Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    suatonur56 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    04.02-2008
    Son Giriş
    06.08-2012
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, benim yine bir sorum olucak: özürlülük bilgisinin nüfüs cüzdanında yer alması için yakacık'taki SHÇEK MÜRACAT ettim
    1977 senesi ssk'dan 1978 senesi kasımpaşa askeri hast'den 1981 senesi haseki, hast'den, 1990 şişli etfal hast'den %90 (özürlü) raporlarım olmasına rağmen yeniden rapor istediler. ne yapmalıyım?
    sizce niçin bu kadar zorluk çıkarıyorlar?

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ... da onun için!

    Şöyle bir dilekçeyle nüfus müdürlüğüne başvurmayı deneyebilirsin:

    • Yakacık ....'na

      16 Temmuz 2007 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi'ni düzenleyen 13. maddesi şöyledir:

      [list:d7d04799d2](1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda kontrol süresi mutlaka belirtilir.

      (2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, rapor ve buna bağlı tüm vücut fonksiyon kaybı oranı yeniden belirlenir.

      (3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.

      (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce Özürlü Sağlık Kurulu Raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez.

    anlaşılacağı gibi, üzerinde "sürekli" ibaresi yer alan raporlar ömür boyu geçerlidir. Elimde bu rapor varken benden yeni rapor istenmesi ve benim bu isteğe karşılık yeni rapor için hastaneye müracaat etmem yukarıdaki maddenin 4. fıkrasına göre olanaksızdır.
    Sakatlık oranımın nüfus cüzdanıma işlenmesi başvurumun, ibraz ettiğim rapor çerçevesinde, bu yasal düzenleme göz önüne alınarak değerlendirilmesini ve işleme konmasını; işleme konmaz ise, bunun hangi yasal düzenlemeye dayandırıldığının tarafıma yazılı olarak bildirilmesini arz ederim.[/list:u:d7d04799d2]

  3. #3
    Üye
    suatonur56 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    04.02-2008
    Son Giriş
    06.08-2012
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    oturanboğa kardeşim senin listesini verdiğin sağlık raporu veren hastaneleri gördüm, tuzla devlet hast. yazıyordu, 4/3/2008 ğittim öylebir rapor veremeceklerini söyledi.resmi gazetede hast.adının yazdığını raporvermelerigerektini söyledim, eşimle dayak yemedimiz kaldı geri döndük.

  4. #4
    Üye
    timucingfb Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.02-2008
    Son Giriş
    15.02-2010
    Saat
    21:05
    Mesaj
    15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    nedenini hemen söleyeyim bazı dernekler bu işten cok para kırdılar ve bi cok sağlıklı insan özürlü olmadığı halde özürlü raporları aldı 2006 yada 2007 de gelen bir kanun var eski hic bir rapor gecerli sayılmıcak herkes yeni rapor cıkartıcak die cünkü artık devlet bu konuda cok sert bugun kendime beyaz kart cıkarmaya gittiğimde bi engelli arkadasımızın raporunu gecerli saymadı eski die yeni cıkart gel dediler

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Neden Tuzla hastanesine gittin ki? Tuzla hastanesi ile bir ilgisi yok ki konuun..
    yakacık'taki SHÇE^'e vermelisin o dilekçeyi, "raporumu kabul etmelisiniz" diye...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...