yoktur!!!

ve askeriyenin askerlik yapamaz raporunda sol gözüm için şu ibare yer alıyor!
    "ANİZOMETROPİK AMBLİYOPİ"
    TEŞEKÜR EDERİM ARKADAŞLAR SAYGILAR.
    BÜLENT HOCA, SİZE ŞUNUDA SORMUŞTUM AMA CVP ALAMADIM!
    şu an türkiye elektrik iletim a.ş(teiaş) ta taşeron firma aracılıgı ile işletme teknisyenligi yapmaktayım.
    işçi olarak bizlerden çok vergiler kesiliyor!
    ve benim bulundugum konum itibari ile özürlülük raporunun bana sağlayacağı imkanları bilen varsa yardımcı olup yazar ise kendisine şükran, sevgi ve saygılarımı iletirim.

ambliyopi