Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar

ben sağlık raporu alamıyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum.
    Rapor alma amacım devletin ayda 8 seans verdiği fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetinden yararlanmak...birkaç yıl önce aldığımız heyet raporu var ama orda fizik tedavi ve rehabilitasyon görebilir diye yazmıyor... bir heyet raporu almamız gerekiyor ve üzerinde fizik ted. ve rehabilitasyon görmesi gerekir diye yazması gerekiyor. Onu da alıp rama götürücez.
    Bugün bakırköy devlet hastanesinde fizik tedavi doktoruna çıktık ama biz yazamayız dediler raporun üzerine..
    .Bunu nasıl hallediyorsunuz arkadaslar?

paylasırsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

VArolan raporun üzerine yazmak değil de, sadece fizik tedavi için ilgili doktorun imzasıyla bir rapor alsanıza: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-seans-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fizik tedavi doktoruna cıktık ben yazamıyorum dedi:S baska bir acıklama da yapmadıla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yahu fizik tedavi almak için fizik tedavi doktoru rapor yazamayacak da ben mi yazacağım! O ne demekmiş allah aşkına!? Başhekime ya da hasta hakları birimine gidip şikayet edin... İnsan gibi yanıt vermek zorundalar... Vermezlerse BİMER kanalıyla şikayet edersiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mısafir81 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2014
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yakın zamanda Babam için 30 seans üzerine + 30 seans için sağlık kurulundan rapor aldım

kısaca paylaşayım;
    1. gittiğiniz hastane de en az 1 tane fizik tedavi Uzman doktoru bulunmalı (unvansız doktor yani pratisyen hekim olmaz)
    2. gideceğiniz hastane de ayakta tedavi uygulaması OLMA_MASI gerekiyor aksi taktirde oradan aldığınız uzatma raporu sadece aldığınız hastanede geçerli olacaktır hiçbir özel rehabilitasyon
    merkezinde kullanamazsınız.

Bahsettiğim şartlara uygun bir devlet hastanesinden Fizik tedavi için muayene randevusu almanız yeterlidir
    Ağır engelli hastalar zaman bakımından sıkıntı yaşıyorlarsa Tamamen doktorun İnisiyatifiyle gittiği gün barkod alabilirler.

Şunlara dikkat; En az üç doktor ve bir kurul başkanı olmak üzere 4 tane imza-kaşe alıp hastane sağlık kuruluna mutlaka işlettirmelisiniz.

Not:
    Vakıf gureba
    Bahçeli evler Fizik tedavi
    Eyüp devlet hastanesi gibi hastanelerin kendi bünyesinde tedavi olmayacaksanız boşuna uğraşmayınız.
    Çünkü bu hastanelerin kendileri ayakta tedavi yapabiliyorlar doğal olarak özel hastanelere sevk verme hakları yoktur.

Avrupa yakasında Bayrampaşa Devlet Hastanesinden alabilirsiniz
    Duyduğum kadarıyla Gaziosmanpaşa Taksim Hastanesi(karayollarında ki) n den alınan raporda işe yarıyor muş.

Dikkat :60 seans üzeri uzatmaları için Sadece Eğitim ve Araştırma hastaneleri uzatabilirler üzeri sınır mevcut değil diye biliyorum fakat bu hastanelerin bünyesinde tedavi olmanız gerekmektedir.

Üye
    ases Avatarı

Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    16

sayın oturan boga ben sag omuz lezyonları ameliyatı oldum 45 gün raporlu idim raporum bitti rapor sonunda kontrol yazıyordu kontrol oldum kolum çalışmıyordu ortopedi doktorum fiziktedavi rehabilitasyona sevk etti fizik tedavi doktoru yatarak tedavini alacan dedi tamam dedim ben çalışan oldugum için sordum peki doktor bey burda gördügüm tedavi sürecinde rapor verecekmisiniz dedim işveren şirket sürekli soruyor ona ben karışamam ortopedi doktorun yazar dedi ben ortopedi işim bitti fizige sevk edilmişdim şimdi fizikden çagıracakları günü boş boş raporsuz bekliyorum işimiz allaha kaldı

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb gardaş benim el bilek donduruldu mahkeme fizik tedaviye yolladı orda oran yazıldı ordan yüksek saglık şuraşından %33 geldi fizik tedavi hareket kışıtlığına güç kaybına bakıp oran veriyor benim el bilekte 2 adet platin vardı biri el bilekle kolun başlangıcından orta parmagın oldugu yere kadar yani el bilek hiç bir şekide oynamıyor kısacası fizik tedavi oran veriyor heyetide var allah yardımcın olşun gardaş