Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaşar18 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    inşallah allahda sana verir astım hergün fıs fısla yaşarsın

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

yaşar18;

beddua etmenize gerek yok biz sahte rapordan bahsediyoruz ,saglam görünüp şekeri olan yada sizin gibi asdımı olana zaten toktorlar gereki teşhisi koyup rapor veriyor ona bi itirazımız yok,bizim anlatmaya çalıştıgımız hiç bi derdi olmadan rüşvetle yada ne bileyim dt tanıdıgı olup haksız rapor alanlar...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: capsi Mesajı Gör
    dıştan agaç sağlam görülebilir ama içi çürümüş olabilir...kimsenin durumunu tam bilemeyiz..
    anlatılmak isteneni tam anlamamışsın
    bahsi geçen durum iç rahatsızlıkların engel teşkil edip etmediği değil ; ufak çaplı rahatsızlıkları olup bu durumu kendi çıkarına kullanıp engelli haklarından yararlanmaya çalışan kişilerdir mevzu.Şu an pek çok ortayaş ve üzeri insanın düşük veya orta derecede rahatsızlıkları zaten var.Sapasağlamım diyen bir insanın dahi belki farkında değildir ama az da olsa rahatsız olduğu vücut aksaklığı vardır.İnsanoğlu hiçbir zaman mükemmel olamaz bu bir gerçektir.
    Anlatılmak istenen ve pek çok engellinin haklarının çiğnenmesine sebep olan nokta; kalıtsal veya geçici rahatsızlığı olup rahatsızlığının kendisine ağır veya aşırı zorluklar çıkartmamasına kişinin günlük yaşamını zorlaştırmamasına rağmen kendisini engelli birey gibi gören inanan bunuda doktorlara inandırtmaya çalışan şahısların da rapor olayına girmesidir.10 yıl öncesinde bu kadar çok rapor çıkaran yok iken günümüzde bel ağrısından şikayeti olanından tutta 80 küsür yaşına gelmiş annesine rapor çıkarttırıp üzerinden araba almak isteyenlerine kadar çabalayan insanlarla dolup taşıyor hastane heyetleri..Neden çünkü şu anda toplumumuzun bir kısmı aşırı çıkarcı,onursuz,pişkin,acımasız ve kısa yoldan ne koparırsam kardır mantığına sahipler maalesef..Durum böyle olunca şu an gerçekten zorluk çeken hayata zar zor tutunmaya çalışan ağır ve orta dereceli engelli bireylerinde hakları ellerinden alınıyor,zamanında raporunu çıkartmış engelli olduğu anlaşılan şahıslardan dahi tekrar rapor çıkartmaları isteniyor yeni raporla yeni oran tabloları bilmeceleriyle bir anda sapasağlam oluveriyorlar.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ya sen emekliliği mezarda yaparsan halkta kolayına kaçar benim sahte raporlardan hiçmi hiç şikayetim yok.... kızan kızsın...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erdalakbay;

konuyu saptırma.. Mezarda emekliliğin bu konuyla hatta bu sitede yer alan hiç bir konu ile alakası yok.söylemiş olduğun laf değil... hakk çiğneyerek hak kazanılmaz.Bahsettiğin konu apayrı bir açılıma ve üzerinde tartışılıp konuşulabilecek farklı boyutlara sahip bir durum..

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

size göre konu başka boyut görünebilir ama özü budur özürlü olmayan biri özürlü raporu almak için neden para verir... duvara asıp seyretmek için mi...

Ayrıca engellilere tanınan dğer ayrıcalıklarda cabası hiç işe gitmemiş ama işe giden adamdan daha eksiksiz sigortası yatan engelli var ben faydalanmasınmı diyroum hayır gayet memnunum engelli kareşimiz için en azından gelecek teminatı emekli olsun.. ben karşı değilim örneklerle boğmuşsun sayfayı bi örnekte benden olsun ömss ye kaç kişi giriyor kaç kişi alındı bi orantıla ve kpss ye kaç kişi giriyor kaç kişi alınıyor bunuda orantıla pozitif ayrımcılık denen o şey bize uğradı hizmetli kadrosuna atandım lise mezunuyum ama diğer taraftan bilmem ne öğretmeni açıkta şu durumda insanların çıkar yol araması gayet doğal ha keza neresinden tutsanız elinizde kalan bi sistem var bununda farkındayım gayet net ama düzeltmeye burdan başlamak yalnış.. ben bi engelsiz engelliyim gece körlüğü mevcut bende lakin eğer sahte raporu alıp erken emekli olan veya memur olan varsa şahsım adına hakkım helal olsun... ayıbı yok bence bu duruma düşürenler utanacak önceki sonra sahte raporu alan utanacak.... engelliye benzin ucuz verilsin diyen adam gördük ve bunun gibi bi çok şeyi artık bu raporu kendine siper eden bi çok insan gördük ben bi engelliyim ve çok çektim çekeninde ucundan sahtekarlık yapıp ekmeğinin peşinden gitmesine göz yumuyorum kızan kızmaya devam edebilir...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keşke sapasağlam bir insan olsam çalışırdım bir ömür boyu. Son nefese kadar da çalışırdım orası ayrı....Türkiye şu an dünya standartlarına geçmeye hazırlanıyor ve tüm dünyada ortalama emeklilk yaşı 65 tir.. Madem ki hoşnut değilsin Git o zaman insan hakları mahkemesine şikayet et.topla 1000 kişiyi yürüyüş yap..eli kolu tutup isteğiyle 75 ine kadar zevkle çalışan insanları dahi gördüm..

erdalakbay;

Engelli olupta hakkını alamayıp cambazlıklar yapana benimde hiç bir sözüm olamaz bu duruma düşürenler utansın.Hakkıdır Helal olsun.....Fakat Sapasağlam olupta Rapor çıkartan ve engelli haklarından yararlananlar veya yararlanmaya çalışanlar sahtekardır hakkımıda helal etmem..Ayrıca engellilere tanınan ayrıcalıklardan bahsetmişsin sana tek bir şey söyleyeceğim Davulun sesi uzaktan güzel gelir ama çalabilmek zanaat ister...

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

2006 yılında bir günde değiştirilen özürlü ölçütüyle 3 milyon kişiyi özürsüz konumuna sokan hükümetin, bu yaşananlarda büyük sorumluluğu var.Vatandaş bari gizli yapıyor bu işi,hükümetse açıktan yapıyor.

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşar18;

KOAH ve Parkinson Hastasıyım Allah her hangi bir Hastalığı düşmanıma dahi vermesin.

Sahte Rapor olayına gelince : Güzel ülkemizin bazı bölgelerinde sanırım bu arkadaşların işi daha kolaydır.

Ancak Bazı hastalıklardan bol keseden oran verilerek Hayatlarını tek başına idame ettirmekte zorlanan gerçek Engellilerin Hakları yenmektedir. Askerlikten Yırtmak isteyenlerin sudan sebepler ile alabildiği bu raporların Engelli olarak da kullanıldığını hatırlatırım.. sayılarını tahmin bile edemiyorum

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

yaw neyi tartışıyorsunuz. sahte rapor alan bizlerden daha sakattır, en azından bizlerin vijdanı sağlam

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    10:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel bi konu açılmış arkadaşlar...

Adamın hiç bişeyi yok gitmiş rapor almış.

Nerden biliyosun bişeyi olmadığını diyeceksiniz.Biliyorum sebebide şu şahıs kendi ağzıyla söyledi.

Bu gibi olaylar Türkiye'de fazlalaştı çok çirkin bi olay bu,,engelli değilsin ama engellilerin yararlandığı haklardan yararlanmak için rapor alıyosun,benle beraber engelli memur sınavına giriyosun hakkımı yiyosun herkesi kandırdığını sanıyosun ama ^^ yukarda allah var,,benden yana hakkım haram olsun haksız yere alınan raporla işe yerleşenler açık açık beddua ediyorum inşallah yerinizden olursunuz yada sahte raporunuzdaki TANI (TEŞHİS) ne ise gerçek olsun hak etmiş olursunuz...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

en güzel yorum yelpazeden gelmıs bravo.

Üye
    microamdx Avatarı

Gerçek Adı
    KSK
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ah ah, şu anlatılanları gördükçe hayatımdan soğuyorum inanın..
    4 aydır hastanelerde mekik dokuyorum ordan oraya ordan oraya, ulan bi raporu değiştiremedik.. millet bassın parayı %100 özürlü göstersin maaş bağlatsın, tüm sosyal haklardan yararlansın vergi indirimi alsın..
    biz böyle doktorlara artık nasıl kendimizi anlatacağımızı şaşalım..

sol kulağım geçirdiğim trafik kazasından sonra duymuyor, ( posttravmatik denilmişti raporda ) odyolog, HAYIR SEN YALAN SÖYLÜYORSUN DİYOR.
    bu ortamda ahlak dışı yazı yazmak istemiyorum ama.. rabbim topunun belasını versin.

bi dur desinler, adam gibi ilgilensinler şu milletle. illa meydanlara çıkıp duygu sömürüsü, acıtasyon mu yapalım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sahte rapor alamaz kimse! Olan şey, doktor-memur vs.'den oluşan şebekelerin parayla sahte rapor dağıtmasıdır. Bunun sakatlarla ya da sakatlara çektirilen rapor çilesiyle hiç bir alakası yoktur. Daha doğrusu, hastane cihaz alımında sahtecilik yapılması ne kadar sakatlarla ilgiliyse, parayla rapor dağıtılması da o kadar ilgilidir. Sakatlara rapor çilesi çektirenlerin anlamsız bahanelerinden biri bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaw ben gece körüyüm gündüz tek nokta pürüz yok görme alanında daralma diyor ama ben hiç bi sıkıntısını yaşamıyorum % 76 orana kadar rapor aldım 72 de var en son 56 olarak vergi indirimim onaylandı yaw adamın tek gözü hiç görmüyor % 32 alabiliyor bu koskoca bi saçmalık.... ayrıca büyük başlar neleri götürüyor küçük halk yalnıştır doğrudur herkes yoluna bişeyler çekmek istiyor arkadaş gerisi hikaye...

adalet komple tamam bi burdakimi kaldı he sorunsuz bi ülke kim istemez sahtecilik olmayacak ama haklarda adam gibi verilecek.... biri demiş insan hakları mahkemesi yaw biz veya bizim gibi kenarda kalmış insanlar normal mahkemeye gidecek cesareti bulamazken kaldı insan hakları mahkemesi 1000 kişi topla yürü vs demiş yaw 1 tek kişi gelmez engelliler yürüyünce şimdiye kadar ney elde etti yada sağlam insan yürüyecekki emeklilik yaşı düşsün bu işler hayal... ama ilkokul mezunu bi hizmetli müdür yardımcısı gibi bi makama sahip olabilir nasıl dayın arsa olursun ben çevremde o kadar çok adaletsizik görüyroumki bağışıklık yaptı yapabilene helal olsun diyorum artık....

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon