Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar.
    önce kendimi tanıtayım O:İ hastasıyım 25 yasındayım ankara'da yasıyorum ozel sektorde calısıyorum.
    hafta ici ankara numune hastanesine başvuru yapacagım vergi muafiyeti için ve özel donanımlı araç kullanabilir raporu için. bu iki ibareyi nasıl ekletebilirim
    bu konuda bilgi verir misiniz bana.

iş yerime sordum ilk önce vergi dairesine git onlar seni hastaneye yönlendirir dediler ama ben özel donanımlı arac kullanabilir ibaresi de ekletmek istiyorum raporuma. nasıl bir yol izlemeliyim

arkadaslar yardımcı olursanız şimdiden cok cok teşekkür ederim sizlere.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

öncelikle cok sagolun arkadaslar cok ıyı yardımcı oldunuz. pazartesinden beri ugrasıyordum biras önce saglık kuruluna gırdım sonucu yarın alacagım.
    vergi indirimi ve özel tertibatlı arac kullanabilir raporları ayrı ayrı olması gerekiyomuş 2 ayrı rapor verdım kurula.
    ortopedi %40 yazmış gögüs hastalıklarıda % 10 vermiş
    bu dereceler saglık kurulunda yükselme veya düşme olasılıgı var mı acaba ?

şunu da söyleyim bu foruma ilk yazdıgım yazının ustunden baya bi zaman geçmiş ama hiç kimse bişey yazmamış bu forumun saglık raporları bölümüne bakan bi modanatoru varsa ondan ilgilenmesini bekliyorum yukardaki sorularıma cevap verecek birini yani.

teşekkurler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ehliyet için zaten oranın hiç bir önemi yok. Önemli olan tek şey rapora yazılacak ibaredir. Bu da kişinin sakatlığından dolayı varolan hareket kısıtlılığına göre değişir...

Vergi indirimi için rapor oranı sanmıyorum ki düşürülsün. Zira zaten sakatlık oranı cetveli'ne göre yazılmıştır oranlar ve zaten doktorlar düşük oran vermek için ne gerekiyorsa yapıyorlar... Bence %46 olarak onanacaktır raporunuz...
    Eğer o oranı maliye düşürürse vergi indirim başvurunuzda, yeniden değerlendirilmesi için maliye'Ye itiraz hakkınız var. Hele bi başvurun, sonrasına sonra bakarız...

Not: Aslında soru cevaplamak yöneticilerin işi değil. Yani, kim bir soru hakkında bilgiliyse ya da tecrübesi varsa, bunu paylaşmalı... Bu forumun amacı bu aslında. Ama işte maalesef herkes cevap alıp gitmeyi tercih ediyor. Dur bi yaraya da ben işiim diyen yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

OturanBoğa. öncelikle cok cok teşekkür ederim size soruma bizzat cevap verdiginiz için. dün saat 15:00 da sonucu aldım ve rapordaki yaqzıyı aynen yazıyorum:
    H sınıfı ehliyet alabilir DEGERLENDİRİLDİ
    Özel tertibatlı araç kullanabilir DEGERLENDİRİLDİ
    Akülü araç kullanması gereklidir DEGERLENDİRİLMEDİ
    işitme cihazı kullanması gereklidir DEGERLENDİRİLMEDİ
    ortezi/ protez gereklidir DEGERLENDİRİLMEDİ
    Yardımcı cihazı kullanması gerklidir DEGERLENDİRİLMEDİ
    tekerlekli sandalye kullanması gereklidir DEGERLENDİRİLMEDİ
    Özel egitim amaçlı degerlendirilmesi uygundur DEGERLENDİRİLMEDİ
    H sınıfı alır. Özel tertibatlı araç kullanması uygundur.
    gelen raporun sonucu aynen yazdıgım gibidir OturanBoğa sizce bu sonuca göre nasıl bi tertibat veya araba kullanmaya hak kazandım ben.

yaralı parmak konusunda haklısınız aslında bizde yapmısızdır cogu zamn sadece okuyup geçtigim başlıklar oluyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hangi uzvunuzda hareket kısıtlılığı varsa, ona göre bir donanım olacak...